Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Powietrze

Dzień dobry,

chciałam zapytać, jak różni się powietrze letnie od jesienno-zimowego?

Anna
Maja Raczkowska - Marketing Manager, HB Polska

Maja Raczkowska

Marketing Manager, HB Polska

Odpowiedź:

Pani Anno,

 

zasadnicza różnica w parametrach powietrza letniego i jesienno-zimowego polega na odmiennej wilgotności. W okresie jesienno-zimowym za sprawą ogrzewania powietrze staje się suche co ma silny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Wysuszenie błon śluzowych objawia się poprzez opuchnięte gardło, nieżyt nosa, trudności w oddychaniu i chrapanie. Dodatkowo cierpi nasza skóra, która się szorstka i swędząca. Ponadto może występować ból głowy, drażliwość i obniżenie nastroju.


W aspekcie zanieczyszczenia powietrza należy podkreślić, że zarówno w okresie letnim jak i jesiennym mamy do czynienia z alergenami w postaci pyłków kwiatowych. Stężenie pyłków w okresie letnim jest dużo wyższe, niemniej jednak należy mieć świadomość, że niektóre rośliny pylą również w okresie jesiennym.  Do grupy jesiennych alergenów, z którymi nasz organizm musi walczyć dodatkowo zaliczają się zarodniki pleśni, których stężenie staje się wysokie z uwagi na gnijące liście.  Kiedy za oknem temperatura nie sprzyja spacerom, naturalnie przenosimy się do pomieszczeń. Wiąże się to z większą ekspozycją naszego organizmu na roztocza, których królestwem są koce, ubrania, pościel, dywany, zasłony etc.


Maluchy mają z nimi dodatkowo kontakt, kiedy bawią się pluszakami.

 

Pozdrawiam

Maja Raczkowska

Zobacz inne porady w tematyce: oczyszczanie powietrza

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć