Warszawa

Kasztan, tapczan, tralala
PATRONAT CzasDzieci.pl

Kasztan, tapczan, tralala

Wydawnictwo: Egmont
od 5 do 7 lat
tagi: edukacyjna  humor 

Z serii "Czytam sobie" - poziom 3

 

Grzegorz Kasdepke po raz kolejny sięga po swojego ulubionego bohatera. Dorastający Kacper opowiada swej młodszej siostrze Basi sentymentalną historię o kasztanowych ludkach, które są smutne nie mogąc odnaleźć swej królowej. Opowiadanie ujmuje subtelnym, błyskotliwym dowcipem. Tym razem podszytym… dreszczykiem. Wrażenia dopełniają nastrojowe rysunki Daniela de Latour.

 

Liczba stron: 64
cena: 14,99 zł
oprawa miękka ze skrzydełkami
format: 145x185 mm

 

Seria "Czytam sobie" ma na celu wspieranie dzieci w nauce czytania. W jej powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. Więcej o serii - kliknij.

 

Kup teraz

Recenzje książki (Kasztan, tapczan, tralala)

Recenzja rodzica
Tajemnicza historia o kasztanowych ludkach

Tym razem do grona autorów książek serii Czytam sobie dołączył znany wszystkim Grzegorz Kasdepke, pisząc opowieść już dla wytrawnych czytelników, którzy nie przestraszą się ilości tekstu, długości zdań, niewielkiej liczby ilustracji i to w dodatku czarno-białych, bardziej skomplikowanego słownictwa, które wyjaśniane jest na końcu książki w postaci słowniczka. Sama konstrukcja tekstu wymaga już wprawy w słuchaniu i czytaniu opowieści, której bohaterem jest Kacper, opowiadający młodszej siostrze tajemniczą historię o kasztanowych ludkach, bardzo smutnych, ponieważ nie mogą odnaleźć swojej królowej.
Książka, podobnie jak poprzednie części serii, zawiera naklejki i dyplom jako uwieńczenie nauki czytania oraz pytania do tekstu. Nowością jest miejsce na notatki, polegające na uzupełnianiu rozpoczętych zdań, w których dzieci mogą dopisać, co lubią, czego nie lubią w czytaniu, mogą napisać o swoich marzeniach i planach.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć