W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Zapowiedzi i zapisy » Styczeń w Ośrodku Kultury Dzielnicy Wesoła


Styczeń w Ośrodku Kultury Dzielnicy Wesoła powiększ

Styczeń w Ośrodku Kultury Dzielnicy Wesoła

Wpis archiwalny

Nowy rok rozpoczniemy koncertem kolęd w wykonaniu Hanny Banaszak, który odbędzie się w dniu 6.01.2018 r. w Kaplicy przy Kościele p.w. Opatrzności Bożej przy ul. Ks. Piotra Skargi 2. Podczas koncertu w pięknych, niebanalnych aranżacjach usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki m.in. Cichą noc, Bóg się rodzi, Lulajże Jezuniu oraz wiele innych. Na scenie artystce towarzyszyć będą muzycy: Jacek Szwaj – piano, Zbigniew Wrombel – bas, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne.


W tym miesiącu zapraszamy także dzieci do obejrzenia i wysłuchania koncertu Filharmonii Narodowej pt. „Każdy taniec ma swoją historię”. Koncert dla dzieci będzie nie tylko taneczną zabawą, ale również okazją do poznania kultury ludowej naszych wschodnich sąsiadów. Najmłodsi usłyszą jak kiedyś przebiegały u nich zaręczyny, ślub, wesele i co na nim tańczono. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 11 stycznia o godz. 10:50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.


W niedzielę 13 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na bal karnawałowy dla dzieci w wykonaniu Teatru Tup Tup. Będzie to zwariowane półtorej godziny szampańskiej zabawy. W programie m.in. nieśmiertelne dziecięce przeboje, nauka najpiękniejszych tańców oraz krótkie dwa pokazy – iluzji oraz żonglerki. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 7 stycznia pod nr tel. 22 773 55 99.


Kolejną propozycją, którą przygotowaliśmy na styczeń jest spektakl „Listy z Moskwy”. Monodram o latach 80-tych, Warszawie i studenckim życiu został stworzony przez Jolantę Knap – autorkę tekstu i scenografii, reżyserkę. W roli głównej Dorota Salamon. Na to wydarzenie zapraszamy 20 stycznia o godz. 17.00.


26 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się pokaz slajdów i opowieści z podróży Anny Kłossowskiej o Dubaju, który zachwyca, przytłacza swoją chęcią bycia NAJ na każdym kroku, a jednocześnie budzi kontrowersje, niesmak czy rozczarowanie. Wielość doznań, jakie funduje sprawia, że chce się go jeszcze bardziej poznać.


Styczeń zakończymy muzycznie. Zapraszamy na wieczór karnawałowo-kolędowy
z Chórem Malwy w dniu 27 stycznia o godz. 17.00. W programie koncertu m.in. takie utwory jak: „Gdy śliczna Panna”, „Bóg się rodzi”, „Młodym być i więcej nic”, „Cyganeria”. Dla uczestników wydarzenia przewidziana jest miła niespodzianka.


W styczniu odbędą się także „Wesołe Ferie”. Zajęcia zaplanowane są w terminie 28 stycznia-1 lutego w godz. 10.00-12.00. W programie warsztaty podróżniczo-kulinarne oraz etnograficzno-plastyczne. Szczegółowy program na stronie internetowej Ośrodka Kultury. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 22 773 55 99.
 

Zapraszamy do dołączenia do sekcji w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła! Uczestnictwo w naszych zajęciach daje możliwość rozwijania i pobudzania różnorodnych zainteresowań i pasji. Nasza oferta adresowana jest do każdej grupy wiekowej.


Zachęcamy dorosłych i seniorów do dołączenia do Chóru, co zaowocuje oprócz udoskonalenia warsztatu wokalnego, również dobrym samopoczuciem. Jeżeli masz czas w poniedziałki w godzinach popołudniowych nie zwlekaj, przyjdź do nas i śpiewaj z nami.


Jeżeli czujesz, że masz predyspozycje manualne to zajęcia malarstwa są dla Ciebie.
W środy pod okiem doświadczonej pedagog nauczysz się malować i udoskonalisz  swój warsztat.


Zachęcamy wszystkich, aby wdrożyć w życie swoje postanowienia noworoczne. Nie odkładaj ich na później. Dołącz do poprawiających sylwetkę i zdrowie zajęć Jogi  lub Tańca użytkowego. Joga uelastyczni ciało i uwolni Twój umysł od stresu, a Taniec zwiększy Twoją pewność siebie nie tylko na parkiecie i poprawi kondycję. Gwarantujemy, że z zajęć wyjdziesz zmęczony, ale także przede wszystkim zadowolony.


Dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy w poniedziałki na lekcje Baletu. W gronie rówieśników dzieci uczą się podstawowych klasycznych kroków i figur tanecznych. Jeżeli przedszkolak woli układy nowoczesne to w środy zajęcia Videoclip Dance pozwolą dziecku nauczyć się układów podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. Posiadamy też w ofercie Naukę tańca, gdzie oprócz autorskich choreografii do najnowszych hitów przedszkolaki nauczą się podstaw tańca towarzyskiego.


Maluszkom w wieku 2-5 lat proponujemy Logorytmikę dla Smyka czyli żywiołowe zajęcia, pełne radości i ruchu. Zmienny ton głosu i intonacja prowadzącej przynosi dużo uśmiechu dzieciom i zachęca je do ćwiczenia prawidłowej mowy.


Informacja o pełnej ofercie zajęć oraz opłatach jest dostępna na stronie internetowej www.domkulturywesola.net w zakładce SEKCJE. Można zapisać się przez internet!
Serdecznie zapraszamy!

 

mat. Organizatora

Wpis archiwalny
Wizytówka organizatora:

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy

05-075 Warszawa, ul. Starzyńskiego 21

tel.: 22 773 61 88

Wyślij wiadomość »

www.domkulturywesola.net


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie!

Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik. Wpakujmy do plecaka atlas ptaków lub drzew. Nie przygotowujmy...  

Temat na Czasie!

Boomerang to miejsce, w którym znajdziesz Twoje ulubione filmy rysunkowe, wideo i bezpłatne gry. Graj w gry ze swoimi ulubionymi postaciami z kanału Boomerang, takimi jak Scooby-Doo czy Tom i Jerry.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Jak wychować kreatywne dziecko?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czasami ważniejszy, niż kolejne prestiżowe warsztaty jest wspólny czas. Zabierzmy dzieci na weekend pod namiot albo chociaż na piknik....  

Weekend na Czasie

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Wakacyjny weekend - 20-21 lipca 2019

Tym razem polecamy Waszym dzieciom spotkania ze sztuką, językiem angielskim, przyrodą, teatrem i muzyką klasyczną.  

W domu z dzieckiem

Oglądaj, baw się i śmiej1 Świat Baśnioboru1 Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019