Warszawa

Idziemy do zoo

Idziemy do zoo

od 5 do 9 lat
ISBN: 978-83-7660-567-8

Opis książki

Poznajemy zwierzęta z ogrodu zoologicznego. Dzieci kochają chodzić do zoo. Tam szympansy robią głupie miny, wokół wybiegu przechadzają się tygrysy, a słonie wesoło trąbią. Ta książka przedstawia ulubione zwierzęta dzieci, które podziwiają w zoo. Napisana prostym, pełnym humoru językiem przekazuje dzieciom ciekawe informacje o sposobie życia, wyglądzie i zachowaniu zwierząt zamieszkujących ogród zoologiczny. W tym leksykonie można odnaleźć wiele informacji, które bawią i uczą.

 

Znajdziemy tu:
•    około 40 całostronicowych pięknych zdjęć;
•    ciekawe informacje o rozmiarach, miejscu występowania, wadze, sposobie żywienia oraz występowaniu poszczególnych mieszkańców ogrodu zoologicznego;
•    zabawne komentarze, którzy towarzyszą czytelnikom podczas lektury książki.

 

Ogród zoologiczny jest miejscem niezwykłym, unikalnym, gdzie poznaje się zwierzęta wszystkimi zmysłami. Można poczuć drżenie naszych wnętrzności, gdy zamruczy słoń, zrozumieć potęgę lwa, gdy ten zaryczy, zadumać się nad światem zapachów przy wilku grzywiastym. Wizyta w zoo to zawsze wielkie przeżycie i okazja do solidnej edukacji. Z przewodnikiem zwiedza się zoo lepiej. Dzieci i młodzież wymagają jednak specyficznego przewodnika, a takim jest ta sympatyczna książeczka przybliżająca świat zoo w bardzo miły sposób. Do zobaczenia w zoo!

Andrzej G. Kruszewicz
Dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego


Odbiorcy:
– dzieci, które poznawać będą zwierzęta zamieszkujące ogród zoologiczny;
– rodzice, którzy podarują dzieciom interesującą książkę.
Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– w ciekawy sposób przedstawia poszczególne gatunki zwierząt;
– fotografie i barwne opisy spodobają się wszystkim małym czytelnikom;
– zaspokaja dziecięcą ciekawość, rodzi pasje i zainteresowanie.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Idziemy do zoo

Poznajemy zwierzęta z ogrodu zoologicznego

Książka Idziemy do zoo to przegląd najczęściej spotykanych zwierząt w ogrodach zoologicznych, zachęcający do ich odwiedzenia. Opisuje ona w przystępny sposób różne gatunki zwierząt, przejrzysta,... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć