Warszawa

Magiczne Drzewo. Pojedynek
PATRONAT CzasDzieci.pl

Magiczne Drzewo. Pojedynek

od 7 do 11 lat
Ocena: 4.4/5 od 25 os.

Nagrody

Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat
Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 8-10 lat »
ISBN: 978-83-240-2024-9

Powieść z bestsellerowej serii Magiczne Drzewo.

 

Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Przygodowa powieść o ogromnym tempie. Olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, armia drapieżnych ryb, które przegryzają mosty i pies, który mówi ludzkim głosem... A obok fantastycznych zdarzeń - świetne postaci młodych bohaterów, autentyczne przyjaźni i konflikty.

 

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

 

Ilość stron: 400
Znak emotikon
Format: 123x174

Kup teraz

Recenzje książki (Magiczne Drzewo. Pojedynek)

Recenzja młodego czytelnika
Tym razem z drzewa zrobiono szachy

Pojedynek to bardzo fajna książka z serii Magiczne Drzewo. Tym razem z drzewa zrobiono szachy. Każdy z szachów ma inną siłę, tak jak na prawdziwej szachownicy. Czar pionka trwa minutę, gońca – godzinę, wieży – dzień, a króla wieczność. Kuki dowiedział się o tym wszystkim, wypowiadając sprytne życzenie "chcę wiedzieć". Ale potem zaczął eksperymenty: stworzył swojego klona, ale nie wiedział, że czarne szachy robią złe rzeczy a białe dobre i zrobił go z czarnej figury. Klon nabroił straszliwie i wszyscy myśleli, że to Kuki. Na szczęście Kuki nie jest sam, ma Gabi, Blubka i Budynia, swoich starych przyjaciół. Mówię starych, bo poznał ich w poprzedniej książce – Olbrzym.
Na obozie szachowym są również Zula i Nikodem, zwany Trupkiem, którzy też próbują czarować. Gdybym ja miał magiczne szachy, to może spróbowałbym zmienić się w chipsa, bo ja też lubię jeść, tak jak Zula.
Napięcie rośnie, gdy opiekunowie obozu i inni koledzy zostają przez klona zamienieni w kury. Wtedy na wyspie pozostają Kuki i przyjaciele i muszą stoczyć śmiertelny pojedynek.
Książka ma fajne zdjęcia, a na stronie Czasu Dzieci można nawet obejrzeć kawałek filmu. Książka mi się podoba, ale żeby każdy chciał ją przeczytać, to nie mogę powiedzieć, jak się kończy!

Recenzja rodzica
Pasjonująca dla chłopców

Tym razem w książce najbardziej zauroczyły mnie zdjęcia. Od razu rozpoznałam, że akcja toczy się w zamku w Mosznej na Śląsku Opolskim. Zamek posiada 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek (gdyby miał ich 100, właściciel zamku musiałby utrzymywać garnizon wojska). Wybudowany został w stylu neogotyckim i dla jednych stanowi przykład architektonicznego cudu niczym Neuschwanstein w Bawarii, dla innych jest symbolem kiczu i dowcipkują, że to "pijany sen ogrodnika". Niewątpliwie to miejsce, które warto zobaczyć, najlepiej w porze kwitnienia azalii. Widok zamku zachęcił mnie więc błyskawicznie do czytania Pojedynku.
Sama książka, pasjonująca dla chłopców – dla mnie jest nieco nużąca – gdyż motywem dominującym jest walka, a przyjaźń i odwaga są na kolejnych pozycjach. Czytając, podziwiałam fantazję autora w tworzeniu magii – w postaci dra-kuli czy niegrzeczniaków zmienionych w hamburgera albo pomidor. Elementy zabawne powodują, że dziecko może książkę czytać bez paroksyzmów strachu, które zdarzają się np. przy lekturze Harry'ego.
Cała seria Magicznego Drzewa stanowić może wyśmienity prezent pod choinkę… Chyba, że święty Mikołaj będzie szybszy.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć