Warszawa

Ola Cieślak

Ola Cieślak (ur. 1981) – graficzka, ilustratorka, autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni Projektowania Książki). W swoim dorobku ma kilka książek autorskich, m.in. dowcipne, wierszowane książki kartonowe dla najmłodszych: „Od 1 do 10”, „Co wypanda, a co nie wypanda” i „Co by tu wtrąbić”. Zilustrowała m.in. „Powidoki” Tiny Oziewicz i „Zająca” Grzegorza Kasdepke.


Wybrane książki:

Co by tu wtrąbić?

Co by tu wtrąbić?

od 3 lat
Apetyczna kartonowa książeczka, dzięki której każdy maluch ze śmiechem odtrąbi sukces w nauce dni tygodnia. Co tak furczy? Co tak burczy? To mój brzuch się z głodu kurczy! Poznajcie... »
Gdybym była chłopcem/ Gdybym był dziewczynką
PATRONAT CzasDzieci.pl

Gdybym była chłopcem/ Gdybym był dziewczynką

od 7 lat
tagi: opowiadania 
  Chyba każdy czasami zastanawia się, co by było, gdyby… Takie rozważania snują także pisarze: Anna Onichimowska i Grzegorz Kasdepke.   Bo jak by to było, gdyby... »
Koala disco

Koala disco

od 5 lat
tagi: koala  rymowanki 
Bardzo huczna bajka na dobranoc. Głosy niosą się z oddali: Jest impreza u koali!   Czy to prawda, że misie koala cały czas śpią? Wcale nie! Czasem urządzają huczne imprezy.... »
Piwnice. Zagadki spod podłogi

Piwnice. Zagadki spod podłogi

od 5 lat
tagi: piwnice  zabawa  detektyw 
Wyzwanie dla małych detektywów: pełen tajemnic i zagadek książkowy spacer po piwnicy pewnego bloku.   Betonowe szare ściany, z farby plamy, tynk spękany, skrzypią drzwi —... »
Powidoki

Powidoki

od 8 do 11 lat
Książka zainspirowana obrazem "Powidok słońca" Władysława Strzemińskiego. Przezabawna, błyskotliwie napisana opowieść o pełnej przygód wyprawie trzech młodych promieni słonecznych... »


Warto zobaczyć