Warszawa

Buba córka Belzebuba
PATRONAT CzasDzieci.pl

Buba córka Belzebuba

od 7 do 12 lat
ISBN: 978-83-7672-232-0

Kim jest tytułowa bohaterka trzeciej i ostatniej części Upiornych przygód Koszmariusza i Horroraty – nie zdradzimy. Obiecujemy za to wirujące stoliki, splamiony krwią testament, tajemnicze portrety, zatopione szkielety, kolejne wcielenia doktora Ben Gali i… ostateczne rozwiązanie wszystkich tajemnic rodów Wyrwidębskich, von Knotte’ów i Cebulów. Klejnoty hrabiny Ingeborgi też się w końcu znajdą.

Kup teraz

Recenzje książki (Buba córka Belzebuba)

Recenzja rodzica
Klasyczna powieść awanturniczo-przygodowa

Sporych rozmiarów (ponad sto osiemdziesiąt stron) książka Kaliny Jerzykowskiej Buba córka Belzebuba ze świetnymi ilustracjami Olgi Reszelskiej jest pozycją dla starszych dzieci. Opowiada o licznych i niesamowitych momentami przygodach gimnazjalistów, poszukujących w ramach warsztatów historycznych "Sami nie wiecie co posiadacie" skarbów w dolnośląskich Biesiskach. Książkę charakteryzuje wartka akcja, mnóstwo postaci (chyba trochę zbyt dużo), łamigłówki historyczne i romantyczne oraz masa humoru i zwrotów akcji. Mamy więc klasyczną powieść awanturniczo-przygodową ze wszystkimi elementami tego ​​gatunku.​ ​ ​​

 

Osią narracji, świadomie niezbyt ostro zarysowanej przez autorkę, jest portret (więcej niż jeden!) piękne​j​ Ingeborgi, który jest kluczem do tajemnicy. Tajemnicę ową, jak można się domyślić, dzielni i nie pozbawieni poczucia humoru młodzi ludzie rozwiązują podczas pobytu w Biesiskach.

 

Autorka świetnie zobrazowała postaci. Duże brawa należą się Jej za język książki oraz narrację sprawiającą, że czytelnik szybko zaprzyjaźnia się z bohaterami i z zainteresowaniem śledzi ich losy.

 

Buba jest ostatnią książką z serii Upiornych przygód Koszmariusza i Horroraty. Myślę, że byłaby bardziej zrozumiałą, gdyby czytelnik znał dwie pierwsze części. Niemniej i bez tej znajomości książka gwarantuje ​doskonałą zabawę.

Recenzja rodzica
Mamy do czynienia z prawdziwym kryminałem

Czy to możliwe, żeby pra, pra, prawnuczka wyglądała identycznie jak jej przodkini na obrazie sprzed stu lat? Czasami takie rzeczy się zdarzają. A jeżeli jeszcze wchodzą w grę klejnoty, stare dokumenty i tajne szyfry, to mamy do czynienia z prawdziwym kryminałem.

 

Lista bohaterów uczestniczących w przygodach z Bubą jest tak długa, że nie sposób wszystkich wymienić. Mnie najbardziej imponują babcie, które nie dają sobie w kaszę dmuchać i kot, który chyba też jest postacią ze starych obrazów. Ale zanim zaczniecie czytać o córce Belzebuba, proponuję sięgnąć po pierwszy i drugi tom historii rodu Wyrwidębskich czyli Ciocia Rose I Złote Żołędzie oraz Widma z ulicy wydmowej.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć