Wszystkie krakowskie muzea otwierają tej nocy swoje drzwi na oścież. Tegoroczna Noc Muzeów odbywa się pod hasłem NATURA-lnie.
W ramach tegorocznej Nocy Muzeów wejścia do muzeów będą możliwe po zakupie biletu wstępu za 1 zł. W przypadku muzeów wielooddziałowych raz zakupiony bilet umożliwia wejście do wszystkich oddziałów.
Zgodnie tradycją, wraz z biletem wstępu każdy uczestnik Nocy Muzeów otrzyma ozdobną, specjalnie wydaną na ten cel okolicznościową monetę.
Całość wydarzenia trwa od 19:00 do 1:00, jednak niektóre muzea będą otwarte dłużej. Uroczyste otwarcie odbędzie się o 18:00 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
W naszym zestawieniu tradycyjnie zadbaliśmy przede wszystkim o dzieci i rodziców, ale oczywiście wydarzeń jest o wiele więcej.
Historia zakazanej miłości w Teatrze Groteska - premiera spektaklu Ronja, córka zbójnika
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Tutaj dla dzieci przygotowano warsztaty origami i ikebana.
Centrum Szkła i Ceramiki
Specjalne gry memory, gry słów, puzzle, kolorowanki dla małych i dużych, kółko i krzyżyk - to wszystko czeka w Centrum Szkła i Ceramiki
Muzeum Nowej Huty
Nowohucki oddział Muzeum Krakowa proponuje Spacer ornitologiczny i botaniczny po Łąkach Nowohuckich.
Muzeum Lotnictwa Polskiego
Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w warsztatach Szkoły Matematyki Alfa.
Ogród Doświadczeń
W Ogrodzie Doświadczeń dowiecie się np. jak stworzyć model komety.
Muzeum Armii Krajowej
Warsztaty, pokój zagadek i stanowisko historyczne zklockami to propozycje od Muzeum AK na tegoroczna edycję Nozy Muzeów.
Muzeum Inżynierii Miejskiej
Las w żarówce, Mini elektrownia czy Drukowane zakładki to z kolei warsztaty w Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Pałac Krzysztofory
Muzeum Krakowa przygotowało spacer dla dzieci i rodziców, podczas którego poznacie najciekawsze okazy roślin i drzew, a także dowiecie się o dzikich mieszkańcach tego miejsca.
Muzeum Podgórza
W Muzeum Podgórza czeka na Was specjalne oprowadzanie dla dzieci po wystawie głównej Miasto pod kopcem Kraka – śladami podgórskiej przyrody.
Muzeum Żup Krakowskich
Pokazy rycerskich konkurencji oraz scen z życia codziennego w średniowieczu, cenne i zachwycające naczynia ze zbioru Czartoryskich i kolekcja solniczek, koncert utworów Moniuszki, rodzinne zajęcia oraz zwiedzanie Trasy Muzeum w kopalni - oto atrakcje przygotowane przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.