Warszawa

Dekorujemy indiańskie tipi

Dekorujemy indiańskie tipi

Spraw swoim dzieciom niespodziankę – fantastyczny namiot idealny do letnich zabaw… Tipi, wigwam czy teepee – tradycyjny namiot Indian z Ameryki Północnej ma wiele nazw. Taki namiot może również stać się wyjątkowym miejscem zabaw dla dzieci.


Twoje pociechy mogą zaprosić kolegów na cudowną noc pełną legend i fascynujących historii, które opowiesz im w tym wigwamie. Nowemu namiotowi sam nadaj wyjątkowy charakter. Wystarczy, że kupisz potrzebne materiały wskazane w liście poniżej i będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami poradnika krok po kroku. Możesz zrobić swoim dzieciom cudowną niespodziankę, którą będą się cieszyć przez całe lato.

 

 

Potrzebne narzędzia:
- Dremel Versatip wyposażony w nóż do wypalania w drewnie
- Dremel 7700 ze ściernicą diamentową 7103
- Dremel Glue Gun 920, uniwersalne sztyfty kleju (7 mm) i sztyfty kleju brokatowego (7 mm)

 

Potrzebne materiały:
- Indiańskie tipi lub inny namiot, któremu nadasz indiański charakter
- Rzemienie ze skóry ekologicznej
- Drewniane kółka do karniszy (większe niż średnica drewnianych tyczek tipi)
- Ozdobne pióra w różnych kolorach
- Tasiemki z cekinami lub aksamitki
- Małe, okrągłe lusterka i metalowe blaszki
- Drewniane, okrągłe koraliki i płaskie paciorki

 

Rada:
W sklepach z artykułami dla dzieci można zakupić gotowe namioty indiańskie, które wystarczy jedynie ozdobić. Indiański charakter możesz nadać również innego rodzaju namiotom odpowiednio je zdobiąc. Możesz również samodzielnie wykonać cały namiot, naciągając wybrany przez Ciebie materiał na własnoręcznie przygotowany drewniany szkielet.

 

Krok pierwszy


Używając Dremel Glue Gun 920 przyklej tasiemki z kolorowymi cekinami do płótna namiotu. Ułóż je równolegle w poprzek materiału. Jeżeli uznasz to za konieczne, odmierz dokładną odległość od brzegu materiału i ołówkiem delikatnie zaznacz linię, do której przykleisz tasiemkę z cekinami. Następnie przy użyciu Dremel Glue Gun 920 ze sztyftem kleju brokatowego narysuj błyszczące zygzaki między dwoma tasiemkami. Jeżeli na płótnie Twojego tipi nie ma żadnych wzorów, możesz przykleić jeszcze kilka kolorowych rzędów cekinów i zrobić więcej zygzaków.

 

Krok drugi


Teraz przygotuj sznur korali, które będą ozdabiać wejście do tipi. Będzie to indiański łapacz wiatru. Na drewnianych koralikach i kółkach karniszowych wypal wybrany przez siebie wzór używając Dremel VersaTip z zamontowanym nożem do wypalania w drewnie.

 

Krok trzeci
Wygraweruj tradycyjne indiańskie wzory na małych lusterkach i metalowych blaszkach używając narzędzia Dremel 7700 z zamontowaną ściernicą diamentową (7103). Zrób to samo na płaskich drewnianych paciorkach.

 

 

Krok czwarty
Zawiąż jeden koniec rzemienia ze skóry ekologicznej na ozdobionym kółku od karnisza, jak na zdjęciu poniżej. Następnie zamocuj na rzemieniu różne koraliki. Do otworów większych koralików włóż kolorowe pióra i przyklej je używając pistoletu Dremel Glue Gun z uniwersalnym sztyftem kleju.

 

 

 

Przyklej lusterka, metalowe blaszki do rzemienia. Możesz skleić dwa lusterka jednocześnie, tak, aby z obu stron miały odbijającą powierzchnię. Najpierw połóż jedno lusterko wzorem do dołu. Nałóż na jego tylną ściankę warstwę kleju. Następnie ułóż rzemień równo na klejonej powierzchni. Teraz weź drugie lusterko i połóż je na warstwie kleju wzorem do góry. Powtórz te czynność z pozostałymi lusterkami i metalowymi blaszkami. Każdy rzemień w łapaczu wiatru powinien być tak długi, jak wysoki jest wigwam. Możesz połączyć kilka rzemieni razem, np. wiążąc ich końce na ozdobionym kółku do karnisza lub wklejając między dwa lusterka. Do jednego kółka od karnisza możesz również przywiązać kilka rzemieni.

 

Rozstaw tipi i załóż przyozdobione kółka od karniszy na górne części pali podtrzymujących konstrukcję namiotu. Gotowe!


Twoje dzieci na pewno będą zachwycone tak przygotowanym miejscem zabaw. A Ty będziesz mieć ogromną satysfakcję, patrząc na ich uśmiechnięte buzie.

 

***
Pomyslodajnia.pl:
Portal Pomysłodajnia.pl został stworzony z myślą o ludziach, których pasją jest majsterkowanie. Jest platformą wymiany doświadczeń i miejscem, gdzie zarówno początkujący hobbyści, jak i bardziej doświadczeni majsterkowicze mogą zaprezentować efekty swojej pracy. Przyjazna forma i proste zasady działania portalu inspirują oraz zachęcają do dzielenia się zainteresowaniami. Inicjatorem i partnerem portalu jest Dremel, marka wysokiej jakości narzędzi wielofunkcyjnych. Strona jest regularnie aktualizowana, a organizowane na niej ciekawe konkursy mają zachęcać do samodzielnego majsterkowania.


Filmy poradnikowe dostępne są na stronie:

http://www.youtube.com/user/DremelEurope

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Inspiracje plastyczne

Warto zobaczyć