Warszawa

Król zwierząt
PATRONAT CzasDzieci.pl

Król zwierząt

Wydawnictwo: Wydawnictwo BIS
od 3 do 6 lat
ISBN: 978-83-7551-360-8
tagi: tata  mama  rodzina 

Kuba zastanawia się, do jakiego zwierzęcia mógłby porównać swojego tatę. Czy tata jest królem zwierząt jak lew? Czy jest szybki jak gepard? Mądry jak sowa? Tata pracuje w domu i opiekuje się młodszą siostrą Kuby, sprząta i gotuje obiady. Mama jest wiecznie zapracowana, często wyjeżdża i tylko w niedzielę ma czas dla rodziny. Chłopiec dochodzi do wniosku, że ma supertatę, takiego, którego można porównać do prawdziwego króla zwierząt. Tylko czy naprawdę jest nim lew?

 

Książka nagrodzona w konkursie Instytutu Spraw Publicznych "Partnerstwo - równe szanse dla kobiet" 

 

Format: 20x20 cm
Ilość stron: 24
Oprawa: twarda

Kup teraz

Recenzje książki (Król zwierząt)

Recenzja nauczyciela
Wyjątkowa współczesna książka

W moim odczuciu książeczka wyjątkowa i bardzo współczesna. Z całym przekonaniem polecam na wieczór „męski”, dla taty i syna, ale nie tylko. Kuba, bohater książeczki, musi odpowiedzieć na zadane przez nauczyciela pytanie: „Do jakiego zwierzęcia porównałbyś tatę?”. I tu zaczyna się historia chłopca, który obserwując życie swojej rodziny, dochodzi do bardzo osobliwych wniosków. Nie zdradzę jakich, ponieważ warto ją przeczytać i samemu się przekonać.  

Recenzja rodzica
Ojciec na medal!

Wyobraźcie sobie swe najbliższe osoby jako zwierzęta. Kim by były? Ha, niełatwe to zadanie. Przypisać charakter człowieka do charakteru i zwyczajów zwierzęcia, a zarazem postarać się o wyjątkowość danego stworzenia, bo – co, jak co, ale mama, tata, mąż, żona czy dzieci są przecież dla nas wyjątkowi, czyż nie? Przed takim oto trudnym zadaniem staje Kuba. Ma on napisać wypracowanie o swoim tacie.

 

Dodatkowym utrudnieniem dla chłopca jest fakt, że jego ojciec nie jest taki jak inni. Nie utrzymuje rodziny, nie pracuje na nią, ale... zajmuje się opieką nad dziećmi. Czy takiego ojca można porównać do lwa albo niedźwiedzia? Czy taki ojciec może wzbudzić respekt wśród kolegów? Czy nie zostanie wyśmiany? Przecież jest najlepszym tatą na świecie. Tylko jak przekonać o tym innych?

 

Świetna książka. Pięknie oswaja nie tylko młodych ludzi, ale i ich rodziców z nowym modelem rodziny, w którym to matka jest tą zabieganą, zapracowaną, zarabiającą. Pokazuje, że ojciec także może się zająć domem, być blisko dzieci, gotować, organizować życie rodzinne. Nie traci przy tym swej męskości, a przy tym nabiera jeszcze większej niezwykłości. Ojca, który ma czas dla syna nie wyśmieje żaden z kolegów, a niejeden mógłby Kubie pozazdrościć!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć