Warszawa

Myślanki o Piratach

Myślanki o Piratach

Wydawnictwo: Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur
PATRONAT

Opis książki

Co jest potrzebne, żeby zostać piratem?

  • Pomysłowość – żeby móc zmienić w statek własne łóżko albo… hulajnogę.
  • Ciekawość – żeby wymyślić, co by było, gdyby pokładowym zwierzakiem była… żyrafa.
  • Trochę odwagi – żeby narysować ocean pełen fal i morskich stworzeń, a potem przeżyć na nim prawdziwy sztorm.
  • Spostrzegawczość − żeby stać się mistrzem w czytaniu map i spoglądaniu przez lunetę.
  • Giętki język – żeby wymówić wszystkie pirackie powiedzonka i okrzyki.
  • Dobry humor – bo wesoło jest być piratem!

 

Kapitan i załoga Burzy Mózgów zapraszają na pokład!

 

Seria "Myślanki" to książki dla dzieci przydatne w kreatywnej zabawie. Pomagają rozwijać myślenie i zachęcają do twórczego przyglądania się światu.
W Myślankach o Piratach dzieci bawią się w obserwatorów, poszukiwaczy skarbów, geografów, nurków, rysowników i malarzy. Przeżywają pirackie przygody i pomagają załodze w podróży po skarb.
Znajdziecie tu nietypowe zagadki, zadania dla wyobraźni oraz zabawy plastyczne.
To książka, w której można twórczo działać: wymyślać, tworzyć historie i bawić się słowami, transformować, rysować i  kolorować, a nawet skakać, tupać i tańczyć!

 

"Myślanki to zbiór zabaw i zadań, które służą rozwojowi twórczego i krytycznego myślenia. Autorzy realizują ten cel w odważny i nowatorski sposób, po pierwsze poprzez różnorodność zadań i przyporządkowanie ich konkretnym operacjom umysłowym, biorącym udział w procesie twórczym, po drugie poprzez zachęcanie do ciągłego ćwiczenia się w twórczym myśleniu (zabawa "poza" książeczką), a po trzecie, informując rodziców i opiekunów o naturze twórczego myślenia, wciągają ich w zabawę i nauczanie twórczości".

z recenzji
dr Magdaleny Grohman,
University of Texas At Dallas

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Myślanki o Piratach

Recenzje rodziców:

To nie są zwykłe malowanki!

W książeczce zebrane są różne zadania przeznaczone dla małych dzieci. Nie są to zwykłe malowanki. Podczas rozwiązywania zadań, a raczej ich tworzenia, dzieci rozwijają swoją pomysłowość... czytaj więcej »

Pochwała kreatywności

Tę książeczkę można wykorzystać nie tylko do wypełniania, ona zachęca do tworzenia i zawierzenia własnej wyobraźni, odkrywania na nowo, w sposób niebanalny. Cóż można odkryć? Nie tylko... czytaj więcej »

W czasie burz, po prostu twórz!

Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur przygotował dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zafascynowanych tematyką piracką ciekawą propozycję. Myślanki o Piratach to kolorowanka,... czytaj więcej »

By pobudzić dziecięcą wyobraźnię!

Gdzie najlepiej myśli się o piratach, jeśli nie nad morzem? Nie dziwcie się zatem, że Myślanki o piratach przejechały z nami pół Polski, by ukazać się po raz pierwszy oczom mego syna w pewnej... czytaj więcej »

Warto zobaczyć