W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » Metoda CLIL w nauczaniu języka angielskiego


Metoda CLIL w nauczaniu języka angielskiegopowiększ

Metoda CLIL w nauczaniu języka angielskiego

Wpis archiwalny

CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning, to metoda zintegrowanego kształcenia językowo-przedmiotowego, czyli nauczania i uczenia się zarówno przedmiotu jak i języka obcego.

 

Podstawą CLIL jest zdobywanie wiedzy, poprzez treści przedstawione w języku innym niż ojczysty. Wielu nauczycieli postrzega CLIL jako bardziej naturalny sposób uczenia się języka - kiedy przedmiot jest nauczany w tym języku, istnieje konkretny powód, aby uczyć się obydwu w tym samym czasie. Uczniowie mają rzeczywisty kontekst, w którym można się uczyć języka, przez co często są bardziej zmotywowani do nauki, gdyż będą w stanie opanować treści tylko wtedy, gdy zrozumieją otaczający je język. CLIL promuje również głębszy poziom asymilacji - uczniowie są wielokrotnie narażeni na podobne struktury językowe oraz muszą przywoływać informacje w swoim języku ojczystym.

 

Metoda ma tę zaletę, że wiele przedmiotów może być nauczanych w języku angielskim, więc ekspozycja uczniów na język jest zwiększona, co oznacza, że ich proces uczenia się jest dużo szybszy, a dzieci poznają specjalistyczne słownictwo z różnych dziedzin. CLIL zachęca również uczniów do rozwijania umiejętności krytycznego myślenia, kreatywności, komunikowania się i współpracy.

 

Angelina Dyrek
nauczyciel matematyki po angielsku
w Niepublicznej Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi ”Uczeń”


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Słoneczniki 2019

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

ZGŁOŚ INICJATYWĘ!

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019