a
Przejdź na CzasDzieci.pl

Warszawa

Porady naszych Ekspertów

Długie i częste karmienia

Dzień dobry,

mam problem z długością i ilością karmień mojej 9-tygodniowej córeczki. W ciągu dnia je 2/2,5 godziny i karmienie trwa ok. godziny i ona chce jeszcze jeść, pomimo że po odstawieniu od piersi uleje nadmiar, w nocy domaga się nawet co godzinę, ale je krócej, ok. pół godziny, przez co w nocy ciągiem śpi maksymalnie godzinę. Podczas dnia, jak wychodzimy na spacer, potrafi wytrzymać 4 godziny bez jedzenia. Dodam, że podaje małej Delicol i probiotyk trilac plus, bo ma kolkę i walczymy z gazami, bo budzi się przy każdej kulce. Taka sytuacja mnie niepokoi, ponieważ moje córka w ciągu doby śpi maksymalnie łącznie ok. 9 godzin, a i ja jestem już zmęczona ponieważ nie śpię prawie wcale. Czy możliwe, że moje mleko jest za chude, jak mi mówią, i mała się nie najada?

Kamila
Anna Cupryan - położna środowiskowa

Anna Cupryan

położna środowiskowa

Odpowiedź:

Dzień Dobry,


z pewnością przedstawiony przez Panią rytm dnia i sposób jedzenia nie jest prawidłowy. Nie pozwala Wam spokojnie funkcjonować. Oczywiście na tę sytuację może się składać wiele czynników. Należałoby ocenić przybywanie na wadze Córeczki, jej stan, okres rozwoju i reakcje na bodźce, ale także stan laktacji, aktualnie rozdrażnienie Mamy i Dziecka spowodowane stanem rzeczy. Nie wiem, czy oprócz Delicolu podaje Pani inne preparaty typowe przy walce z kolkami (zawierające simetikon)?

 

Warto prowadzić też masaż brzuszka oraz cieple okłady na brzuszek. Bardzo często skutkują próby masażu relaksacyjnego u dziecka, lub noszenie w chuście. Można porozumieć się ze swoją położną środowiskowo-rodzinną w sprawie laktacji lub skorzystać z poradni laktacyjnej. Niekiedy pomoc innej osoby pozwala odpocząć Kobiecie i zredukować stres. WARTO SZUKAĆ RÓŻNYCH FORM ROZWIĄZANIA, BY POPRAWIĆ KAŻDY DZIEŃ.

 

Z poważaniem,

Anna Cupryan

Zobacz inne porady w tematyce: karmienie piersią, problemy z karmieniem, kolka

Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze


Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

Przeczytaj również

Warto zobaczyć

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako "RODO"). Pragniemy poinformować cię iż dbamy o twoją prywatność i bezpieczeństwo twoich danych. Stosujemy się do zasady minimalizacji zbieranych danych. Strona czasdzieci.pl używa plików cookie by świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji oraz przysługujące ci prawa znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)