Warszawa

10 najciekawszych książek o miłości

10 najciekawszych książek o miłości

Już niebawem Walentynki – święto zakochanych. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych książek poruszających tematykę miłości. Warto w tym czasie zajrzeć do którejś z nich i poznać jedną z poruszających historii.

 

Czym jest miłość? Bez wątpienia najważniejszym elementem życia każdego z nas! Nie ważne ile masz lat. Przecież w każdym wieku, to co nas najbardziej uszczęśliwia, to bycie kochanym. I nie ma w tym nic dziwnego. Jednak miłość nie zawsze jest prosta i często trudno ją zrozumieć, a nawet dostrzec.

 

Na szczęście z pomocą przychodzi nam literatura! Ukazuje ona, jak wiele wymiarów może mieć miłość i uświadamia jak wielka jest jej wartość. Zresztą, przekonajcie się sami:

 

1/10
1/10

"Miłość"

 

Poetycka, pełna ciepłego humoru opowieść, autorstwa Astrid Desbordes, z uroczymi ilustracjami Pauline Martin. W niezwykle przekonujący sposób mówi ona o miłości macierzyńskiej, która jest całkowicie bezwarunkowa. A wszystko zaczyna się od pytania "Mamo, a czy będziesz mnie kochać przez całe życie?". 

 

Zobacz gdzie kupić >

 

2/10
2/10

"Bezdomny ptak"

 

Napisana przez Glorię Whelan historia o miłości i dorastaniu, która przenosi nas w egzotyczny świat kultury dalekich Indii. Opowiada o trzynastoletniej dziewczynie, która zgodnie z tradycją, zostaje wydana za mąż przez swoich rodziców. Książka trzyma w napięciu od pierwszej, aż do ostatniej strony i porusza każdego czytelnika, bez względu na wiek.

 

Zobacz gdzie kupić? >

 

3/10
3/10

"Dwoje ludzi"

 

"Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem”-  tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej. Jest to picturebook, w którym za pomocą prostych metafor pokazane i opisane są zależności, w jakich znajdują się ludzie żyjący w związkach. Ilość zawartych w niej trafnych refleksji budzi podziw i skłania do myślenia.

 

Zobacz gdzie kupić? >

4/10
4/10

"Bajka o włosie Patryku"

 

Narratorem w bajce Maliny Prześlugi jest energiczny włos o imieniu Patryk, który dla miłości, jest w stanie zrobić wszystko. Zmusza nas do wyobrażenia sobie, że włosy mogą prowadzić własne życie, mieć marzenia, szalone pomysły i uczucia. W sposób niezwykle oszczędny zilustrowała ją Agnieszka Woźniak, posługując się tylko czarną kreską.

 

Zobacz gdzie kupić >

5/10
5/10

"Czerwony Kapturek"


Idealna lektura zarówno dla dzieci jak i dorosłych, stworzona według koncepcji i projektu wybitnej polskiej ilustratorki Joanny Concejo. To doskonały przykład książki uniwersalnej, oferującej wielopoziomowy przekaz literacko-graficzny. By oddać ducha tradycyjnego przekazu ustnego i zestawić go ze współczesnym językiem obrazu, sięgnięto w niej po pierwszą, pierwotną wersję baśni braci Grimm. 

 

Zobacz gdzie kupić >

6/10
6/10

"Szczęśliwi rodzice"

 

Laetitia Bourget i Emmanuelle Houdart stworzyły wyważoną i oszczędną w słowach opowieść o najciekawszym doświadczeniu człowieka, jakim jest rodzicielstwo. Dobitnie pokazuje ona, że najpiękniejsza przygoda życia jest jednocześnie największym wyzwaniem. Orientalny i niezwykle bezpośredni charakter ilustracji sprawia, że każda kolejna strona coraz bardziej nas zaskakuje.

 

Zobacz gdzie kupić >

7/10
7/10

"Biała księżniczka i Złoty Smok"

 

Petra Finy zabiera nas w podroż do dalekiej Azji oraz do krainy smoków, jednak nie tych przerażających, ale mądrych i dobrych. Obdarzona niecodzienną urodą chińska księżniczka Bai, po całym świecie szuka dla siebie towarzysza. Jej pięknu dorównuje tylko czystość jej ducha, a mimo to dziewczyna odstrasza zalotników i nie rozumie, dlaczego tak się dzieje. Jest to czarująca baśń o przynależności, odmienności i akceptacji, która niejednego nas nauczy.

 

Zobacz gdzie kupić >

8/10
8/10

"Zakochani"

 

Wyjątkowej urody bajka autorstwa Rebecci Dautremer, z pięknymi ilustracjami, w dużym formacie i twardej oprawie. Próbuje ona wyjaśnić, czym tak naprawdę jest zakochanie, patrząc z perspektywy dzieci i stawiając kolejne, kluczowe dla nich pytania. Żartobliwy styl i nieustanna zabawa słowem czynią z niej książkę, której nie da się nie lubić.

 

Zobacz gdzie kupić >

9/10
9/10

"Kasieńka"

 

Oryginalna powieść dla młodzieży autorstwa Sarah Crossan, która za pomocą 127 zwięzłych, szczerych i przenikliwych wierszy stworzyła poruszającą opowieść o życiu nastolatki na emigracji w Anglii. Jednym z jej wątków jest właśnie pierwsza miłość, która rodzi się w dziewczynie jako sposób na ucieczkę od problemów.

 

Zobacz gdzie kupić >

10/10
10/10

"Uczucia, co to takiego?"

 

Dzieci często zadają pytania, mające naturę filozoficzną, wobec których dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Książka Oskara Brenifier została skonstruowana w formie rozmowy, a wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera ona drzwi do problemów, jakie stanowią dla nas uczucia. Charakterystyczne ilustracje Serge Bloch'a oparte na koncepcji żartu rysunkowego, pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, czy nawet nieco wywrotowy.

 

Zobacz gdzie kupić >

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć