Warszawa

Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza

od 7 do 12 lat
KLASYKA
ISBN: 978-83-7878-032-8
tagi: audiobook  klasyka 

Ania ma 11 lat, płomiennie rude włosy i niezły charakterek! Właśnie opuszcza sierociniec i nareszcie wyrusza do tak długo wyczekiwanego nowego domu. Na miejscu okazuje się jednak, że zaszła pomyłka… Maryla Cuthbert i jej brat Mateusz chcieli przygarnąć pracowitego chłopca, a nie pyskatą dziewczynkę, której czasami nie wychodzą nawet najprostsze domowe czynności. Ania jest ufna i otwarta, ale też uparta, szczera i inteligentna. Z łatwością zdobywa przyjaciół i równie łatwo przysparza sobie wrogów. Czy Ani uda się zdobyć serca tymczasowych opiekunów i zostanie w domu na Zielonym Wzgórzu? Czy okiełzna swoją żywą wyobraźnię i zapanuje nad językiem?


Ania z Zielonego Wzgórza to klasyka literatury dla dzieci i młodzieży, która swoich fanów ma również wśród dorosłych. Książka kryje w sobie wiele wątków poważnych i trudnych, a jednocześnie jest pełna humoru i niezwykłych opisów świata widzianego oczami głównej bohaterki. W nowym przekładzie powieść staje się jeszcze ciekawsza i bardziej wciągająca.


Lucy Maud Montgomery (ur. 30 listopada 1874 w Clifton, zm. 24 kwietnia 1942 w Toronto) – kanadyjska pisarka. Po śmierci jej matki ojciec oddał ją na wychowanie dziadkom, z którymi spędziła dzieciństwo i młodość. Uczyła się w Charlottetown i Halifaxie. Pracowała w redakcji "Halifax Daily Echo". W 1905 roku zaczęła pisać swoją pierwszą powieść – Anię z Zielonego Wzgórza. Po ślubie z prezbiteriańskim pastorem w 1911 roku Maud zamieszkała w Ontario, gdzie wychowywała synów, prowadziła szkółkę niedzielną i dużo pisała. Za swą pracę otrzymała srebrny medal francuskiego Instytutu Literatów i Artystów. W 1923 roku została pierwszą kobietą w historii Kanady wybraną na członkinię Królewskiego Towarzystwa Sztuk Pięknych (Royal Society of Arts) w Wielkiej Brytanii. A w 1935 roku odznaczono ją Orderem Imperium Brytyjskiego.


Czyta Joanna Pach-Żbikowska
Czas nagrania: 12 godz. 41 min.
Nośnik:1 CD mp3

Kup teraz

Recenzje książki (Ania z Zielonego Wzgórza)

Recenzja rodzica
Niezwykle barwna opowieść

Ania z Zielonego Wzgórza to niezwykle barwna opowieść o młodej dziewczynce. Rozpoczyna się przeprowadzką Ani Shirley z sierocińca na Zielone Wzgórze. Co prawda Maryla i Mateusz Cuthbertowie chcieli adoptować chłopca, który pomagał by im w pracy w gospodarstwie. Jednak w skutek pomyłki przyjechała do nich dziewczynka o imieniu Ania. Po dłuższym zastanowieniu postanowili nie odsyłać Ani z powrotem. Okazała się wesołą, rezolutną i bardzo marzycielską jedenastoletnią dziewczynką o rudych włosach. Wszystkie niesamowite historie, które przytrafiły się Ani bardzo pozmieniały nie tylko dom Maryli i Mateusza Cuthbertów, ale również miały wpływ na innych mieszkańców Avonlee. Ania potrafi zawsze urozmaicić opisy miejsc, sytuacji, przedmiotów i nadać im zupełnie innego wyrazu, a czasami nawet znaczenia. Bardzo przyjemnie słucha się Anię z Zielonego Wzgórza mając dziesięć lat, ale również chętnie się do niej wraca mając ich znacznie więcej...


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć