Warszawa

Jak skrzat Jagódka oswajał zimę

Jak skrzat Jagódka oswajał zimę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
od 3 do 6 lat
Ocena: 5.0/5 od 13 os.
ISBN: 978-83-7437-752-2
tagi: bajka  zima 

Skrzat Jagódka mieszka w przytulnym domku w lesie. Wciąż jest czymś zajęty: a to dwóch przyjaciół nagle się pokłóci i godzić ich trzeba, a to nuda dokuczy i lekarstwo na nią musi się znaleźć, a to śnieg spadnie niespodziewanie i zima u progu stoi. Jagódka ma sporo pracy, a że to skrzat ciekawski i skory do pomocy, wszędzie go pełno.

Książeczki z serii "Przygody skrzata Jagódki" to ciepłe i pełne humoru opowieści Ewy Stadtmüller. Autorem wizerunku jej ulubionego bohatera jest Kazimierz Wasilewski, którego ilustracje bawią dzieci od wielu lat.

 

Format: 200x190 mm
Objętość: 12 str.
Oprawa: miękka szyta

Kup teraz

Recenzje książki (Jak skrzat Jagódka oswajał zimę)

Recenzja rodzica
Lekarstwo na nudę

Jak skrzat Jagódka oswajał zimę to krótka opowiastka przypominająca ilustracjami i sposobem narracji czytankę ze starego szkolnego podręcznika. Cała historia pod płaszczykiem opowieści o przygodach Jagódki pokazuje maluchom życie lasu zimą i sposoby na radzenie sobie z nudą w długie zimne popołudnia.
Opisowy a czasem poetycki język może być zaletą, ale może też nudzić mniej wprawionych słuchaczy. Jednak większość z dzieciaków z pewnością polubi Jagódkę i jego poszukiwania leku na zimową nudę. Z ochotą zajrzy do rodziny pani zającowej i dowie się co nieco o gromadzeniu zapasów na zimę, z ciekawością zastuka do mrowiska, które zimą zamienia się w wielką salę balową i cichutko podejrzy śpiącego niedźwiedzia, żeby na koniec najlepsze lekarstwo na nudę znaleźć... we własnym domu.

Recenzja rodzica
Skrzat Jagódka to ciekawska istota

Seria „Przygody Skrzata Jagódki” wydawana przez Wydawnictwo Skrzat. O Skrzacie pisze więc Skrzat. W moje ręce wpadła książeczka o oswajaniu zimy. Czy Jagódka oswoił mrozy? Na to pytanie odpowiemy po lekturze. Sanki, narty, zimowy sen niedźwiedzia wszystko pasuje do naszej pory roku. Skrzat Jagódka to ciekawska istota, ale które małe dziecko nie posiada tej cechy? Zadawanie pytań to domena nie tylko Skrzatów. Serdecznie polecam na zimowe dni spędzane z pociechami w domu.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Książka nie musi być gruba i w twardej oprawie by uznać ją za godną uwagi. Nie musi mieć ruchomych ilustracji czy otwieranych okienek, by zainteresować malucha. Wystarczy, że swą treścią trafi do ich małych serduszek. Ta książeczka, o której dziś chciałam Wam opowiedzieć jest wydania broszurowego. Ale gdy zajrzymy do środka piękne kolorowe ilustracje natychmiast nas oczarują.Podoba mi się to opowiadanie. Bardzo fajnie czytało mi się tą książeczkę mojej Alicji na dobranoc. Mała słuchała w wielkim skupieniu, a na koniec słodko usnęła...

dodany: 2012-02-26 23:01:56, przez: Marta mama Nikusia

Warto zobaczyć