Warszawa

Dlaczego Bóg nie powstrzyma terrorystów?

Dlaczego Bóg nie powstrzyma terrorystów?

PATRONAT
ISBN: 978-83-7660-307-0

Opis książki

  • Jak trafić do nieba, jeśli nie zna się drogi?
  • Czy Jezus mógł się urodzić jako dziewczynka
  • Czy Anioł Stróż rodziców jest większy od mojego?

 

Pytania dzieci i młodzieży pomagają nam zrozumieć, jak wiele młodzi noszą w sobie wątpliwości i problemów. Są to często pytania trudne, nieoczekiwane albo wręcz przez dorosłych lekceważone; pytania dotyczące etyki, zachowań, a także wielkich kwestii wiary. Udzielanie kompetentnych wskazań, zrozumiałych dla współczesnych nastolatków i przez nich akceptowanych, jest więc nie lada wyzwaniem.

Robi to z powodzeniem włoski kapłan Tonino Lasconi, autor licznych publikacji dotyczących formacji wiernych. Niniejsza książka to propozycja dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Może być ona przydatna zwłaszcza dla katechetów, aby pomóc im przejść od klasycznej katechezy – „lekcji”, przekazującej treści trochę „ponad głowami” uczniów – do katechezy, która odpowiada na nurtujące ich kwestie, pomaga w wyborach i skłania do głębszych przemyśleń.

 

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:

 

  • wzbogacający ogólną wiedzę zbiór pytań ukazujących kalejdoskop problemów dotyczących wiary, moralności czy światopoglądu, które nurtują dzieci i młodzież;
  • odpowiedzi autora jako propozycja odnowienia katechezy poprzez żywy i bezpośredni kontakt z uczniami;
  • rodzaj poradnika potwierdzającego na konkretnych przykładach zasadność tej formy komunikacji z młodymi wiernymi w ich ewangelizacji, a także wpajaniu chrześcijańskiej postawy wobec życia.

 

Tonino Lasconi, włoski kapłan z diecezji Fabriano (prowincja Ancona), od lat współpracuje ze środowiskami młodzieżowymi w stowarzyszeniach, w szkole i parafii. Autor licznych publikacji poświęconych formacji wiernych. Prowadzi stałą rubrykę w popularnym piśmie dla młodych „Popotus”. Jego celem jest pobudzenie osób zamykających się na katechezę do refleksji i dokonywania wyborów w duchu chrześcijańskim.

 

Format: 135x205 mm

Liczba stron: 368

Ilustracje: brak

Oprawa: miękka

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć