Kraków

Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu - Konwalie
Kraków Warsztaty 5–12 lat

Sobotnie Poranki w Muzeum Witrażu - Konwalie

8 maja 2021
Wpis archiwalny

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy zaprosić wszystkie dzieci na pierwszy po otwarciu muzeum Sobotni Poranek! W najbliższą sobotę (8.05) będziemy znowu wspólnie tworzyć i odkrywać kolorowy świat witrażu.

 

Ostatnio pogoda niezbyt nas rozpieszczała. Wszystkim z pewnością brakowało widoku rozkwitającej natury i ciepłego słońca. Z początkiem maja mamy nadzieję, że się to zmieni i będziemy wreszcie cieszyć się wiosną w pełni. Maj to jeden z piękniejszych miesięcy w roku, kiedy przyroda zachwyca barwnym kwieciem. Jedną z bardziej charakterystycznych roślin jest konwalia, która słynie ze wspaniałego zapachu i niezwykłej urody drobnych białych kwiatów - to ona będzie naszą główną inspiracją.

 

Nasz Sobotni Poranek rozpoczniemy tradycyjnie od zwiedzania naszej pracowni i poznania tajników tworzenia witraży, a potem przeniesiemy się w świat roślin i samodzielnie zrobimy piękne konwalie, które wniosą do naszych domów odrobinę wiosny.

 

Kilka przydatnych informacji:

 

  • Zajęcia są dla dzieci od 5 do 12 lat.
  • Miejsca szybko znikają, dlatego zapraszamy do dokonywania rezerwacji z wyprzedzeniem.
  • Udział w zajęciach można zarezerwować poprzez nasz nowy system rezerwacyjny, na naszej stronie internetowej.  

 

Przebieg wydarzenia:

 

Sobotnie poranki rozpoczynają się o 10 od zwiedzania pracowni. Dzieci zapo­znają się z takimi pojęciami jak: żywe muzeum, warsz­tat, witraż. Podczas zwiedzania obserwują mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty.

 

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45.

 

Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są same dzieci, bez opiekunów. Dla chętnych rodziców i dziadków organizujemy osobne zwiedzanie o 10:30. Ci, którzy nie chcą zwiedzać, mogą relaksować się w muzealnej kawiarni, gdzie potem mogą towarzyszyć dzieciom w warsztatach plastycznych.

 

Więcej informacji na:

 

https://muzeumwitrazu.pl/sobotnie-poranki-dla-dzieci-w-muzeum-witrazu/ 

 

Zapraszamy do rezerwacji!

 

Miejsce wydarzenia:
al. Krasińskiego 23
31-111 Kraków
Organizator:

Muzeum Witrażu

al. Krasińskiego 23
31-111 Kraków
tel.: +48 512 937 979

Wydarzenia w Krakowie

Warto zobaczyć