Warszawa

Hurra, idę do szkoły!
PATRONAT CzasDzieci.pl

Hurra, idę do szkoły!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
od 5 do 7 lat
ISBN: 978-83-7167-847-9
tagi: humor  szkoła  przyjaźń 

Historyjki na początek szkoły

 

Zabawna lektura dla dzieci, które właśnie wybierają się do pierwszej klasy. Lekkie, humorystyczne historyjki przedstawiają szkolne realia, widziane oczyma rezolutnej małej Niny i jej przyjaciół z Ia. Książka nie tylko rozśmieszy młodych czytelników ale także przekaże ważne informacje o funkcjonowaniu szkoły, podpowie jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach i doda otuchy przed zbliżającym się szkolnym debiutem. Z niej dzieci dowiedzą się między innymi: jak będzie wyglądał pierwszy dzień w szkole, co kryje się w dużych tekturowych tubach wręczanych pierwszoklasistom, czym jest ślubowanie, jak wyglądają lekcje i kim jest wychowawca. Sympatyczny nastrój książki doskonale budują także wesołe ilustracje i śmieszne grafiki, przypominające stylem rysuneczki na marginesach szkolnych zeszytów.

 

Tytuł oryginału: Hurra, ich komme in die Schule!

Tłumaczenie: Agata Janiszewska

Liczba stron: 96

Oprawa: twarda

Kup teraz

Recenzje książki (Hurra, idę do szkoły!)

Recenzja rodzica
Lektura obowiązkowa dla przyszłych uczniów!

Hurra, idę do szkoły to zbiór 10 historyjek o szkole. Opowieści te stanowią przewodnik po tym, co zdarzyć się może, tym, co wiedzieć trzeba i czego można oczekiwać. Ingrid Uebe niezwykle prostym, pełnym humoru, trafiającym do młodego czytelnika (czy może raczej słuchacza) językiem pokazuje szkolne realia i zapoznaje dzieci z nowym dla nich, częstokroć zapewne przerażającym światem. Pisząc w sposób niezwykle obrazowy, niemal krok po kroku analizując nową rzeczywistość, pochylając się nad ważnymi tematami szkolnymi i około szkolnymi, autorka pomaga tę nowość odczarować. Niezwykle pomocne okazują się tutaj przepiękne, pełne humoru ilustracje Andrei Hebrock.
Dzięki autorkom nasze dzieci trafiają do świata Niny – głównej bohaterki, która prowadzi narrację. Wraz z Niną uczą się wielu ważnych rzeczy o zasadach funkcjonowania w szkole, o szkolnych dzwonkach, nauce, o tym, jak bezpiecznie chodzić do szkoły, o szkolnych sympatiach i przyjaźniach, o przedstawieniach i tremie, Wróżce Zębuszce i wielu, wielu innych sprawach
Ogromnym walorem książki jest to, że przedstawia wszystko to, o czym chcielibyśmy powiedzieć dzieciom, ale lepiej niż byśmy to zrobili my sami i w bardziej trafiający do nich sposób. Opowiastki snuje dziewczynka, rówieśnica naszych pociech, są zatem wolne od mentorskiego tonu, którym czasem mogą trącić nasze wskazówki i mądre rady. Zwyczajnie, dzieci "idą do szkoły z Niną", a kiedy już wraz z przesympatyczną bohaterką i jej przyjaciółmi przejdą przez 10 opowieści – szkoła wcale nie będzie taka nowa i straszna, jak się mogło wcześniej zdawać.
Bardzo serdecznie polecam!

Recenzja rodzica
Pozwoli pokonać te najważniejsze obawy

Hurra! Idę do szkoły! Przyszli pierwszoklasiści przed przekroczeniem szkolnego progu są podekscytowani, ale i przestraszeni nowym, tym, co ich czeka. Ta książka to doskonały prezent, szansa na oswojenie lęku przed wyzwaniem, jakim jest szkoła.
To krótkie historyjki opisujące szkołę i to, co może w niej nasze dzieciaki czekać. A jest, o czym czytać. Bo przecież będzie nowa pani, nowy budynek (o wiele większy od przedszkola), nowi koledzy i koleżanki, nowe reguły - przerwy i lekcje. Trudno się w tym połapać, ale książka pokazuje, że nawet naukę czytania da się opanować, chociaż jest trudna.
Na wszystkie pytania książka pewnie nie odpowie. Ale na pewno jeszcze bardziej rozbudzi ciekawość i pozwoli pokonać te najważniejsze obawy.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć