Warszawa

Ewa Chotomska

Ewa Chotomska

Reżyserka, scenarzystka, autorka tekstów piosenek dla dzieci (takich hitów, jak: „Szczotka, pasta” czy „Mydło lubi zabawę”) i programów edukacyjnych TVP („Budzik”). Założycielka zespołu dziecięcego „Fasolki”. Popularna ciotka Klotka z legendarnego „Tik – Taka”.


Wybrane książki:

Hopsasa Felka Parerasa
PATRONAT CzasDzieci.pl

Hopsasa Felka Parerasa

od 7 lat
tagi: pies  przygoda  przyjaźń 
Oto Feluś Pareras, stróż na medal! Uwielbia troszczyć się o Swoich, a oni o niego. Czasem trochę się na niego złoszczą (Felusiu! Jak mogłeś poczęstować małą Zuzię psimi przysmakami!?),... »
Kuchenny alfabet w zagadkach
PATRONAT CzasDzieci.pl

Kuchenny alfabet w zagadkach

od 5 lat
tagi: zagadka  wiersze 
A jak arbuz? Agrest? Ananas? B... brzoskwinia... brukselka... buraczek? C... cóż, to nie takie proste znaleźć odpowiedź na kuchenną zagadkę. Choć wszystkie rozwiązania są smaczne i każde...... »
Legendy polskie

Legendy polskie

od 5 do 14 lat
KLASYKA
tagi: legendy  emocje 
"Legendy są to takie pałeczki w sztafecie pokoleń. Starsi przekazują je młodszym, żeby nie zaginęła pamięć o tym, co kiedyś było, co się dawno, dawno temu zdarzyło. I oczywiście... »
Zając Poziomka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zając Poziomka

od 3 lat
Długie uszy – tak, białe zęby – to też, ale przede wszystkim ENTUZJAZM. Zając Poziomka ma go bez liku, zaraził nim nawet rozsądną Rozamundę i Was też chętnie zarazi! Z nim wszystko... »
Zasypiajki
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zasypiajki

od 3 do 5 lat
tagi: wiersze  opowieści  sen 
Kazek kocha futbol i pięknie go maluje… Emilka jest mistrzynią zabawy, uwielbia dzieci i psoty. Oboje bardzo chcą już wyzdrowieć, by móc bez przeszkód realizować swoje pasje. Ich historie... »


Warto zobaczyć