Warszawa

Klinika dla pluszaków. Dosia jest chora
PATRONAT CzasDzieci.pl

Klinika dla pluszaków. Dosia jest chora

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
od 4 do 7 lat
ISBN: 978-83-253-1535-1

Dosia to rezolutna sześcioletnia dziewczynka, która prowadzi klinikę dla zabawek. Codziennie rano otwiera swój gabinet, by nieść pomoc małym pacjentom. Czasami jednak lekarze też chorują... A psik! Ale od czego ma się przyjaciół? Troskliwa opieka Besi, Stefana, Heli i pozostałych bohaterów na pewno pomoże dziewczynce szybko stanąć na nogi. Tylko... czy wystarczą dobre chęci?


Drodzy Rodzice!
Oddajemy w Wasze ręce książeczki z serii „Czytaj i słuchaj" w małym, podręcznym formacie, oparte na znanych i lubianych przez dzieci filmach Disneya. Słuchowiska na dołączonych do książek płytach CD, zawierające oryginalne dialogi i efekty dźwiękowe oraz piosenki z filmów, zachęcą dzieci do czytania i będą okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny. Czytaj i słuchaj razem z Twoim dzieckiem!

 

 

Ilość stron: 32
Okładka: Miękka
Format: 155 x 155 mm

Recenzje książki (Klinika dla pluszaków. Dosia jest chora)

Recenzja nauczyciela
Jak należy opiekować się chorym

Dosia – wesoła dziewczynka kochająca swoje zabawki biorąc przykład z mamy (która jest lekarzem) otworzyła klinikę dla pluszaków, a raczej dla wszystkich potrzebujących zabawek. Tym razem to mała Pani doktor jest chora, a przyjaciele próbują ją pocieszyć i są przy niej. W łatwy sposób i trochę podstępny – zakamuflowany - dzieci dowiadują się, jak należy opiekować się chorym, czego mu potrzeba. Dosia uczy dzieci, że należy dbać o swoich przyjaciół-zabawki. Do książeczki jest dołączona płyta z audiobookiem z oryginalnymi dialogami (super się słucha) i dźwiękiem, kiedy należy przewrócić stronę (moje dzieci to lubią – czytają z Panią). Mimo że nasze dzieciaki mogą posłuchać i obejrzeć ilustracje, nie rezygnujmy ze wspólnego czytania, bo to na te chwile czekają cały dzień.

Recenzja rodzica
O wartości przyjaźni

Krótka bajka o dziewczynce, która zachorowała choć zawsze to ona leczyła innych. Ukazana jest wartość przyjaźni w życiu każdego z nas, czasem potrzeby pomocy, bo nie ma osób niezastąpionych. Bajka ta jest w dwóch formach: książki i płyty audio. Zarówno podkład muzyczny, jak i głosy są przyjemne dla ucha, potrafią zaciekawić słuchacza. Ilustracje w książce kolorowe, bajkowe, dziecięce. Moje dzieci bardzo chętnie wysłuchały tej opowieści. Raz została przeczytana, a później odtwarzana z nośnika. Temat ich zaintrygował, bo teraz ciągle proszą mnie, żebym kupił im zabawki, które żyją tak jak ludzie.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć