Kraków

Kotek Włodek z Nowej Huty - czy już go znacie?
Kraków Nowość!

Kotek Włodek z Nowej Huty - czy już go znacie?

Wpis archiwalny

Książka „Kotek Włodek z Nowej Huty” autorstwa Iwony Gierłach to szczególna propozycja wydawnicza. Łączy w sobie pogodne przygody sympatycznego zwierzaka z historią Nowej Huty. To swoisty przewodnik po tym wyjątkowym pod wieloma względami miejscu na mapie Krakowa i Polski.   

 

Bajka bawi i uczy najmłodszych, a dla dorosłych może być nostalgiczną podróżą do świata ich młodości i czasów dawno minionych. Na uwagę zasługuje również wystylizowana szata graficzna wydawnictwa - stworzona przez Joannę Styrylską - nawiązująca do estetyki rysunku i techniki kolażu lat 60/70.

 

Kotek Włodek z nowej Huty może być ciekawą propozycją książkową, dedykowaną małym i dużym dzieciom, mieszkańcom Nowej Huty i tym, którzy interesują się jej historią.

 

Książkę można kupić w Nowohuckim Centrum Kultury, a wizerunek kotka z bajki Iwony Gierłach będzie wykorzystywany przy okazji organizowanych przez NCK imprezach i wydawnictwach dedykowanych dzieciom.

 

Książka ma być pomostem między przeszłością a przyszłością Nowej Huty, pokazującą nie tylko to, co piękne i wartościowe w dawnej Hucie, ale też to, jak piękna i warta odwiedzenia jest ta dzielnica Krakowa obecnie. Jest to książka, która łączy trzy pokolenia jej mieszkańców.
Iwona Gierłach

 

Książkę można kupić w Kasie Nowohuckiego Centrum Kultury w cenie 23 zł. 

Organizator:

Nowohuckie Centrum Kultury

Aleja Jana Pawła II 232,
31-913 Kraków – Nowa Huta
tel.: 012 644 02 66

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć