Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Jałowa martwica kości piszczelowej

Witam, mam 13 lat i w 4 klasie (na koniec roku) na w-f były biegi na czas, a ja uwielbiam biegać. Gdy przebiegłam metę poczułam silny, wręcz nie do zniesienia ból pod kolanem. Poszłam do lekarza i stwierdził martwice. Od tamtej pory nie ćwiczę na zajęciach. Musze oszczędzać nogę. Czy jest jakaś szansa, że w przyszłości będę mogła powrócić do sportu? Po tych dwóch latach nie czuje w ogóle bólu, a nawet zauważyłam, że minimalnie ten guzek się zmniejszył. Będę mogła kiedyś ćwiczyć. Uwielbiam biegać.


Pytanie przesłała Pani Paulina
Dr Ryszard Tomasz Perner - Ortopeda

Dr Ryszard Tomasz Perner

Ortopeda

Odpowiedź:

Witam,
myślę, że nie powinno być problemów z uprawianiem sportów - problem jest poza stawem kolanowym i nie rokuje źle.


Pozdrawiam

dr Perner

Zobacz inne porady w tematyce: kolana

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Czy podczas martwicy jałowej kości piszczelowej zalecane jest pływanie lub jazda rowerem?

dodany: 2013-03-01 13:32:36, przez: Filip 12 lat

Witam, kilka miesięcy temu u mnie też stwierdzono martwicę, tyle, że ja od kilka miesięcy z nią ćwiczyłem i nie miałem żadnych ograniczeń fizycznych. Pewnego dnia ból się nasilił i poszedłem do ortopedy, tam lekarz stwierdził błąd chirurga bo nie zauważył owej choroby. Co dziwnego ja mam prawie 17 lat! Lekarz był zdziwiony, że w takim wieku to występuję, ale co zrobić. Kazali mi oszczędzać nogę, jednak nie potrafię za bardzo, lubię grać, biegać itd. Czym może grozić nadwyrężenie tego?

dodany: 2013-01-28 21:00:07, przez: Marek

Cześć ! Też mam martwice jałową kości piszczelowej , a trenuję siatkówkę. Zaczęło to się też w około 4 klasie . Sama nie wiem jak to przyszło bo sama nie pamiętam upadku na kolano czy uderzenia. Lecz teraz zaczęłam chodzić na rehabilitacje i będę chodziła przez 2 najbliższe tygodnie. Pani która mnie leczy powiedziała żeby te rehabilitacje zadziałały i aby można było to "uzdrowić" muszę przestać ćwiczyć na w-f i trenować siatkówki przez pół roku. A jak dalej będzie to nie wiadomo . Więc abym nie miała bólów itp to niestety muszę zrezygnować na jakiś czas z mojej pasji :(.

dodany: 2012-12-12 21:03:24, przez: Nel

Należy oszczędzać nogę i jak najmniej ćwiczyć ani nic tym podobne.

dodany: 2012-03-27 19:02:23, przez: Konrad

Ja również miałam martwicę kości piszczelowej i od 4 kl podstawówki nie ćwiczę na wf-ie.. teraz jestem pierwszy rok w szkole ponadgimnazjalnej i znowu zaczynam mieć problemy z kolanami mam nadzieję że to nie jest to samo co było wcześnie j :/

dodany: 2012-01-06 22:16:50, przez: Patriszka

mam to samo też mam 13 lat tylko u mnie to powstało na wynik stłuczenia jakoś w 4 kl ,na wf nie ćwiczę już 2 lata . I mam tego dość lekarz powiedział że samo przejdzie, a ja poprawy od tamtego czasu nie widzę a nawet jest gorzej teraz czuje ból nawet przy chodzeniu :/ ale rodzicom się nie przyznam bo znowu będą na mnie wrzeszczeć że jeżdżę na rolkach albo coś w tym stylu

dodany: 2011-03-29 08:24:29, przez: sylwia

Szkoła jak to szkoła różne osobistości się spotyka no i te OSOBISTOŚCI często powoduję u mnie ból poprzez FAULE i kopnięcia ów kolana potem cały dzień mam co około 3 godziny kucia i rwania pok rzepką kolanową i zwijam się z bólu. Musze chodzić do szkoły ale boje się o moją.karierę sportową Jeśli chodzi o guzki to czy w 3 miesiące od prześwietlenia mogą być widoczne ?

dodany: 2010-10-28 21:15:38, przez: Adam Mikuła

Cześć mama Martwice jałową stawu kolanowego. mam 13 lat i byłem u ortopedy on powiedział że to martwica ale guzków nie ma. Lecz chodzić nie mogę bo ból i miałem jonizacje rehabilitacyjną 10 razy i od 3 miesięcy nie mogę ćwiczyć na WF 'ie ani chodzić na treningi karate. opuszczam szkolę lecz od 2 tygodni zaczynam do niej chodzić.

dodany: 2010-10-28 21:14:56, przez: Adam Mikuła


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Warto zobaczyć