W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Rodzinne świętowanie po raz 7!


Rodzinne świętowanie po raz 7!powiększ

Rodzinne świętowanie po raz 7!

Patronat CzasDzieci.pl
Data wydarzenia:
niedziela 27 maja 2018

godz. 11:00 - 19:00


Zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Parku Jordana. Na krakowian już po raz siódmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.


Zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny. Każdy kto odwiedzi Park Jordana nie będzie narzekał na nudę, ponieważ przygotowane atrakcje są zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy – zachęca Marzena Paszkot Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia.
Po raz kolejny do współpracy udało się nam zaprosić wielu partnerów zarówno wśród podmiotów miejskich jak i niepublicznych. To dzięki szeroko zakrojonej współpracy Święto zyskało swój jedyny, niepowtarzalny rodzinny klimat.


Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy m.in.: zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, przejażdżki konne, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentują także krakowskie Kluby Rodziców oraz Centra Aktywności Seniora.
W tym wyjątkowym dniu Park Jordana zostanie podzielony na 7 stref tematycznych – zdrowia i profilaktyki, czytelnictwa, sportu i rekreacji,  sztuki (tańca i plastyki), ekologii i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa oraz rodziny.


W strefie zdrowia i profilaktyki wszyscy zainteresowani zdrowiem swoim i najbliższych przez cały dzień będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań medycznych, na które zapraszają szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne. Będzie można skorzystać m.in. z porad stomatologicznych, dietetycznych, dermatologicznych oraz logopedycznych, wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy lub skorzystać z badań – pomiarów ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, przesiewowych badań ostrości wzroku. Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa zaprasza  na badania diagnostyczne wad postawy oraz na porady rehabilitacyjne.


Pomożesz? Bo możesz! Podczas święta, w strefie „Zdrowie i Profilaktyka” znajdziesz stoisko DKMS. Przeszkoleni wolontariusze porozmawiają z tobą o misji i działalności Fundacji DKMS oraz pomogą ci dołączyć do bazy potencjalnych dawców, instruując Cię, jak samodzielnie pobrać próbkę śliny. To tylko 10 minut Twojego czasu, a dla kogoś szansa na życie!

 

Miłośników książek zapraszamy do strefy czytelnictwa gdzie będzie można m.in. stworzyć wspólnie historię rodzinną zamkniętą w książce lub wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych ilustratorów. Najmłodsi będą mogli posłuchać bajek napisanych przez najstarszych i wykonać do nich ilustracje oraz wziąć udział w konkursie komiksowym przygotowanym przez Stowarzyszenie Daleko Więcej.


Biblioteka Kraków zaprasza do świata komiksu, gdzie w trakcie warsztatów prowadzonych przez specjalistów i fanów komiksu będzie można zgłębić swoją wiedzę o jego powstawaniu. Z pracownikami Biblioteki będzie można porozmawiać o czytelniczych trendach i wydawniczych nowościach.


Teatr Groteska zaprasza na warsztaty teatralne, podczas których będzie można się zapoznać m.in. z animacją lalki, grą aktorską w masce, zadaniami aktorskimi, plastyką ruchu, emisją głosu. Warsztaty będą prowadzone przez aktorów Teatru Groteska.


Podczas Święta Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje znane wszystkim wydarzenie pn. Drugie Życie Książki, czyli wielką, bezpłatną akcję wymiany książek. Zachęcamy do przynoszenia książek (oczywiście w stanie dobrym) i wymiany ich na inne tytuły. Każda książka może znaleźć nowego właściciela! Szczegóły dot. akcji wraz z regulaminem znajdują się na stronie www.drugiezycieksiazki.pl


Wyjątkowa moc atrakcji czekać będzie w strefie sportu i rekreacji gdzie wszyscy fani aktywnego stylu życia będą mogli wziąć udział m.in. w przejażdżkach konnych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”, warsztatach samoobrony, zajęciach sprawnościowych i żeglarskich. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na warsztaty szermierki klasycznej.


Centrum Wspinaczkowe Forteca przygotuje stanowisko wspinaczkowe, a GoJump matę pneumatyczną do niskich akrobacji dla dzieci.

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza na rozgrywki siatkarskie, bule oraz do wzięcia udziału w rodzinnej grze plenerowej „Rejs po Wiśle”

Akademia Piłkarska Diament zaprasza na Dzień Poszukiwania Diamentów – na uczestników czekać będzie 5 testów sprawności ogólnej i specjalnej, a na najlepszych darmowe treningi w AP Diament.
Ponadto zapraszamy na krakowskie Błonia gdzie Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy organizuje 4. KSOS Family Run. Jest to impreza biegowa przeznaczona dla wszystkich członków rodziny. szczegóły znajdują się na stronie www.familyrun.pl   


Tegoroczne Święto będzie szczególnym wydarzeniem dla miłośników tańca – czeka nas wielka potańcówka w Parku Jordana! Z myślą o wszystkich chętnych przygotowaliśmy parkiet, na którym wystąpią formacje taneczne młodzieżowych domów kultury. Popołudniu parkiet dostępny będzie dla Krakowian, którzy będą mogli tańczyć do muzyki proponowanej przez Boba Jazz Band, Swing Like That i Jazz Like That.


Natomiast w strefie sztuki odbywać się będą następujące aktywności – warsztaty rękodzieła, warsztaty plastyczne, warsztaty zdobienia szkła, warsztaty origami, malowanie twarzy oraz wiele innych ciekawych aktywności.


W strefie ekologii będzie można otrzymać sadzonkę od Wydziału Kształtowania Środowiska UMK oraz wziąć udział w warsztatach ogrodniczych przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej.


Krakowski Bank Żywności zaprasza na cykl warsztatów tematycznych dot. zdrowego odżywiania się. Dla wszystkich, którzy nie wiedzą jeszcze jak prawidłowo segregować odpady Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania przygotowało warsztaty edukacyjne z konkursami. Nie zabraknie także działań edukacyjnych związanych ze smogiem – Stowarzyszenie Daleko Więcej przygotowało warsztaty plastyczne Pogromcy Smogu, a doradcy energetyczni z Wydziału ds. Jakości Powietrza będą udzielać informacji dot. m.in. dotacji do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny oraz programu termomodernizacji budynków jednorodzinnych.
Do strefy bezpieczeństwa zapraszają Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej oraz krakowska Straż Miejska, które dla uczestników przygotowali m.in. pokaz samochodów pożarniczych, zabawy dla dzieci, konkursy ze znakami drogowymi, miasteczko komunikacyjne, alkogogle i narkogogle.
Dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli zajrzeć do wnętrza autobusu oraz sprzętu sprzątającego krakowskie ulice.


Wszystkie krakowskie rodziny zapraszamy do olbrzymiej strefy rodzinnej gdzie będzie na nich czekać m.in. Festiwal Gier Logicznych, warsztaty wokalno – rytmiczne, Plenerowa kraina eksperymentów, zajęcia animacyjne. Teatr Kraków King’s Players zaprezentuje program „Only in Poland, Baby!” – skecze prezentujące polskie maniery i zwyczaje. W trakcie wydarzenia zaprezentują się także krakowskie Kluby Rodziców oferujące m.in. zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, warsztaty psychologiczne, zajęcie gimnastyczne dla młodych mam,  warsztaty kulinarne oraz bogatą ofertę dla rodziców najmłodszych Krakowian.
Ponadto będzie można  zapoznać się z ofertą programu Krakowska Karta Rodzinna 3+ oraz z ideą Budżetu Obywatelskiego.


Na wszystkich uczestników tegorocznego Święta będzie także czekała specjalna strefa gastronomiczna przygotowana przez Piknik Krakowski.


Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach gminnej kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”. Celem kampanii jest promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji, w której każdy, także najmłodszy jej członek, zajmuje ważne miejsce. Duży nacisk kładzie się na promowanie odpowiedzialnego rodzicielstwa. Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.


Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez dwutygodnik KRAKOW.PL, Fakt,  Radio RMF, TVP Kraków oraz portale – LoveKrakow.pl, KRK.NEWS.PL
i CzasDzieci.pl.

 

Zapraszamy także na Małopolskie Dni Rodziny, które będą trwają od 12 do 20 maja. W całym regionie odbędą się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Będzie okazja do zwiedzania różnych muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Twoim mieście. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej.

organizator: Urząd Miasta KrakowaLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Wywiad na Czasie

Prof. Jagoda Cieszyńska-Rożek

Centrum Metody Krakowskiej zaprasza na pierwsza część wywiadu z profesor Jagodą Cieszyńską-Rożek.

Musisz tam być

Z okazji jednego z najpiękniejszych świąt ? Dnia Matki, Centrum Serenada przygotowało dla Mam pierwszy Mam Meeting w Serenadzie! W programie m.in.: spotkania z lekarzami, dietetykami, trenerami, stylistką...  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2017 w kinie - 10 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Rok 2017 w kinie zapowiada się co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba zobaczyć....  

Akcja na czasie!

Zostań gwiazdą futbolu z Rybką MiniMini

Zostań gwiazdą futbolu z Rybką MiniMini

W czerwcu niezapomniane piłkarskie emocje podczas Mistrzostw Świata, a już teraz Rybka MiniMini zaprasza maluchy z całej Polski do sportowej rywalizacji. Akcja "Zostań gwiazdą futbolu" to szansa...  

Warto wiedzieć

Typowe i nietypowe objawy ząbkowania

Typowe i nietypowe objawy ząbkowania

Ząbkowanie to trudny etap zarówno dla niemowląt, jak i ich opiekunów. Początkujący rodzice często zadają sobie wiele pytań: jak rozpoznać, że zaczęło się ząbkowanie? Czym się objawia?  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018