Warszawa

Bajka o drzewie

Bajka o drzewie

Wydawnictwo: Biobooks
od 3 do 5 lat

Nagrody

Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 0-4 lat
Cała Polska czyta dzieciom - książki dla dzieci 0-4 lat »
ISBN: 978-83-62991-00-6
tagi: ekologia  zwierzęta 

Bajka o drzewie, którą z właściwym sobie polotem napisała i świetnie zilustrowała Eliza Piotrowska to pierwsza książka z serii "Zielone Bajki", adresowanej do dzieci w wieku od 3 lat. Przepiękna opowieść o otaczającym świecie i jego przemianach, poezja natury, ujmująca ciepłem i prostotą, z pewnością zachwyci, rozbawi i wiele nauczy najmłodszych czytelników. Ta i kolejne "Zielone Bajki" w niebanalny sposób łączą elementy magiczne, ekologiczne i humorystyczne. Drzewo uczy cierpliwości ("Zanim drzewo dotknie nieba, to poczekać trochę trzeba"), przypomina o szlachetnym pięknie natury ('A gdy ptak je śpiewem wzrusza, czuje jak mu rośnie dusza"), symbolizuje dostojną pokorę ("A co z drzewem? Drzewo STOI. Lat przybywa mu i słoi").

 

Format: 180 x 200 mm
Oprawka: twarda
Ilość stron: 32

Kup teraz

Recenzje książki (Bajka o drzewie)

Recenzja rodzica
Co czuje drzewo?

Drzewo nie tylko rośnie. Ono ma sny, uczucia – zupełnie jak człowiek. Ono się zmienia, przybywa mu lat, słoi, aż wreszcie dotyka nieba. Trzeba cierpliwie poczekać. Ta niewielka książeczka to opowieść o czterech porach roku, zmianach w przyrodzie charakteryzujących je – słońcu, mrozie, śniegu, deszczu, śpiewających ptakach, kolorach. To możliwość rozmów z dzieckiem i wspólnego zapatrzenia się w naturę, obserwacji otaczającego świata. Drzewu rośnie dusza, gdy słyszy śpiew ptaka. Czuje się szczęśliwe, gdy okrywa go śniegowa czapa. Co i kiedy jeszcze może czuć? Tego w książce nie ma, ale można się zastanawiać wraz z dzieckiem na przykład, co czułoby drzewo, gdyby ktoś łamał mu gałęzie?
Autorka w sposób delikatny, ujmująco poetycki toczy swą opowieść. Ilustracje, choć proste – poruszają intensywnością barw i trafnym ujęciem tematu. Kolorystyka zmienia się tak, jak zmieniają się pory roku. Piękne wydanie, krój pisma naśladujący pismo odręczne, poręczny format – to dodatkowe atuty. Książka może trafić do przedszkolaków i zachęcić ich do zwrócenia uwagi na to, co dzieje się wokół. To bajka nie o wymyślonym świecie – to opowieść o rzeczywistym pięknie przyrody. Warto jej posłuchać. Warto wsłuchać się w naturę.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć