Warszawa

Magic Molly. Zagubione zwierzątka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Magic Molly. Zagubione zwierzątka

od 7 do 9 lat
ISBN: 978-83-240-1995-3

Molly uwielbia zwierzaki. Zawsze stara się im pomóc i w przyszłości chce zostać weterynarzem, tak jak jej tata. Molly jednak ma szczególny dar – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami! Trzy wzruszające historie: Molly pomaga małemu kotkowi odnaleźć dom, znajduje siostrzyczkę samotnego szczeniaczka oraz odszukuje znikającego psotnego królika.


Tłumaczenie: Katarzyna Janusik
Oprawa: twarda
Liczba stron: 256

Kup teraz

Recenzje książki (Magic Molly. Zagubione zwierzątka)

Recenzja bibliotekarza
Książek Holly Webb nie trzeba reklamować

Książek Holly Webb o zwierzętach nie trzeba szczególnie reklamować. Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród małych wielbicielek zwierzątek i rzadko zalegają na bibliotecznych półkach. Zagubione zwierzątka to zbór trzech opowiadań o: zabłąkanym kotku, tęskniącym za rodzeństwem piesku i króliczku, który pomagał magikowi. Sympatycznym futrzakom pomaga mała dziewczynka Molly – córka weterynarza, której największym marzeniem jest posiadanie własnego zwierzątka, na co nie chcą zgodzić się jej rodzice. Molly posiada niezwykłe umiejętności. Otóż,  potrafi ona porozumiewać się z małymi czworonogami, a także potrafi czarować! I właśnie te niezwykłe zdolności wykorzystuje Molly pomagając zaginionym zwierzątkom. Przeżywa przy tym wiele przygód!


Polecam tę ciepłą i uroczą książkę przede wszystkim najmłodszym czytelnikom, ale myślę, że i starsi nie będą się nudzić oddając się tej sympatycznej lekturze. Uczy ona miłości do zwierząt oraz tego, że należy pomagać innym (a zwłaszcza mniejszym i słabszym stworzeniom). Ukazuje również jak postępować z pupilami. Na uwagę zasługuje też szata graficzna książki - twarda (różowa!) oprawa, urocze czarno-białe ilustracje Erici Jan Waters (dopełniające całości) oraz duże litery. Jestem przekonana, że niejedna kilkuletnia dziewczynka właśnie od tej książki rozpocznie swoją przygodę z czytaniem i z pewnością będzie to przygoda jak najbardziej udana!

Recenzja rodzica
Dla każdego dziecka, które kocha zwierzęta

Seria Magic Molly opisuje losy niezwykłej dziewczynki – tytułowej Molly. W tomiku o zagubionych zwierzątkach znajdziemy trzy opowiadania: o kocie, o piesku i o króliku. Osią całej historii jest to, że Molly rozumie mowę zwierząt i potrafi im pomagać... Ale - jak to często bywa - rodzice o tym nie wiedzą i uważają, że jest za mała, by wziąć odpowiedzialność za swojego psa. Oczywiście wszystkie historyki kończą się szczęśliwie, w czym istotną rolę odgrywa, jakże by inaczej, magia.

 

Seria Magic Molly przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, ale również dla tych, które próbują już samodzielnie czytać. Duża czcionka bardzo im w tym pomoże. Dodatkowym walorem książki jest jej wydanie, sama okładka niemal woła, aby ją wziąć w ręce i wyruszyć z Molly w magiczną podróż. Przepiękne ilustracje pomogą naszym pociechom śledzić przygody Molly. Maluchy z pewnością polubią tę książkę, bo pisane są bardzo prostym językiem, a wszechobecna magia pozwala na stosowny retusz rzeczywistości.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć