Warszawa

 Z miłości do Ojca! - Piknik z Tatą 2023
Warszawa Impreza okolicznościowa

Z miłości do Ojca! - Piknik z Tatą 2023

18 czerwca 2023

Dobre Miejsce wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Bielany, ks. Wojciechem Drozdowiczem - proboszczem parafii Bł. E. Detkensa i Partnerami, zapraszają rodziny z dziećmi na piknik z okazji Dnia Ojca.


Piknik z Tatą od lat jest wielką atrakcją dla mieszkańców Bielan i nie tylko! Sympatycy Dobrego Miejsca, tego dnia przybywają na Dewajtis 3, by spędzić niedzielne popołudnie z najbliższymi i wspólnie świętować Dzień Ojca. To wspaniały czas, kiedy mogą być razem!

 

Data: 18 czerwca 2023 r., godz.: 10:00 - 15:00
Miejsce: Teren wokół Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3.
Bilety: Wstęp wolny!
Bądź EKO: Przyjedź bryczką (będzie kursowała wahadłowo wzdłuż ulicy Dewajtis), rowerem lub pieszo, a samochód zostaw poza lasem!

 

Program wydarzenia:
    • 10:00
- start kiermaszu rękodzieła (wzdłuż ulicy Pokamedulskiej)
    • 11:00
- uroczysta Msza Święta, na jej końcu, jak co roku, odbędzie się ślubowanie ojców wg. tekstu zaczerpniętego z filmu "Odważni" (Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP)
    • Od 12:30
- część rekreacyjna: atrakcje przygotowane przez uczniów z LO Archutowskiego,  dmuchańce, koniki, jazda na osiołkach, stoiska tematyczne, koncert rodzinny, tańce i zabawy przed sceną, spektakl dla dzieci.

 

Wśród tegorocznych atrakcji:
    • zawody i wyzwania sportowo - kreatywne
    • malowanie twarzy, wspólne rysowanie,
    • pokazy chemiczne
    • ogrody przedszkola leśnego "Leśna Droga" (za boiskami od północnej strony Kościoła),
    • dmuchana zjeżdżalnia (boisko od północnej strony Kościoła),
    • jazda na konikach (boisko od północnej strony Kościoła),
    • jazda na osiołkach Ks. Wojtka Drozdowicza
    • pojazdy (nowoczesny i zabytkowy) firmy BYŚ (boisko od północnej strony Kościoła),
    • pojazdy Policji oraz Straży Pożarnej (boisko od północnej strony Kościoła).
    • koncert rodzinnego zespołu The Fedor Family – „Na początku 2020 roku cały świat obiegła wiadomość o pandemii. Fale strachu, niepewności i zwątpienia, niczym fale potopu, chciały wedrzeć się do ludzkich serc i umysłów. Czas izolacji był dla nas czasem zadawania trudnych pytań, refleksji, rodzinnego muzykowania i szukania Prawdy. Z całą rodziną podjęliśmy wyzwanie, by czytać Słowo Boże każdego dnia. W Biblii można znaleźć ocalenie. Noe zaufał Bogu, zbudował Arkę i przeżył. Piosenka "Szybko 1, 2, 3", była naszą odpowiedzią na trudne czasy. Nagraliśmy ją dokładnie w czasie pandemii, w domowych warunkach, angażując całą naszą dziewięcioosobową rodzinę i masę ludzi dobrej woli, którzy pomogli nam sfinansować produkcję przez akcję crowdfundingową. Wszystkie braki i trudności w życiu mogą stać się szansą na budowanie nowej rzeczywistości. Od tamtej pory muzykujemy i koncertujemy rodzinnie i widzimy w tym ogromną wartość. Chcemy dzielić się tym co mamy i robimy to przez muzykę" - członkowie zespołu The Fedor Family
    • spektakl Teatru Conieco pt. Kolorowe Wiersze” - Poeta spotyka w parku malarkę. Po krótkich żartach, postanawiają zająć się poezją. Za pomocą czarodziejskiej zakładeczki do książki,  zmieniają płotek w wielką księgę  i po chwili, oczom widzów ukazują się bohaterowie wierszy dla dzieci z klasyki polskiej.
Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła i swojskiego jadła. Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski. Nie zabraknie stoisk, gdzie będzie można zjeść różne pyszności i zaspokoić swój głód. 

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/18NDz3a09
Link do artykułu na stronie: https://dobremiejsce.org/piknik-z-tata-2023/
Link do artykułu o The Fedor Family: https://dobremiejsce.org/the-fedor-family-koncert/
Link do artykułu o spektaklu „kolorowe Wiersze”: https://dobremiejsce.org/teatr-conieco-kolorowe-wiersze/

Miejsce wydarzenia:
ul. Dewajtis 3
01-815 Warszawa - Las Bielański
Organizator:

Dobre Miejsce - katolickie centrum kultury

ul. Dewajtis 3
01-815 Warszawa - Las Bielański
tel.: 22 561 01 00 | 512 011 482

Wydarzenia w Warszawie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć