Warszawa

Europa pingwina Popo

Europa pingwina Popo

od 7 do 11 lat

Nagrody

Opis książki

"Europa pingwina Popo" to swoisty abecedariusz o historii i kulturze Europy, którą poznaje odważny pingwin.

 

Jan Bajtlik stworzył obrazkowy leksykon haseł powiązanych europejską genealogią. Znajdziemy tu Atlantydę obok esperanto i corridy - słowa, które szturchają wyobraźnię i prowokują do wizualnych poszukiwań. Bajtlik tłumaczy z języka mówionego na język obrazów. Jego ilustracje to efektowne rebusy - dla każdego hasła młody artysta znajduje prosty graficzny ekwiwalent. Zamiast ilustracyjnego gadulstwa, ma do zaoferowania esencję, ikoniczny znak - portret słowa.

 

(...) Mały czytelnik, obok porcji pożytecznych informacji, otrzymuje książkę do podziwiania, opowiedzianą na dwa sposoby - słowem i znakiem.

Joanna Olech

 

Jan Bajtlik - należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Tworzył ilustracje dla "Architektury Murator", "Gazety Wyborczej", "Tygodnika Powszechnego", "Świerszczyka". Współpracuje z wydawnictwami: Krytyka Polityczna, Muchomor, Niebieska Studnia i Narodowe Centrum Kultury. Jest nagradzany i wyróżniany w międzynarodowych konkursach plakatu.

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Książka, do której wciąż wracamy; za każdym razem coś innego jest ważne do przegadania. Mądra książeczka, fajna, kolorowa, pobudza do zadawania pytań.

dodany: 2013-01-10 17:27:55, przez: Ewa mama Karola

Cała książeczka jest dość nietypowa. Na całe szczęście lubię od czasu do czasu trochę odmiany :) Przeznaczona jest ona dla dzieci powyżej 5 roku życia i tu się zgadzam, bo młodsze dzieciaki na pewno nie za bardzo zrozumieją co to Esperanto czy kim był Karol Wielki czy Królowa Wiktoria. Starsze dzieci natomiast powinny zainteresować te wszystkie ciekawostki... Czy im się spodoba? Nie wiem, sądzę że to zależy od dziecka. Mi ta książka przypadła do gustu :)

dodany: 2012-04-08 23:16:52, przez: Marta mama Nikusia

Warto zobaczyć