Książki dla dzieci » Disney Ucz się z nami. Auta. Cyfry

Disney Ucz się z nami. Auta. Cyfry
PATRONAT CzasDzieci.pl

Disney Ucz się z nami. Auta. Cyfry

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
Wiek dziecka: od 5 do 6 lat
tagi: zabawa  edukacyjna 

Książki z serii Disney Ucz się z nami przygotowane zostały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, aby pomóc im rozwijać najważniejsze umiejętności podczas nauki przez zabawę. 


Mali fani Zygzaka McQueena z pewnością chętnie będą poznawać cyfry i podejmować pierwsze próby samodzielnego liczenia. W towarzystwie przyjaciół z Chłodnicy Górskiej dzieci nauczą się rozpoznawać cyfry oraz liczyć w zakresie od 1 do 10. Opanowanie umiejętności związanych z cyframi i liczbami, a także rozumienie wartości, jakie się za nimi kryją, przygotuje je do logicznego rozwiązywania problemów w przyszłości. Podstawowa wiedza związana z cyframi i liczbami jest niezbędną bazą w dalszej edukacji matematycznej, dlatego zaproponowane zadania skupiają się na nauce rozpoznawania cyfr i rozumienia wartości liczbowych.

 

W książce oprócz różnorodnych zadań dzieci znajdą również naklejki oraz planszę i karty do gry, dzięki którym nauka stanie się dla nich przyjemnością. Na zakończenie pracy z książką rodzic może sprawdzić i nagrodzić postępy małego ucznia, korzystając ze specjalnie przygotowanej listy umiejętności oraz wręczyć dziecku dyplom ukończenia nauki Cyfr.

 

Podsumowanie wyników pracy da dziecku poczucie satysfakcji i sprawi, że w przyszłości stanie się pewnym siebie uczniem.

 

Patroni medialni:

Recenzje książki (Disney Ucz się z nami. Auta. Cyfry)

Recenzja rodzica
Nauka staje się prawdziwą przyjemnością

Mojego pięcioletniego syna trudno było zachęcić do nauki. Zafascynowany samochodami i klockami z niechęcią patrzył na książki, a zwłaszcza na podręczniki. Jak zatem zachęcić pięciolatka do nauki tak trudnego przedmiotu, jakim jest matematyka (tym bardziej, że w przyszłości będzie musiał zdawać go na maturze!)? Wystarczy kupić fantastyczny zeszyt ćwiczeń Disney Ucz się z nami. Cyfry! Mój syn był zachwycony! A gdy zobaczył, że uczyć będzie się z Zygzakiem McQueen’em, prawie oszalał z radości!


W książce znajdziemy m.in. ciekawe zadania, dzięki którym dzieci uczą się rozpoznawania cyfr od 1 do 10 i liczenia, ćwiczenia doskonalące spostrzegawczość i logiczne myślenie oraz opowiadania o przygodach mieszkańców Chłodnicy Górskiej.
Dodatkową atrakcją są: gra planszowa, naklejki – nagrody i dyplom uznania, który wisi od tygodnia na ścianie w pokoju syna i jest prawdziwym powodem do dumy dla mojej pociechy.


Polecam tę fantastyczną książkę (oraz inne z tej serii). Dzięki nim nauka jest dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Już zakupiłam inne pozycje z serii Disney Ucz się z nami. Mój syn nie może się się doczekać, kiedy będzie uczył się z innymi bohaterami bajek Disneya!

Recenzja bibliotekarza
Zygzak McQueen uczy matematyki!

Ta znakomita książka, a raczej zeszyt ćwiczeń, pomoże dzieciom w wieku przedszkolnym rozwinąć umiejętności związane z cyframi i liczbami. A opanować tę trudną sztukę pomogą najmłodszym znani, nie tylko ze szklanego ekranu,  mieszkańcy Chłodnicy Górskiej!
Dzięki ciekawym zadaniom najmłodsi efektywnie będą uczyć się rozpoznawać cyfry, liczyć do 10, a także pisać cyfry po śladzie (tym samym dzieci doskonalą zdolności manualne i technikę trzymania np. ołówka). Co więcej w książce znajdują się także krótkie opowiadania, ciekawe zadania rozwijające spostrzegawczość i logiczne myślenie. A do tego w książce mamy też naklejki (również naklejki – nagrody!) planszę i karty do gry, dzięki którym nauka jest prawdziwą przyjemnością.
Na zakończenie pracy dzieci otrzymują piękny dyplom ukończenia nauki cyferek. Bez wątpienia da on najmłodszym poczucie satysfakcji i dobrze wykonanej pracy.

Recenzja bibliotekarza
Nauka przez zabawę

Książeczka przeznaczona dla dzieci od lat 5 ma na celu nauczenie naszych pociech rozpoznawania cyfr, odwzorowywania ich kształtów, a także liczenia do 10. Pomagają nam w tym bohaterowie bajki Auta. Zygzak McQueen i Wójt wyruszają do Los Angeles na ceremonię wręczenia nagród. Ich przyjaciele postanowili, że będą towarzyszyć w tej długiej wyprawie. Przed wyjazdem sprawdzają olej i opony oraz każdy zabiera jeden kanister. Drugiego dnia wyprawy Wójt zauważył, że chyba zabłądzili. Na szczęście po autostradzie jechała wielka ciężarówka, którą postanowili poprosić o pomoc. Czy bohaterom udało się dojechać na wręczenie nagród? Odpowiedź znajdziecie w książeczce.
Na kolejnych jej stronach dzieci poznają poszczególne cyfry. Liczne zadania związane z każdą cyfrą pomagają utrwalić nabyte umiejętności. Naklejki, kolorowanki, labirynt to wspaniałe metody nauki przez zabawę. Zamieszczone pod koniec książki wskazówki dla rodziców pozwalają na zabawę nie tylko z książką, ale również w każdym miejscu, w którym jesteśmy z dzieckiem (w sklepie, na placu zabaw, w tramwaju itp.). Lista umiejętności pokaże dziecku, jak wiele już potrafi. A dyplom ukończenia kursu będzie wspaniałym prezentem dla naszej pociechy.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Niespodziewany przyjaciel
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Niespodziewany przyjaciel

Książka: Kto zgubił kapelusz?
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Książka: Gabi. Tego właśnie chcę!
Urocza bohaterka, którą pokocha każdy przedszkolak
Recenzja rodzica (Wioleta Dyrcz)

Urocza bohaterka, którą pokocha każdy przedszkolak

Książka: Pola mówi: ble
Muzyczny zawrót głowy
Recenzja CzasDzieci.pl (Aleksandra Barczyk)

Muzyczny zawrót głowy

Książka: No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Jasne dni, ciemne dni

Jasne dni, ciemne dni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Serce Neftydy

Serce Neftydy

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla młodzieży
Rok przyznania: 2017
Ada Judytka i zaginiony tałes

Ada Judytka i zaginiony tałes

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
Lodorosty i bluszczary wiersze dla dzieci

Lodorosty i bluszczary wiersze dla dzieci

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1
Ranking

Najlepsze książki o piłce nożnej

Najlepsze książki o piłce nożnejW piłkę zawsze warto pograć, ale w przerwie można też coś ciekawego przeczytać
 • Więcej niż klub
  1.
 • Na boisku
  2.
 • Lewandowski. Wygrane marzenia
  3.
 • Do przerwy 0:1
  4.
 • Basia i piłka nożna
  5.
cały ranking »inne rankingi »

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019