Warszawa

Upominki dla Najbliższych

Upominki dla Najbliższych

 

Dla Babci/Mamy

 

  1. Na tekturkach rysujemy serca różnej wielkości, wycinamy formy i odrysowujemy na filcu. Wycinamy filcowe serca (2 lub 3). Przyszywamy jedno do drugiego lub przyklejamy i ozdabiamy według własnego pomysłu (kokardki, cekinki, koraliki itp.). Z tyłu przyszywamy zapięcie, lub wpinamy agrafkę.
  2. Na tekturkach rysujemy kwiatki różnej wielkości, wycinamy formy i odrysowujemy na kolorowych filcach. Wycinamy filcowe kwiatki, przyszywamy jedno do drugiego, lub przyklejamy dodając na środku guzik. Z tyłu przyszywamy zapinkę, lub dodajemy agrafkę.
  3. Na tekturce rysujemy pasek o wymiarach, np. 35x4 cm, wycinamy formę i odrysowujemy na filcu (może być grubszy filc ), wycinamy. Przez dolny brzeg przeciągamy igłę z nitką (ściegiem fastrygowym )i lekko ściągamy, formułując płatki kwiatka. Środek ozdabiamy np.filcową kuleczką, cekinkiem, perełką. Z tyłu dodajemy zapięcie.

 

 

Dla Dziadka

 

  1. Zakładka do książki: wycinamy na kolorowym papierze, filcu prostokąt o wymiarach np. 22x4cm, i ozdabiamy jak kto lubi, i jak kto może - filcowymi kulkami,dużym cekinem i filcem.
  2. Myszka: wycinamy z filcu 2 koła o średnicy 6cm i 10cm. Przeciągamy przez krawędź filcowego okręgu nitkę.Nitkę lekko ściągamy i wypychamy utworzony woreczek watą. Ściągamy mocniej nitkę i wiążemy supełek. Robimy myszce oczy: używamy np. markera, naklejek imitujących oczy, perełek. Nos i usta też wykonujemy za pomocą markera czy perełek, koralików. Wąsy rysujemy markerem, używamy cienkiego drucika, lub nici. Przyklejamy lub przyszywamy główkę do tułowia. Z polaru, filcu, wstążki, lub mama na drutach, zrobimy szalik i obwiązujemy szyjkę myszki. Obrysowujemy i wycinamy małe kółeczka z filcu; przykleiamy uszy do mysich główek. Rysujemy łapki i nóżki, wycinamy i przyklejamy w swoje miejsca. 

 

 

Komentarze

Broszka, nie brożka :) Ogółem, fajny pomysł :)

dodany: 2012-01-20 20:20:40, przez: Wiki

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Inspiracje plastyczne

Warto zobaczyć