Warszawa

Serduszko nie tylko na Walentynki

Serduszka kojarzą się wszystkim z Walentynkami, ale przecież to uniwersalny sposób by nasza mała pociecha okazała najbliższym swoje uczucia, dlatego proponuję kartonowe serduszka jako laurki lub dodatki do kwiatków z okazji dnia babci, dziadka, mamy, taty, z okazji imienin możliwości i pomysłów w tym zakresie jest bez liku.


Do wykonania serduszek potrzebujemy następujących przedmiotów:

 

  • Falista tektura format A4 w dowolnym kolorze
  • Papierowe kwiatki, kokardki, koraliki, naklejki, guziki i co komu wyobraźnia podpowiada
  • Cienki sznureczek lub rafia lub tasiemka
  • Patyczki do szaszłyków
  • Wycięty z kolorowego papieru prostokąt na którym napiszemy z jakiej okazji i komu dajemy serducho
  • Klej gorący z pistoletu

 

Wersja I – serducho zawieszka

 

Z tektury wycinamy dwa jednakowe serduszka, sklejamy je gorącym klejem wkładając pomiędzy pętelkę do zawieszenia zrobioną z rafii, tasiemki czy sznurka. Na serduszka naklejamy kwiatki, naklejki, kokardki, co komu podpowie wyobraźnia i dodajemy karteczkę z odręcznie wypisaną informacją dla kogo serducho jest przeznaczona albo z jakiej okazji. Taka serduszkowa zawieszka z powodzeniem zastąpi tradycyjne laurki.

 


Wersja II – serce na pice

 

Z tektury wycinamy dwa jednakowe serduszka, sklejamy je gorącym klejem, a następnie ozdabiamy według uznania. Patyczek od szaszłyków okręcamy dokładnie tasiemką, której końce przyklejamy do patyczka klejem gorącym a następnie tak przygotowany patyczek podklejamy z jednej strony do serduszka. Serduszko jest doskonałym dodatkiem do niewielkich kwiatków doniczkowych jak hiacynty, żonkile i będą uroczym prezentem od naszego malucha.
 

 

 

mama Agnieszka

 

 

Komentarze

Ale super ! Skorzystam :*

dodany: 2014-01-04 19:19:29, przez: Magda

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Inspiracje plastyczne

Warto zobaczyć