W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » Festiwal teatralny dla dzieci!


Festiwal teatralny dla dzieci!powiększ

Festiwal teatralny dla dzieci!

Wpis archiwalny
Dzieci 1 - 12 lat

Trzymająca w napięciu opowieść o piratach-rozbitkach, Emmie i Chudym Joe i pouczająca historia niegrzecznego Janka zamienionego w niedźwiedzia. Do tego, pełna kolorów adaptacja „Pchły Szachrajki” oraz wyjątkowe widowisko ze Smoczkiem Obiboczkiem i Skrzacikiem Pomponikiem w rolach głównych. A na finał nietuzinkowe przygody Paluszka i ciekawski miś Leopold, odkrywający magię zwykłych przedmiotów. Serdecznie zapraszamy – w dniach 14-29 marca 2019 r. – na festiwal teatralny dla dzieci „Pracownia Mistrza Twardowskiego”, organizowany przez Centrum Kultury Podgórza. Spektakle będą wystawiane w siedzibie głównej CKP (ul. Sokolska 13) oraz w wybranych filiach.

 

Teatralną przygodę rozpoczniemy spektaklem „Zupka z blaszanego kubka” (14.03/czwartek, godz. 10.00, CKP – Dwór Czeczów) – opowieścią o piratach-rozbitkach, Emmie i Chudym Joe, którzy po zatonięciu ich statku trafiają na bezludną wyspę. Próbują za wszelką cenę nie tylko wydostać się stamtąd, ale również wytrzymać w swoim towarzystwie – co nie jest łatwe, bo nigdy za sobą nie przepadali. Chudy Joe wpada jednak na świetny pomysł, dzięki któremu udaje mu się wywołać uśmiech na twarzy Emmy. Wspólnie znajdują też tajemniczą butelkę, z jeszcze bardziej zagadkową zawartością.

Drugą festiwalową propozycją będzie przedstawienie „Przygody Janka i złej czarownicy” (23.03/sobota, godz. 11.00, CKP – Klub Kliny) – bajkowa historia o walce dobra ze złem, w której czynny udział biorą mali widzowie, pomagając głównemu bohaterowi dokonywać właściwych wyborów. Niegrzeczny Janek za karę zostaje zamieniony w niedźwiedzia. Na szczęście spotyka dobrą i piękną Małgosię, która sprawia, że chłopiec postanawia zmienić swoje postępowanie. Na drodze do pozytywnej przemiany staje jednak zła czarownica, która za wszelką cenę stara się pokrzyżować jego plany. Czy Janek pokona przeciwności, zmieni się w dobrego chłopca i zdobędzie serce Małgosi? Przekonajcie się sami!

W „Pracowni Mistrza Twardowskiego” nie zabraknie również wyjątkowej, pełnej kolorów adaptacji „Pchły Szachrajki” – jednej z najzabawniejszych bajek Jana Brzechwy (23.03/sobota, godz. 15.00, CKP – Klub Piaskownica). Mała, krnąbrna i uwielbiająca psoty Pchełka zabierze dzieci w niezwykłą podróż po świecie, a przemierzając lądy i morza dostarczy najmłodszym widzom wiele emocji i niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i scenografia oraz wesołe piosenki z pewnością sprawią, że dzięki Pchle Szachrajce dzieci pokochają teatr.

W programie festiwalu znalazło się również widowisko pod tajemniczym tytułem „Co mogą smoki, a czego nie zaraz dowiesz się!”, łączące elementy teatru żywego aktora i teatru kukiełkowo-lalkowego (25.03/poniedziałek, godz. 10.00, CKP – siedziba główna). Dwaj główni bohaterowie – przyjaciele Smoczek Obiboczek i Skrzacik Pomponik – muszą się zmierzyć z takimi wyzwaniami jak kultura osobista, dobre wychowanie, a w szczególności czytanie i poznawanie książek oraz tajemnicza biblioteka. W zmaganiach towarzyszą im m.in. Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok i Nauczyciel Papug. W czasie trwania spektaklu dzieci występują na scenie – stają się bohaterami bajki – a po jego zakończeniu poznają kulisy teatru.

Na finał proponujemy spektakle „Paluszek“ (27.03/środa, godz. 10.00, CKP – Klub Iskierka) oraz „Miś Leopold“ (29.03/piątek, godz. 10.00, CKP – siedziba główna). Pierwszy z nich to kameralne, pełne pozytywnych emocji przedstawienie, którego tekst jest luźno inspirowany historią o Tomciu Paluszku. Główny bohater – wyjątkowy chłopiec – wyrusza na spotkanie z przygodą, starając się sprostać nieszablonowym wyzwaniom jakie stawiają mu rodzice. Musi uratować wielką dżdżownicę przed złym ptaszyskiem, później rozweselić smutną księżniczkę zamkniętą w zamku, a wreszcie uchronić przed złodziejem skarb królewski. Ważnym elementem przedstawienia są piosenki. Miś Leopold – tytułowy bohater drugiego ze spektakli – wygląda jak zwykły pluszak, ale nie dajmy się zwieść pozorom! Gdy w domu nikogo nie ma ciekawski niedźwiadek wyrusza na poszukiwanie przygód. Na swojej drodze spotyka radio, wazon, czajnik i inne przedmioty. Wszystkie zawierają w sobie tajemnicę! Czy miś odkryje je wszystkie? Czy wraz z widzami przekona się, że zwykłe rzeczy mogą mieć magiczną moc? Akcja spektaklu skupia się na poznawaniu świata wszystkimi zmysłami. Miś Leopold patrzy, słucha, dotyka, wącha i smakuje. Spotkanie z każdym nowym przedmiotem jest okazją do kolejnego odkrycia. Przedstawienie rozwija dziecięcą wyobraźnię, wyostrza zmysły, rozbudza ciekawość świata i... jest świetną zabawą!

Bilety na festiwalowe spektakle można kupić online (szczegóły poniżej – PROGRAM) lub osobiście – w miejscu gdzie odbywa się dany spektakl oraz w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny, parter), na wszystkie przedstawienia. 
UWAGA: liczba miejsc jest ograniczona; w przypadku grup konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Bilet normalny – 15 zł/osoba
Bilet grupowy (minimum 10 osób): 10 zł/osoba (opiekun grupy: wstęp bezpłatny)
Bilet dla posiadaczy Karty Juniora/karty Podgórze w Kulturze/Karty Seniora CKP: 10 zł/osoba

 

Szczegółowych informacji na temat festiwalu udziela Dział Organizacji Imprez i Edukacji Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13), tel. 12 656 36 70 wew. 27.

 

Więcej informacji: ckpodgorza.pl

 

Festiwal teatralny dla dzieci PRACOWNIA MISTRZA TWARDOWSKIEGO |14-29.03.2019 | PROGRAM

14.03/czwartek, godz. 10.00 (ok. 50 min.)
„Zupka z blaszanego kubka” | Teatr Uszyty
Spektakl dla dzieci w wieku od 5 lat
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – DWÓR CZECZÓW (ul. ks. J. Popiełuszki 36)
Kup/zarezerwuj bilet online: TUTAJ  

23.03/sobota, godz. 11.00 (ok. 45 min.)
„Przygody Janka i złej czarownicy” | Teatr Lalek Pinokio
Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – KLUB KLINY (ul. Biskupa Albina Małysiaka 1)
Kup/zarezerwuj bilet online: TUTAJ

23.03/sobota, godz. 15.00 (ok. 50 min.)
„Pchła Szachrajka” | Teatr Żelazny
Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – KLUB PIASKOWNICA
(ul. Łużycka 55, pawilon handlowy, I piętro)
Kup/zarezerwuj bilet online: TUTAJ

25.03/poniedziałek, godz. 10.00 (ok. 70 min.)
„Co mogą smoki, a czego nie zaraz dowiesz się!” | Teatr Otwarty TO
Spektakl dla dzieci w wieku 3-8 lat
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – SIEDZIBA GŁÓWNA (ul. Sokolska 13)
Kup/zarezerwuj bilet online: TUTAJ 

27.03/środa, godz. 10.00 (ok. 50 min.)
„Paluszek” | Teatr Chrząszcz w Trzcinie
Spektakl dla dzieci w wieku 5-9 lat
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – KLUB ISKIERKA (ul. Żywiecka 44)
Kup/zarezerwuj bilet online: TUTAJ 

29.03/piątek, godz. 10.00 (ok. 40 min.)
„Miś Leopold” | Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana
Spektakl dla dzieci w wieku do 5 lat
Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – SIEDZIBA GŁÓWNA (ul. Sokolska 13)
Kup/zarezerwuj bilet online: TUTAJ

 

Wpis archiwalny
Centrum Kultury Podgórza
Wizytówka organizatora:

Centrum Kultury Podgórza

ul.Sokolska 13
30-510 Kraków

tel.: 12 656 36 70, 12 656 18 90, 12 656 44 41

ckpodgorza.pl/


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Pomysły na słodką zabawę!

Pomysły na słodką zabawę!

Chcemy pokazać Wam, że możecie odczarować nudne podwieczorki, wykorzystując znany i lubiany przez wszystkich? budyń! Oto kilka sposobów na słodką zabawę z wykorzystaniem budyniowych słodkości!  

Festiwal na Czasie!

Zbliża się największa impreza promująca czytelnictwo. 10 miast, 10 miesięcy, 3 generacje! Sprawdźcie szczegóły...  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie...  

Wydarzenie Na Czasie

Małopolskie Dni Książki 2019 - Książka i Róża

Małopolskie Dni Książki 2019 - Książka i Róża

W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie biorą udział księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa  

Wideorecenzja na Czasie

Szkoła magicznych zwierząt

Zobaczcie koniecznie naszą recenzję książki "Szkoła magicznych zwierząt"! Ta szkoła skrywa tajemnicę!  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Odchudzamy dzieci1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019