Warszawa

Pokazy specjalne "Biura Detektywistycznego Lassego i Mai"
Warszawa

Pokazy specjalne "Biura Detektywistycznego Lassego i Mai"

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Grupa Pokazowa Centrum Nauki Kopernik zapraszają na pokazy specjalne filmu "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" poprzedzone pokazem naukowym Detektyw O!świecony.

 

Detektyw O!świecony to pokaz naukowy, który przed seansem filmu wykona grupa Pokazowa Centrum Nauki Kopernik. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane sposoby wykorzystania światła m.in. w technikach detektywistycznych. W trakcie pokazu poszukamy odpowiedzi na pytanie, czym właściwie jest światło, zobaczymy, co da się zrobić z kolorami i dzięki kolorom.  Szykujcie się na doświadczenia z luminolem (używanym w poszukiwaniu śladów krwi), podczerwienią i  ultrafioletem!

Czas trwania pokazu: 25-30 minut.

 

Gdzie?

 

Kino Praha
10.03 godz. 10:00
17.03 godz. 10:00

 

Kino Muranów
16.03 godz. 11:00
23.03 godz. 11:00

 

Kinoteka
9.03 godz. 13:00
24.03 godz. 13:00

 

Zapraszamy do wcześniejszego rezerwowania biletów w kasach kin, w których odbywają się seanse lub za pomocą stron internetowych. Pokaz w cenie biletu na seans.

 

O filmie "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" (reż. Josephine Bornebusch)

Tuż przed rozpoczęciem konkursu w szkole w Valleby znika główna nagroda: starożytna księga Hammarabi – cenna z powodu spisanych w niej zasad rozwiązywania sporów. W tych wyjątkowych okolicznościach poznaje się dwójka bohaterów: przebojowa Maja i nieśmiały Lasse. Daje to początek serii zaskakujących wydarzeń. Szkoła oskarża Maję o kradzież, a bohaterowie muszą współpracować, żeby udowodnić jej niewinność. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Kto jest prawdziwym złodziejem?  Czy tej dwójce odmiennych charakterów uda się dogadać i rozwiązać zagadkę zniknięcia księgi?


Faworyt publiczności 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

W kinach od 8 marca!

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć