Warszawa

Tulipany na świąteczny stół (i nie tylko!)

Tulipany na świąteczny stół (i nie tylko!)

Prezentujemy najciekawsze prace naszych czytelników nadesłane na konkurs "Wielkanocne inspiracje". Zapraszamy do podziwiania i korzystania z pomysłów!

 

Potrzebne będą:

 

  • stara gazeta
  • bibuła
  • klej
  • nożyczki
  • nici

 

Sposób wykonania:


Wykonanie tulipanów jest bardzo proste! Z bibułły wycinamy prostokąty o wymiarach 15x5cm - do wykonania płatków np. koloru żółtego, które składamy na pół i skręcamy - tak powstają płatki.

 

Z Bibuły koloru zielonego wycinamy prostokąty o wymiarach 30x4cm - do wykonania liści - które składamy w połowie i lekko skręcamy, tworząc liść.

 

Gazetę należy pociąć w paski o długości ok. 11x42 cm i skręcamy z nich rurki, służące do wykonania łodygi (używając kleju).

 

Do zrobienia 1 tulipana potrzebujemy 5 płatków, które umieszczamy przy pomocy kleju i nici na gazetowej łodydze. Tak zrobiony kwiat otaczamy paskiem  bibuły koloru zielonego o szerokości ok.4 cm, w połowie łodygi dodajemy liść, na dole łodygi podklejamy bibułę klejem. Kwiat wyrównujemy na dole przez przycięcie łodygi nożyczkami.

 

Ponieważ tematem konkursu są "Wielkanocne inspiracje" pokazałem na zdjęciu bukiet tulipanów koloru żółtego. Przepięknie wyglądają tulipany czerwone w bukiecie, albo bukiet tulipanów kolorowych.


W tym roku na Dzień Kobiet mogłem podarować koleżankom z klasy i Pani wychowawczyni po trzy tulipany zrobione własnoręcznie. Dziewczyny były zachwycone!

 

Jakub Micka

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Inspiracje plastyczne

Warto zobaczyć