Trójmiasto

Świat w ruchu. Wakacyjne warsztaty na wystawie "Przeprowadzki"
Trójmiasto Warsztaty

Świat w ruchu. Wakacyjne warsztaty na wystawie "Przeprowadzki"

Zapraszamy do Muzeum Emigracji w Gdyni na rodzinne warsztaty w i świetną zabawę w każdy wakacyjny wtorek od godz. 12.00.

 

Widzieliście już naszą familijną wystawę Przeprowadzki? Dołączcie do zabawy, podczas której zobaczymy fragmenty ekspozycji i poznamy jej bohaterów – Franka i Olenę. W trakcie zajęć poruszymy ważne tematy, odwiedzimy dalekie kraje i sprawdzimy czy tylko ludzie mogą zmieniać miejsce zamieszkania. Może okaże się, że historia dwójki przyjaciół nie jest nam tak odległa?

 

Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl Prosimy podać datę warsztatów, imię dziecka oraz jego wiek. Koszt: 10 zł, 7zł kolejne dziecko.


26.07 Ukraińska wyszywka i polska wycinanka
Zabieramy was do wzorzystej krainy! Pochłoną nas kwiatki, kropki, paski i inne ornamenty. Dowiemy się jak nazywają się tradycyjne polskie i ukraińskie zdobienia oraz sami postaramy się stworzyć unikalną wycinankę.

 

2.08 Co kryje kredens babci Christiny?
Zajrzyjcie z nami do niesamowitego kredensu pełnego pamiątek wprost z Grecji. Jak to się stało, że babcia Franka ma tyle przedmiotów z tego kraju, tak świetnie mówi po grecku i robi najlepszą musakę? Wspólnie odkryjmy jej historię!

 

9.08 Wszystko jest w ciągłym ruchu!
Co łączy planety, zwierzęta, ludzi, a nawet warzywa i owoce? Wszyscy są w ciągłym ruchu! Podczas warsztatów poznamy odległe kraje, z których migruje do Polski jedzenie. Sprawdzimy również jak to możliwe, że kaktusy rosną w Polsce!

 

16.08 Lecimy w kosmos!
3, 2, 1 start! Kierunek – Księżyc! Zapraszamy na kosmiczną wyprawę wraz z Frankiem i Oleną. Ale najpierw… zbudujmy statek kosmiczny i poznajmy układ słoneczny.

 

23.08 Ilustracje na wakacje
Wystawa “Przeprowadzki” pełna jest kolorowych obrazów i kształtów. Wykorzystajmy je do stworzenia własnych, niepowtarzalnych dzienników podróży.

 

30.08 Wędrowna czytelnia
Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w opowieść niesamowitej podróży. W trakcie zajęć zapoznamy się z ważnymi historiami wprost z najpiękniejszych książek o migracjach. Kto wie, może uda nam się stworzyć własną historię?

Organizator:

Muzeum Emigracji w Gdyni

ul. Polska 1
81-339 Gdynia
tel.: +48 58 670 41 61

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć