Warszawa

Basia i opiekunka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Basia i opiekunka

Wydawnictwo: Egmont
do 6 lat
ISBN: 978-83-237-5337-7
tagi: humor  wychowanie 

Basia to rozpoznawalny polski współczesny bohater dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Świetna współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Basia to współczesna, zabawna i mądra dziewczynka. Nie idealnie grzeczna, ale z polotem.

ATRAKCYJNA. Bohaterka jest dziewczynką przyciągającą siłą swego charakteru. Jest to jednocześnie świat bardzo bliski i zrozumiały dla dziecka - współczesne realia opisane są tu współczesną świetną polszczyzną.

WARTOŚCIOWA. Przygody Basi poszerzają wiedzę dziecka, pomagają mu zrozumieć otaczający go świat, pokazują jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Polska a nie zaściankowa, dowcipna ale nie prymitywna, mądra ale nie przemądrzała, kształcąca ale nie na siłę.

 

Ilość stron:24,00
Format:250x210
Okładka:Twarda

Kup teraz

Recenzje książki (Basia i opiekunka)

Recenzja rodzica
Moja Madzia na pewno chciałaby ją poznać

Ku naszej wielkiej radości, do dziecięcej (jeszcze niewielkiej) pasiastej kolekcji dołączyła kolejna: "Basia i opiekunka". Naturalnie do czytania trzeba było przystąpić od razu, bowiem Basia jest jedną z ulubionych bohaterek córki. Po każdą książeczkę z serii sięga bardzo często, chodzi też z nimi do przedszkola (a Panie nauczycielki bardzo również je chwalą). I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem dzięki tym opowieściom łatwiej naszym dzieciom wytłumaczyć pewne zjawiska i odczuwane przez nich emocje. Basia jest naturalna, mogłaby mieszkać koło nas, być naszą sąsiadką, a moja Madzia na pewno chciałaby ją poznać. Bohaterka serii to dziewczynka nieco uparta i kapryśna, ale niezmiernie rezolutna.
Na początku historii związanej z opiekunką Basia również pokazała swoje "różki". Jej mama, chcąc więcej czasu poświęcić pracy, postanowiła zatrudnić opiekunkę do dzieci. Basia była temu przeciwna i uznała, że "jeśli jakaś się pokaże, to ona nie zamierza z nią zostawać." Rzeczywiście, na początku była na przekór, ale nowa opiekunka tak potrafiła ją sobie zjednać, że z basiowych planów nic nie wyszło:) Jeśli chcecie się dowiedzieć, w jaki sposób Basia przekonała się do opiekunki Oli, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. I po inne Basie też:) Polecamy!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć