Warszawa

100 sposobów na MIŁOŚĆ

100 sposobów na MIŁOŚĆ

W ramach konkursu walentynkowego: "100 sposobów na MIŁOŚĆ" nasz portal dostał blisko dwie setki pomysłów na to, jak powiedzieć KOCHAM! 


Pokazaliście, że miłość niejedno ma oblicze. Odmieniliście słowo KOCHAM przez wszystkie przypadki, raz po raz udowadniając, że romantyzm ma się całkiem dobrze.

 


Podesłaliście nam kilkadziesiąt przepisów na miłość udaną bardzo i kilka garści namiętnych porad. Pisaliście do nas i wierszem, i prozą, przemawialiście i słowem, i obrazem. Nie mogliśmy się powstrzymać i poniżej zamieściliśmy je wszystkie, w kolejności takiej, jakiej spływały na naszego walentynkowego maila. Poznajcie efekty swojej pracy i inspirujcie się do woli!

 

By odkryć wszystkie miłosne pomysły, zobacz poniższą galerię:

 

1/100
1/100

Mój sposób na powiedzenie „Kocham” doprowadził partnera do łez wzruszenia (które widziałam u niego po raz pierwszy!). Potrzeba tylko laptopa/telefonu z kamerą, kartek papieru i długopisu. Na kartkach zapisałam powody, za które go kocham. Kluczem jest jednak to, żeby zawrzeć na nich szczególne chwile, śmieszne momenty, albo wyjątkowe uczucia. Dla nas były to m.in.: „Kocham Cię za to, że oddajesz mi w nocy całą kołdrę/za to, że byłam pierwszą osobą, przed którą otworzyłeś serce/za to, że ocierasz moje łzy/za to, że wybaczasz mi „serialoholizm”/za to, że nosisz milion moich toreb/za to, że pożyczasz mi swoje ubrania/za to, że cicho pochrapujesz w nocy/za to, że jesteś dla mnie wsparciem” itd. Stworzyłam 100 takich kartek, po czym nagrałam się w kamerze, pokazując owe zapisane powody. Ukochany dostał wypaloną płytę CD, aby mógł oglądać filmik w każdym momencie. Gwarantuję, iż nawet największy twardziel emocjonalny (taki, jak ten mój ukochany) uroni kilka łez :)


Ewa

2/100
2/100

Składniki na Miłość jak w raju:


2 osoby, garść szczęścia, minimum kilka metrów kwadratowych plaży, jedna duża palma, kilka drinków, szczypta uśmiechu, miłość według uznania, miliony gwiazd,  morskie fale w nieograniczonej ilości.


Czas: optymalnie 2 tygodnie
Stopień trudności: średni


Przepis: Wysłać dwie osoby do siebie pasujące w miejsce odludne i bardzo gorące. Pełni uśmiechu i miłości. Niech po powrocie każdy im zazdrości. Upojeni sobą i pysznymi drinkami leżą na plaży z wielkimi palmami. Te dwie osoby do siebie przytulone... Na pięknej rajskiej plaży, obok siebie położone.

 

Wpatrując się w gwiazdy i słuchając morskich fal. Czują się w tym raju naprawdę doskonale. Są już tylko o krok od nieba, tylko urlopu im jeszcze potrzeba.


Gosia

3/100
3/100

Pamiętaj, że w domu czeka na Ciebie żona/mąż, dzieci, zwierzęta. To nie musi być nudne życie, to jest piękne. Niby nudna rutyna, dzień w dzień to samo, ale każdy przeżyty z nimi dzień to piękno życia. Tu w domu wszystko się odbywa, dorastamy, bawimy się, starzejemy, przeżywamy wspólne chwile. Te dobre i te złe. Możemy tu szukać wsparcia i współczucia jak i dobrej zabawy.

 

Igor

4/100
4/100

Spisać swoje uczucia w formie wiersza:


Na Twój widok okno w moim sercu otwiera się na oścież pięknu.
Na myśl o Tobie świat przybiera barwy beztroskiego dzieciństwa.
Na Twój głos nawet aniołowie milkną i powietrze drży ze wzruszenia.
Na Twój dotyk odpływam w nieznane krainy szczęśliwości...


Ania

5/100
5/100

Miłość czasem wiąże się z poświęceniem, a kompromis pokazuje jak ważne jest jego istnienie. Czasem trzeba się ugiąć, żeby powiedzieć: "Kocham Cię". Ugnijmy się dla naszej miłości i z uśmiechem na twarzy pozwólmy zrobić coś, co uwielbia, nawet jeśli nam to nie sprawia żadnej przyjemności. Ważne żeby zrobić to razem! Niech mężczyzna pozwoli kobiecie setny raz obejrzeć łzawe romansidło, wycierając jej łzy chusteczką. A kobieta niech z fascynacją przegląda najnowsze modele aut wraz ze swym mężczyzną. Przyjemność patrzenia na radość drugiej osoby jest znacznie większa niż nasze poświęcenie.


Kasia

6/100
6/100

Mój pomysł na powiedzenie „kocham”, to dla ukochanej osoby ułożyć wielkie serce i napis „Kocham Cię” z małych świeczek przed domem lub blokiem. Pokazać ukochanej osobie z zaskoczenia. Dodatkowo można poprosić znajome dzieci aby każde z nich przygotowało jedną wielką literkę ze słowa "Kocham Cię" na kartce. Można poprosić dzieciaki aby na nasz znak wszystkie zaprezentowały swoje literki - jeden po drugim i utworzyły wyraz "Kocham Cię".


Agnieszka

7/100
7/100

Jestem osobą, która wyszywa dlatego też wyszyłam miłość swojemu mężowi.


Katarzyna

8/100
8/100

Oto mój pomysł na wyznanie miłości drugiej osobie:


Wieczorem przygotowanie romantycznej kolacji przy blasku świec i lampce wina oraz swój odświętny strój - sukienka, która się najbardziej podoba się mojemu mężowi. Na deser masaż z czekoladą. Tym sposobem mamy romantyczne i erotyczne zakończenie wieczoru...


Beata

9/100
9/100

Powiedzieć lub spisać swoje uczucia:


Nikt nie zastąpi Twego miejsca
i nie dorówna mocy Twego serca <3
Bądź mi dachem do końca mych dni i ramionami swymi otulaj co noc!
Dziękuję za każdy pocałunek poranny
i przed snem każdy chwyt emocjonalny.
Za każde nocne chrapnięcie
i w siódme niebo mnie wzięcie
Dziękuję!
Dziękuję za każde mrugnięcie, ust naszych złączenie,
oddech wspólnie przyspieszony i puls wyczuwalny przez szyję,
bo wtedy czułam, że żyjesz, a to jest najważniejsze!


Anna

10/100
10/100

Najlepszy sposób na okazanie uczuć to łagodność i spokój, kiedy jest między nami źle, kiedy iskrzy. Łatwo jest przytulać się, całować kiedy związek zdominują namiętność i ekscytacja, lecz wiele trudniej przychodzi wykonać takie gesty, kiedy po męczącym dniu w pracy wracamy do domu, gdzie czekają kolejne obowiązki, przytłacza nas zmęczenie, jesteśmy rozdrażnieni, kiedy partner potrafi zirytować... Dlatego też uzewnętrznieniem miłości jest ta cisza między nami, jest łagodny dotyk, pogłaskanie po głowie i uspokojenie zmysłów, pozwolenie by ukochany opanował złe emocje nie prowokując go, jest umiejętność odpuszczenia i uśmiechnięcia się nawet do skrzywionej twarzy męża. Najwspanialszy dowód miłości to trwanie w tych trudnych momentach...


Edyta

11/100
11/100

Jak wyznać miłość partnerowi w niecodzienny sposób? Można to zrobić poprzez spełnienie jego marzenia, kiedy nawet nie przypuszcza, że jesteś w stanie je spełnić, a także, że jest to dla ciebie ważne. Takie działanie to jednocześnie sygnał, że niezależnie od tego ile mam na głowie to zawsze o Tobie myślę, a to dla trwałości pięknego związku jest bardzo istotne. Niczym w filmie "Pamiętnik", kiedy kobieta budzi się widzi na podłodze strzałki prowadzące ją do pokoju wyposażonego w farby i sztalugi z pięknym widokiem na jezioro. Zawsze marzyłam o tym, żeby malować, a on pomimo upływu lat o tym nie zapomniał. Właśnie po tym można poznać prawdziwą miłość. Nie po słowach, które często wypowiadamy zbyt pochopnie i zapominamy o ich prawdziwym sensie, ale po czynach, które w empiryczny sposób stają się doświadczeniem naszego życia.


Alicja

12/100
12/100

Jak powiedzieć kocham swojemu współmałżonkowi w niecodzienny sposób? To świetne pytanie. Tylko jeszcze jak to zrobić, by małżonek był zaskoczony? Mój przepis jest prosty, a jednocześnie oryginalny. Musisz zrobić to w takiej formie, która sprawi radość Twojej drugiej połówce. Ja wybrałam to, co moja połówka uwielbia robić i postanowiłam przełamać swój lęk wysokości i poddać się działaniu miłości na wysokości - a jest tym wspólny skok spadochronowy z wyznaniem miłości na dużej wysokości.


Monika

13/100
13/100

Mój pomysł jest prosty, ale bardzo skuteczny. Przedstawiam go na zdjęciu. Na maśle od kanapki piszę mężowi, że go kocham, słowami naszej ulubionej piosenki.

 

Agnieszka

14/100
14/100

Ja zrobię tak: wyślę swojemu mężowi obraz, który zamówiłam. Jesteśmy na nim tylko my. Obraz tylko do sypialni... Z karteczką: "Najpiękniejsze chwile to te spędzone z Tobą". Żeby było ciekawiej obraz wyślę mu do pracy (żeby była to także niespodzianka).


Monika

15/100
15/100

Spisać swoje uczucia w formie wiersza:


Jesteś oparciem mym, ostoją,
I spokojną przystanią moją,
Na Ciebie zawsze liczyć mogę,
Gdy skręcę w niewłaściwą drogę.
Gdy rano tupot naszych dzieci
Rozbrzmiewa, nim słońce zaświeci,
Kiedy do łóżka nam wskakują,
Kiedy nas budzą i całują,
Więcej do szczęścia mi nie trzeba,
Mam własny kawałeczek Nieba,
Przesłodki kielich do wypicia,
RODZINĘ - miłość mego życia!


Elżbieta

16/100
16/100

Dziecko wysyłamy do Babci, a WSPÓLNIE udajemy się na cały dzień pod ręce specjalistów do SPA ... DZIŚ to NAMI się zajmują, a nie MY innymi... W ten sposób mówimy sobie wzajemnie "KOCHAM CIĘ"... :)


Joanna

17/100
17/100

Swojemu Walentemu wysłałabym miłosną Walentynkę kurierem! Byłaby to szczególna przesyłka w rodzaju rosyjskiej matrioszki. Duże, czerwone, pięknie zapakowane pudełko, w środku jeszcze mniejsze i całkiem małe z kartką z miłosnym wyznaniem... Już samo rozpakowywanie tego cudeńka spowodowałoby szybsze bicie serca mojego ukochanego. Dodam, że wiersz napisany został tylko dla niego, odręcznie, nie żadne "kopiuj-wklej". A zatem...

 

Za Twe zalety, pomimo wad
Kocham Cię, Mężu, już wiele lat!
W poezji życia i w prozie dnia
Dziękuję za to, że przy mnie trwasz.
Jesteś moim kochankiem i przyjacielem
Balsamem dla mej duszy, żar rozpalasz w ciele.
Jesteś światłem, co rozświetla mrok
Z Tobą pięknieje każdy wspólny rok!
Radość i zaskoczenie – jak u małego chłopca, mina bezcenna! To właśnie MIŁOŚĆ...


Joanna

18/100
18/100

Kiedy mąż wróci zmęczony z pracy, przygotuję dla niego gorącą kąpiel. Jeśli przyśnie w trakcie oglądania teleexpressu, to przykryję go kołdrą i pozwolę mu się zdrzemnąć :)


Katarzyna

19/100
19/100

Swojemu kochanemu mężowi o miłości nie muszę mówić na co dzień słowami, bowiem to uczucie wyrażam swoimi czynami np. kiedy jeszcze śpi z dzieciaczkami nie hałasujemy, pyszne śniadanka do łóżka serwujemy, kiedy choruje troskliwie się nim opiekujemy, fajne pomysły na wakacje proponujemy i super atrakcje rezerwujemy. Taki voucher do Term Szaflary to byłoby, na prezent walentynkowy, coś bardzo oryginalnego i bardzo nam obecnie potrzebnego. Rodzinny wyjazd byłby jak marzeń spełnienie i pięknych czasów narzeczeńskich przypomnienie. Wtedy to np. w Wenecji mąż dosłownie jadł mi z ręki przeze mnie orzeszki ziemne świeżo obierane, tak niecodziennie wtedy
było przeze mnie uczucie miłości do niego wyrażane. Obecnie na czułości mało czasu mamy, ale w wychowywaniu dzieci oboje się wspieramy. Razem na ich piękną przyszłość pracujemy a ze sobą do śmierci być chcemy. Owszem, czasem się kłócimy ale pogodzić się szybko lubimy i o rozwodzie nie myślimy. Wczoraj mąż w sposób niecodzienny kocham mi powiedział kiedy złapałam gumę w samochodzie, a on chory pomocy nie odmówił i w domu bezczynnie nie siedział. Wymiana koła to dla niego proste zadanie ale wdzięczna mu byłam niesłychanie. Kocham Cię moje Kochanie. Na Walentynki domową robioną pizzę z owocami morza specjalnie dla Ciebie zrobię bo wiem, że taka najbardziej smakuje Tobie!


Bożena

20/100
20/100

Czułam się w swoim skromnym życiu bardzo samotnie.. Aż pewnego dnia - ktoś pokochał nie tylko mnie - ale też mojego najukochańszego Synka! I codziennie - w tych cudnych i trudniejszych chwilach - czuję... Miłość! Mój narzeczony nie pozwoli, bym zmokła podczas podróży kajakiem... :-) Zawsze mnie rozśmieszy - zakładając się z osłem, kto ma większe zęby... I uwielbia przyrodę! Naturę! Łąki i lasy... Jak ja. Bo "kocham" można powiedzieć na różne sposoby... Mój Łukasz, zazwyczaj to ujmuje słowami:
"Kochanie, jedź wolniej proszę, będę się martwił."
"Kochanie, zabieram Małego, a Ty masz czas dla siebie. Już tęsknię!"


Chciałabym, by cały świat dowiedział się, jakie miałam... Wielkie Szczęście...!


Marta

21/100
21/100

Moja propozycja, by powiedzieć „Kocham”...


Iść do lasu, czy do parku i na drzewie zawiesić serce z naklejonym wspólnym zdjęciem. Może to być jakieś jedno, duże, szczególne zdjęcie, np. z pierwszej randki, z zaręczyn, czy ze ślubu albo kolaż takich wyjątkowych wspólnych chwil :) Później iść z partnerem na spacer w to miejsce :)


Magdalena

22/100
22/100

Jeśli chcę powiedzieć " Kocham Cię" w niecodzienny sposób, wówczas obdarowuję ukochaną osobę wierszem... Liryką napisaną przeze mnie. Nie wiem, czy to wystarczająco oryginalne, ale na pewno "Moje Własne". I to jest chyba istota wyznawania miłości: by robić to w sposób szczery i taki, który najlepiej potrafimy.


„Na śniadanie”


Na śniadanie zamiast płatków z rodzynkami
– wolałabym męskich oczu spojrzenie
…czułe i oddane
Na obiad zamiast surówki z ziemniakami
– chciałabym Cię dotknąć
i po twarzy pogładzić
Na kolację zamiast ciepłych grzanek
–wolę Twe usteczka rozgrzane do granic…
możliwości
Zamiast mleka do snu lub pigułki nasennej
– przytul mnie ramieniem, zwiń w kuleczkę
i nie potrzebuję niczego więcej…'


„Moja ojczyzna”


Moją ojczyzną jest mój mężczyzna
Moim godłem – jego ramię szerokie.
Kocham Cię – hymnem moim.
On – mym herbem, emblematem, pieczęcią, monetą…
… skarbem narodowym (?)!!!


Justyna

23/100
23/100

Jak przekazać „Kocham” ukochanemu? Ja po prostu POMILCZĘ (złoty prezent).
Na co dzień dużo, za dużo, mówię i często "kocham" po drodze gubię.
"Kup, załatw, odbierz, podjedź, zapłać, przykręć...itd."
Stop!
Usta zasznuruje, uśmiech domaluje, ciasto wyczaruję, całusem trochę codzienność pokoloruje!
Jeśli się spodoba, będę powtarzać...


Ewelina

24/100
24/100

Myślę sobie, że powiedzieć „kocham”, to jakieś takie banalne... Dlatego bardziej przemawiają do mnie czyny i do tego oczywiście jak najbardziej zachęcam. Byłoby cudownie, gdyby ludzie okazywali sobie miłość każdego dnia, a nie tylko 14 lutego. Wiele problemów wydawałoby się prostszych. Osobiście uważam, że miłość można okazać zawsze, na każdym kroku, w każdej sytuacji - spróbujcie (jeśli jeszcze nie mieliście odwagi a zobaczycie różnicę).
Moje pomysły na pierwszy rzut oka mogą wydawać się prozaiczne, ale trafiają w codzienność jak śliwka w kompot.

 • Puszczanie oczka do Ukochanej osoby, kiedy ostatnio to zrobiłaś/-eś? Ja wyjeżdżając dzisiaj na zakupy.
 • Posyłanie buziaków kończąc rozmowę przez telefon - ja wprost to uwielbiam!
 • Zaparzenie kawy z nutką cynamonu, którą oboje uwielbiamy i uwaga! uwaga! wspólne jej wypicie z dala od telefonów, tabletów i smartfonów.
 • Wysyłanie czułych sms-ów nawet, gdy zobaczycie się za niecałe 5 minut.
 • Wspólne czytanie dzieciom i opowiadanie o minionym dniu - prawie widać jak relacja rodzinna buduje swój mur.
 • Zorganizowanie dnia "offów" - bez obowiązków, bez gotowania obiadu - tylko my i przyjemności.
 • Wypicie szampana bezalkoholowego razem z dziećmi - ich uśmiech będzie bezcenny!
 • Wyręczyć Ją/Jego w nielubionej czynności na ten przykład w odkurzaniu samochodu lub wieszaniu prania.
 • Pozmywanie po obiedzie i zostawienie Jej/Jego z ulubioną książką/czasopismem.
 • Ugotowanie czegoś smakowitego wraz z całą rodziną i pochłonięcie smakołyków z największą przyjemnością.

 

Joanna

25/100
25/100

Mój sposób to zabawa w podchody. Umieszczamy w różnych miejscach w domu karteczki z napisem np. „Za to, że jesteś”, „Za twoje poczucie humoru”, itp. z dopiskiem gdzie szukać kolejnego liściku. Na ostatniej karteczce piszemy „Właśnie za to wszystko, tak bardzo Cię kocham”


Kamila

26/100
26/100

Zawsze, kiedy wychodzę z domu przed moim chłopakiem – przywiązuje dla niego miłosny liścik do obroży psa :) Potem, kiedy go karmi albo wyprowadza, zauważa karteczkę z serduszkiem i wyznaniem miłości. Ostatnio powiedział mi, że bardzo lubi takie niespodzianki i od razu bardziej chce mu się wyjść z psem ;)


Wiktoria

27/100
27/100

Miłość można wyrazić na wiele sposobów. W zeszłym roku przygotowałam dla męża słoik z 365 powodami dla których go kocham. Każdą karteczkę przygotowałam graficznie, wydrukowałam na ozdobnym papierze i wycięłam przy użyciu gilotyny. Kupiłam słoik i ozdobiłam go serduszkiem, do środka włożyłam różowe piórka i cukiereczki. Mąż codziennie rano zjadał cukierka i czytał powód dla którego go kocham, jednak ciekawość było silniejsza i karteczki przeczytał wszystkie w ciągu miesiąca. Pracy trochę było, ale radość ukochanego bezcenna:)


Magdalena

28/100
28/100

Jak powiedzieć ukochanej osobie, że się ją kocha? Czasami ciężko nam to przechodzi przez gardło albo może wydaje nam się to słowo – KOCHAM CIĘ – takie banalne. Czasem od słów ważniejsze są gesty.
Całus przed wyjście do pracy i buziak, kiedy mąż wraca z pracy sprawi, że poczuje, że ktoś za nim tęsknił i cieszy się na jego widok.
Jesteśmy na zakupach (bo po kilku latach związku na spacery nie mamy czasu) weźmy się za ręce - przypomnijmy sobie jakie to miłe uczucie.
Gdy wychodzimy na spotkanie z koleżankami, mąż mówi „Dla koleżanek to się malujesz, a dla mnie?” Kupmy sobie czerwoną szminkę i pomalujmy usta, dla NIEGO, a od razu nabierze ochoty, by nas pocałować, bo przecież nas kocha.
Lubisz piec, gotować? Przez żołądek do serca – zgadzam się z tym. Ulubione ciasto męża można ozdobić serduszkiem lub lukrowym napisem wyrazić swoje uczucia.
Macie małe dzieci, rzadko razem wychodzicie? Może warto poprosić babcię, siostrę by została z dziećmi 2 godzinki, a z ukochanym wybrać się – banalnie do KINA – na popołudniowy seans (bo wiadomo – dzieci same nie zasną, ciągle się budzą itp.) a wieczorem kiedy już jesteście sami, szepnijmy mu do ucha… Kocham Cię.

 

Katarzyna

29/100
29/100

Kocham Cię Mężulku,
Nie tylko od Święta.
Cieszę się,
Gdy twa twarz
Jest zawsze uśmiechnięta.
Uwielbiam, jak ze smakiem
Zjadasz moje obiadki.
Na Dzień świętego Walentego
Dam Ci buziaka i
Twe ulubione gorzkie czekoladki.


Ewa

30/100
30/100

Na walentynki wyślę mojemu nie mężowi, który już trzykrotnie prosił mnie o rękę filmik z piosenkę wykonywaną na żywo na ceremonii ślubnej pt. „Unoszę wzrok” (You raise me up). Z informację, że jeśli taka muzyka zagości naszym ślubie to mogę nawet jutro powiedzieć to wyczekiwane „tak”!


Hania

31/100
31/100

Mój pomysł to karteczka, na której napiszemy miłosną wiadomość plus coś słodkiego i włożymy to do kieszeni kurtki lub torby bliskiej nam osoby. Drugi pomysł, to po prostu kawa z ciasteczkiem, a na nim serduszko i oczywiście liścik miłosny :)


Joanna

32/100
32/100

Mój sposób to głębokie spojrzenie w oczy i wyszeptanie tych dwóch magicznych słów: kocham cię.


Tak, zwyczajnie po prostu...


Marta

33/100
33/100

Odkąd pamiętam babcia powtarzała mi najważniejszą dewizę życiową "przez żołądek do serca". Całe życie metodą prób i błędów próbowałam dostosować swój własny przepis na miłość. Aż do skutku... Dziś już wiem jak powiedzieć, że kocham. Wyznaję miłość mieszając ze sobą następujące składniki:
- duże opakowanie uśmiechu
- 1/2kg pewności siebie
- 100ml czystego flirtu
- 2 czubate łyżeczki poczucia humoru
- parę spojrzeń w oczy
- ziarenko tajemniczości
- szczypta delikatności
CZAS PRZYGOTOWANIA:
Od jednej do kilku chwil
TRUDNOŚĆ:
Indywidualna - zależnie od charakteru
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki. Efekt murowany.


Lidia

34/100
34/100

Zacytuję słowa, które otrzymałam dwa dni temu:
"Masz super usposobienie i fajny charakter i ładny uśmiech, a w oczach Twych widzę szczerość, we włosach radość na każdy dzień, a w twarzy nadzieję na udany dzień i jeszcze lepsze jutro".


Ewelina

35/100
35/100

Kup bilety na mecz/boks/żużel (coś, czego Ty nie lubisz) dla swojego mężczyzny i jego kumpli - miłość to także wyrozumiałość dla pasji tej drugiej osoby i dawaniu wolności, by potem być tym bardziej blisko...


Do biletów dołącz gorący walentynkowy bilecik - taki duet będzie dla niego najpiękniejszym miłosnym wyznaniem :)


Anna

36/100
36/100

Mój pomysł na wyjątkowe wyznanie miłości:
Przygotuję tekturowy "dymek" jak w komiksach, odpowiedniej wielkości, na którym napiszę "KOCHAM CIĘ!". Potem namówię małżonka na kilka wspólnych zdjęć. Towarzyszyć mi będzie dymkowy napis, ale tak, by mąż nie zobaczył go w czasie cykania zdjęć, tylko dopiero później, gdy będziemy je oglądać.


Będzie zachwycony!


Magda

37/100
37/100

Mój pomysł aby w niecodzienny sposób powiedzieć "Kocham" najbliższej osobie:
Przygotowujemy sobie karteczki – oczywiście najlepiej w kształcie serca i w kolorze czerwonym . Na tych karteczkach wypisujemy nasze wyznania miłości, komplementy dla drugiej połówki, powody dla czego jest wyjątkowy/wyjątkowa, hasła które obydwu osobą kojarzą się z czymś im przyjemnym (np. miejsce pierwszej randki) i te wszystkie karteczki chowamy w mieszkaniu w miejscach gdzie na pewno ukochany/ukochana zajrzy w ten "walentynkowy dzień", np.:

 • lustro w łazience
 • serduszko położone na telefonie
 • serduszko położone pod talerzyk czy filiżankę przy śniadaniu
 • serduszko przyczepione do szczoteczki do zębów;)
 • serduszko w bucie
 • serduszko w kieszeni kurtki

 

Pomysły dowolne, myślę, że będzie przyjemnie:) a myślę, że również dla dzieci możemy stworzyć serduszka i one także poczują się super :)


Izabella

38/100
38/100

Mieszkamy na wsi i razem jeździmy na zakupy. Nie sposób zatem kupić czegokolwiek w tajemnicy przed partnerem. Ale od czego jest Internet? Gdy mój mężczyzna jest czymś zajęty, wyszukuję jakiś drobiazg, zamawiam i .... podaję dane męża. Gdy przyjeżdża kurier, udaję niewiniątko. Ach, jak fajnie patrzeć na zdziwioną minę dużego dziecka (którym jest każdy mężczyzna 18+), który rozpakuje swoją niespodziankę :) A że zakupy są robione z podtekstem i nawiązaniem do nas – zawsze odgaduje nadawcę paczki.

 

Izabela

39/100
39/100

Mój sposobów, za pomocą którego wyznaję miłość:


Piekę czekoladowe babeczki z nutką chili (cudny zapach unosi się w całym domu).


Marta

40/100
40/100

Mój mąż ma ciągle zimne stopy, bardzo mu marzną, nawet w domu – mimo, że jest ciepło. Kocham go i żeby mu to powiedzieć troszkę w inny sposób, kupiłam mu super ciepłe góralskie kapcie. Teraz kiedy uporczywe zimno zaczyna mu dokuczać, nakłada kapcie i uśmiech zadowolenia upewnia mnie, że to był świetny sposób. Mój mąż wie, że dbam o niego i zależy mi na jego dobrym samopoczuciu, po prostu go kocham. Wiem też, że mąż na swój sposób mówi mi, że mnie kocha... kupując dla mnie ser pleśniowy. Wie, że go uwielbiam i nic bardziej mi poprawia nastroju jak ulubiony ser. Natomiast mój mąż nie znosi tego sera i za nic w świecie go nie ruszy. Robiąc mi taką niespodziankę, mówi mi że mnie kocha nie używając słów.

 

Sposobów na mówienie kocham Cię, jest mnóstwo. Jest nim śniadanie do łóżka (po 20 latach małżeństwa, śniadanie do łóżka jest bardzo cenione), jest nim otulanie kocem i gotowanie rosołu gdy mąż jest chory, to podana gorąca herbata i tabletka przeciwbólowa gdy gnębi mnie migrena.
Małe drobiazgi: karta pamięci dla niego, naszyjnik i kolczyki dla mnie, tak po prostu bez okazji.

 

Drewnianym płotek przy kwietniku, marzenie żony, które tak łatwo spełnić, domowe pierogi które mężowi przypominają jego babcię, które mogę sama zrobić. Małe gesty, które sprawiają że czujemy się kochani i które sprawiają że jesteśmy szczęśliwi w związku, to dbanie o siebie i swoje wzajemne potrzeby.


Joanna

41/100
41/100

Staż małżeński: 15 lat ( będziemy świętować w lipcu 2016)
Owoce miłości: córka - 13 lat i syn - 7 lat

 

Po tylu latach wciąż się kochamy i okazujemy sobie tę miłość.


Jakiś czas temu wpadłam na pomysł, aby przypomnieć mężowi, że go bardzo kocham. Jako że pracujemy w innych systemach - zdarza się, że ja wstaję z dziećmi, a mąż jeszcze śpi. I ten moment był dla mnie polem do popisu. Jak to się mówi – naszło mnie... bo wcale tego nie planowałam.

 

Na kilku kartkach A4 napisałam różne hasła (A. kocha M., jesteś moim szczęściem, kocham cię coraz bardziej itp.) dorysowałam serduszka, kwiatuszki i powiesiłam w strategicznych miejscach w domu.

 

Uszczęśliwiłam go bardzo, bo zaraz po wstaniu zadzwonił do mnie. Po moim powrocie do domu kartki wisiały w tych samych miejscach, ale na każdej był dopisek mojego męża (a M. kocha A.; Ty moim też).

 

Czy nie jest to ciekawy pomysł?

 

 

42/100
42/100

Planuję wręczyć mężowi ręcznie wykonany dyplom za zajęcie 1-go miejsca w moim sercu :)


Marta

43/100
43/100

18 lat razem. To chyba dobry czas, by zabrać Żonę w podróż wehikułem czasu.
Kartki, jakie pisaliśmy do siebie, sprzed kilkunastu lat. Ciut wyblakłe, lekko zamazane zdjęcia, z tamtych wakacji za kilka złotych, bo w portfelu świeciło pustkami. I karteczka, która mówi chyba wszystko. Choć niewiele. Przy wspólnej herbacie czas z pewnością zatrzyma się, zawieszony, w miejscu, zamiast pędzić gdzieś bez celu. A my znów będziemy mieć te 18 lat mniej. I zaróżowione, od emocji i motylków w brzuchu, policzki...


Piotr

44/100
44/100

Ja swojemu Kocurkowi powiedziałabym tak:

 

Kochany, lekarstwem jesteś na rany
niezastąpionym, które smutki leczy
Najdroższy temu nie zaprzeczysz?!
Dzięki Tobie życie smaku nabiera
- (i tu odpowiedź ma szczera) -
Czuję się cudnie - jak królowa
Rozkwitając co dnia od nowa….
To Ty....
Przysłania mi cały świat,
Radością jesteś od kilku lat
Słodyczą, która miłość sieje
Przy Nim pole endorfin szaleje...
A ja ...
Tych doznań wciąż jestem spragniona
Chcę Go dotykać, trzymać w ramionach
Czuć pożądanie, rozkoszy fale
I delektować się stale....
Jesteś moim brakującym ogniwem


Małgorzata

45/100
45/100

Wiersz dla ukochanego:


Jest na tym świecie ktoś, kto widzi w Tobie to coś
Kto tęskni,gdy Ciebie nie ma
Kto chce dla Ciebie się zmieniać.
Dniem i nocą ma Cię w pamięci
Kogo wciąż i na nowo nęcisz.
Kto przegląda się w Twoim spojrzeniu
I oddaje wspólnym marzeniom.
Ten ktoś to właśnie ja ... Twoja druga połowa.


Małgorzata

46/100
46/100

Jak powiedzieć „Kocham” swojemu współmałżonkowi lub partnerowi w niecodzienny sposób?

 

 • wysłanie sms-a "Kocham Cię" w godzinach pracy,
 • napisanie notatki / przypomnienie w telefonie ukochanego,
 • zanim wyjdę do pracy zostawiam dla ukochanego kubek gorącej kawy z przyklejoną samoprzylepną karteczkę z napisem: "Miłego dnia", "Kocham Cię"itp.- śniadanie do łóżka,
 • wysłanie listu miłosnego tradycyjną Pocztą Polską (coś co odeszło do lamusa),
 • pozwolić małżonkowi na wyjście wieczorne z kolegami na piwo :)

 

Barbara

47/100
47/100

Długo zastanawiałam się nad tym, czy wziąć udział w tym konkursie, ale pomysł i idea całego przedsięwzięcia bardzo mi się spodobała i dlatego chciałam zabrać głos. Dzisiaj ludzie często żyją w biegu, ciągłym stresie i tak naprawdę nie z sobą, a obok siebie i trzeba coś z tym zrobić (sama chętnie podglądnełabym kilka pomysłów, jak w niecodzienny sposób przekazać ukochanej osobie, jak bardzo jest ważna i że się ją kocha). Każdy z nas lubi niespodzianki - te małe i te duże. Ja nie wymyśliłam niczego skomplikowanego, bo czasem najprostszy gest trafia najgłębiej. Wyznawać miłość publicznie, zamówić piosenkę np. w radiu?...to fajne, ale nie każdy lubi publicznie okazywać własne uczucia i nie każdy lubi je odbierać w takich okolicznościach. Ja wybrałam dyskrecję i wedle starego przysłowia, że do serca mężczyzny trafia się przez jego żołądek poszłam właśnie tym tropem. Sprawa dla mnie była o tyle prosta, że mój mąż jest ogromnym łasuchem. Pewnego dnia, gdy wychodził do pracy wsunęłam mu do śniadania czekoladkę z przywiązaną do niej karteczką i napisem: "Jak to wspaniale, że Ty i ja żyjemy w tym samym czasie - dziękuję za wszystkie wspólne chwile...za wsparcie...za to że jesteś, bo jesteś dla mnie kimś wyjątkowym i bardzo Cię kocham." Innym razem wysłałam mu sms-a z wyznaniem miłości, a jeszcze innym zorganizowałam romantyczną kolację przy świecach (we dwoje, jak dzieciaczki poszły spać). Myślę, że moje pomysły są banalne i pewno nie nadają się do poważnego konkursu,ale sprawiły radość mojemu mężowi i to się liczy. Cieszę się, że został poruszony tak ważny temat, jakim jest miłość, bo tam gdzie jest nasze serce - tam jest nasz dom, a dom to MIŁOŚĆ i warto o tym pamiętać zawsze...nie tylko w Walentynki. Warto od czasu do czasu zrobić niespodziankę ukochanej osobie...nie tylko od Święta.


Życzę wszystkim duuuużżżżooo miłości - zawsze!!!


Justyna

48/100
48/100

Pierwszy sposób w jaki okazałabym, albo powiedział swojej drugiej połówce o tym, że ją kocham jest następujący: kupiłbym jajko niespodziankę i delikatnie ją odpakował. Przedzielił na pół i włożył tam karteczkę "kocham Cię" i starannie zapakował.


Drugi sposób jest bardzo łatwy i prosty. Zwykły dzień, wstałbym chwilę wcześniej niż zwykle, przygotowałbym śniadanie, a na talerzu podałbym kartkę z napisem "dzień dobry, kocham Cię".


Anonim

49/100
49/100

Jestem z mężem 7 lat po ślubie, mamy trójkę wspaniałych i rozbrykanych na maksa synów. Faktem jest, że brak czasem czasu tylko dla nas dwoje. Jednakże miłość, którą się daje, pomnaża się. I właśnie tak jest z naszą piątką. Miłość naszej dwójki to miłość naszej piątki. Wspólne chwile, radości i smutki, trudy... to wszystko nasze kiedy idziemy z tym razem. Moim pomysłem na powiedzenie „Kocham Cię” jest wycięcie wielkiego serca z kartonu, pomalowanie go na czerwono i poprzyczepianie do niego zdjęć, od początku naszego małżeństwa, po bezcenne chwile, gdy nasi synowie przyszli na świat, dorastali, poznawali i poznaj świat, nasze uśmiechy, wycieczki i wspólne chwile. One ukażą to, że miłość jest w nas i trwa, w nas i naszych sercach. Nie znika, ale dojrzewa. Będą wyrazem tego, że kochamy, bo jesteśmy razem wszyscy na dobre i złe. Owe serce będą trzymali nasi synowie, a całość uświetni ulubione przez całą rodzinę pyszne ciasto czekoladowe ze śmietaną.

 

Milena

50/100
50/100

Dom jest najlepszym miejscem do wyznawania miłości, bo dom to miłość. Można go dodatkowo radośnie udekorować na tą okazję. Zawsze sprawdzone wycięte z kolorowych kartek papieru napisy( kocham cię zawsze,a nie tylko w ten dzień ), kolorowe baloniki, wesołe rysunki wykonane przez wszystkich członków rodzinki np. karykaturki z humorzastymi podpisami lub wesołe kierunkowskazy do miejsca słodkiego spotkania np. trzy kroki w prawo do zakątka czułości, dwa kroki prosto do kącika buziaków, jeden krok w lewo do krainy przytulasków. Kiedy ukochana osoba dociera na miejsce widzi stół z białym obrusem oblepiony czerwonymi serduszkami ( można wyciąć z samoprzylepnego czerwonego papieru ), a na nim własnoręcznie zrobiony tort bezowy z musem truskawkowym lub wersja łatwiejsza tort z ułożonych czerwonych misiów Haribo. W tle nagrana wcześniej przez wszystkich członków rodzinki piosenka o miłości ( słowa inwencja własna, byle było wesoło, radośnie i z humorem np. nasza rodzinka jest taka kochana, od rana wesoła i roześmiana, kochamy się bardzo rok cały i dłużej, razem nam po drodze po każdej kałuży, czy w deszczu czy w śniegu my się kochamy i zawsze razem świat przemierzamy ), a na telewizorze puszczamy fotografie rodzinne ( przegląd historii naszej rodziny ). Potem czas na konsumowanie i zabawy w sercową wojnę na poduchy. A na koniec wspólna gra planszowa przez nas skonstruowana i napisana oczywiście o naszej rodzince i naszej miłości. Najważniejsze to spędzać czas razem i to jet największe wyznanie miłości. Bycie razem, zawsze i wszędzie.


Izabela

51/100
51/100

Jeśli w twojej okolicy jest śnieg! Zabierz swojego partnera lub partnerkę na narty lub snowboard. W tym samym miejscu poproś Panią lub Pana, który obsługuje głośnik (włącza muzykę na stoku) by puścił waszą ulubioną piosenkę i dodaj, że to od Ciebie i że bardzo ją/jego kochasz lub coś bardziej oryginalnego – krótkie nagranie z waszego wesela kiedy mówisz do męża lub żony słowo "tak " z dodaniem kocham Cię ! Jeśli zaś w okolicy nie ma śniegu można to zrobić na ślizgawce! Pomysł ten na pewno doprowadziłby nie jedna kobietę do łez!


Małgorzata

52/100
52/100

Szalonym, zdrowym i darmowym sposobem okazania miłości jest pokonanie trasy biegnąc lub chodząc w kształcie napisu „kocham Cię”, serca lub kwiatka i pokazanie jej ukochanej osobie za pomocą aplikacji z mapą np.endomondo.

 

Uśmiech ukochanej osoby zapewniony.


Justyna

53/100
53/100

W ubiegłoroczne Walentynki, po dziesięciu latach małżeństwa, przekazałam mężowi:
- Kochanie. Jestem w ciąży...!

 

A w tym roku nasza rodzina liczy już cztery, nie trzy osoby :)

 

Dla pięknej oprawy można wykorzystać test ciążowy albo zdjęcie usg Maluszka :)

 

Polecam na odświeżenie związku!

54/100
54/100

Za oknem plucha, budzisz się rano sama w łóżku, bo mąż wyszedł do pracy wcześniej... Zapowiada się bardzo ponury dzień, zbierasz się na uczelnię, przed Tobą trudny egzamin. Wydaje się, że dzień ten spisany jest na straty... Podchodzisz do zachlapanego błotem samochodu, a tam...? "KOCHAM" wymalowane na zabrudzonej szybie i czerwona różyczka za wycieraczką... Teraz już pewne, że egzamin zdasz na 5!


Daiana

55/100
55/100

Wieczorem, gdy dzieci już będą spały, wskoczymy pod kołdry, zakiciamy koty i będziemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, dopóki któreś nie zaśnie. Nos w nos, ręka w rękę, przy wtórze podwójnego kociego mruczenia. Lubię takie wieczory.


Monika

56/100
56/100

Natalia

57/100
57/100

Jesteśmy małżeństwem od ponad 8 lat. Mamy dwójkę dzieci, a obecnie jestem w "leżącej ciąży" z trzecim. Nie mam zbyt wielu możliwości: do sklepu pojechać nie mogę (podarunek zamówiłam przez Internet), kulinarnie się nie popiszę, bo nie mogę stać za długo w kuchni, nie mogę pozwolić sobie na żadne wyjście z domu więc wspólnie spędzenie czasu w kinie, kawiarni, restauracji czy wspólny spacer odpadają... hmm... Do tego przede wszystkim nie jesteśmy zagorzałymi fanami tego święta, ale zawsze je wspominamy, zwłaszcza w obliczu otrzymywanych serc od dzieci. Mój pomysł na ten rok będzie trywialny, symboliczny, bo na taki mogę sobie pozwolić, zwłaszcza, że Walentynki przypadają w niedzielę. Po tym jak usną dzieci, zalegniemy razem na kanapie przy rozpalonym kominku (mamy taki w salonie), włączymy naszą ulubioną Evę Cassidy i po prostu spędzimy spokojnie ten wieczór razem.

 

Agnieszka

58/100
58/100

Miłość to szaleństwo, spontaniczność, beztroska, bezinteresowność dlatego uwieczniamy każdą chwilę, w której czujemy że łączy nas to wspaniałe uczucie. WSPÓLNE podróże, rowery, góry, nurkowanie, gotowanie, czytanie, robienie zakupów a nawet spanie łączy:) nasz sposób na mówienie kocham to BYCIE RAZEM:) pozdrawiamy serdecznie!


Karolinka

59/100
59/100

Moim sprawdzonym sposobem na pokazywanie mężowi jak go kocham jest przygotowywanie ulubionych posiłków. Jako gospodyni domu jestem odpowiedzialna za wspólne posiłki. Wtedy, gdy mam nastrój na amory, gotuję coś specjalnego, romantycznego :)


Magdalena

60/100
60/100

Uważam, że jest to wyjątkowy dzień i powinno się sprawiać cudowne niespodzianki swojej drugiej połówce. Dla kobiet świetnym prezentem może być ogromny kosz kwiatów przysłanych pocztą kwiatową z liścikiem z napisem "Kocham Cię" lub bez niego. Ale jeszcze lepszym pomysłem i bardziej "obustronnym" byłby wspólny lot ze spadochronem czy skok na bungee. Jeśli obydwoje lubimy adrenalinę jest to idealny sposób na spędzenie walentynek i pokazanie drugiej osobie jaka jest dla nas ważna bez użycia słów tylko czynami!


Maja

61/100
61/100

Joanna

62/100
62/100

Na zdjęciu przesyłamy naszą propozycję ,jak w nietypowy sposób można powiedzieć „KOCHAM CIĘ”, co dotyczy całej naszej szczęśliwej rodzinki. Mamy nadzieję ,że nasza propozycja jest dowodem na to że dzieci nie dzielą, lecz łączą, a po latach małżeństwa nadal jest tak, jak być powinno.

 

Małgorzata

63/100
63/100

Mój sposób na powiedzenie „I Love You” mojemu mężowi to jego aktywizacja – tak, aby nie było za łatwo... Kładę karteczkę na stole z napisem „poszukaj w pralce”, w pralce karteczka „poszukaj pod poduszką”, pod poduszką karteczka „sprawdź w kieszeni niebieskich spodni”... i tak mój mąż biega po mieszkaniu i zbiera kolejne karteczki a one na odwrocie ułożone w kolejności zbierania Tworzą moje wyznanie...KOCHAM CIĘ...


Małgosia

64/100
64/100

W Centrum Kopernika w zeszłym roku był specjalny walentynkowy seans w planetarium, w trakcie którego na rozgwieżdżonym niebie, były wyświetlane życzenia i dedykacje dla drugiej połówki. Baaaardzo romantyczne i oryginalne :)


Marta

65/100
65/100

Nie lubię Walentynek, komedii romantycznych, itp. okazywania uczuć, ale moja dziewczyna to lubi więc staram się dla niej. W Walentynki kupuję bilety na komedię romantyczną (na której okropnie się męczę dla Niej). Potem długi spacer romantyczny z kupnem róży u ulicznej kwiaciarki. A potem kolacja przy świecach. Moje poświęcenie to mój dowód miłości do mojej dziewczyny. Gesty są czasem ważniejsze niż tysiąc słów.

 

Damian

66/100
66/100

Najlepszy sposób to zrobienie czegoś nieoczywistego, bo czasem łatwiej coś zrobić, niż to powiedzieć. Jeśli partner jest bałaganiarzem to, na pewno, gdyby posprzątał dla mnie, to byłby to jego wyraz miłości dla mnie.


Jadwiga

67/100
67/100

Jasne, że czasami wieje rutyną, ale na takie dni mam specjalną koszulkę z napisem „Jeśli ci się podobam, klepnij mnie w tyłek!”.  Zawsze działa na męża! Córka jest za mała i czytać nie umie, a t-shirt  zakładam tylko w domu… Od rana mąż wie, że czeka go seksowny wieczór z żonką!


Sylwia

68/100
68/100

Jak powiedzieć kocham mężowi? Podać mu obiad, gdy wraca zmęczony z pracy, choć jestem równie zmęczona i baaardzzo mi się nie chce... To okryć go, gdy obudzi mnie jego chrapanie, a widzę, że leży odkryty...


Agnieszka

69/100
69/100

Jestem z moim mężem od kilkunastu lat, choć nie zawsze jest kolorowo i mamy zarówno wzloty jaki i upadki, nie wyobrażam sobie życia bez niego. Jesteśmy razem w najważniejszych momentach naszego życia, (narodziny dzieci, operacje dziewczynek, wakacje tylko i wyłącznie razem, jogging zawsze razem. Kiedy wiem że Krzyś (mój mąż) jest szczęśliwy? Kiedy na jego twarzy jest uśmiech od ucha do ucha i śmieje się swoim charakterystycznym śmiechem jest on wyjątkowy. Jak ja bym powiedziała KOCHAM CIĘ? Łaskocząc go w boczki i ściskając najmocniej jak tylko umiem. On jest mim skarbem. Z resztą on to wie, bo kto jak nie ja siedzę przy nim na SOR-ZE, gdy ma atak kamicy nerkowej.


Marysia

70/100
70/100

My od 4 lat mamy bardzo mało czasu dla siebie i rzadko zdarzają nam się chwile sam na sam, bo mamy dwie cudowne córeczki. Ale mój mąż na pewno by się ucieszył, gdybym kupiła mu jeden dzień na strzelnicy. Pojechałabym z nim, ale wcześniej pojechałabym tam i pogadała z właścicielem, aby na tarczy było napisane „Kocham Cię”.


Ewa

71/100
71/100

Najbardziej niecodziennym wyznaniem miłości będzie zabranie ukochanej osoby do miejsca, gdzie we dwoje będą mogli pobyć razem ze sobą w tak gorącej atmosferze jak miłość, którą do siebie czują. A gdzie jest najbardziej gorąca atmosfera? Oczywiście na Termach Szaflary. W takim miejscu słowa "Kocham Cię" wypowiedziane ukochanej osobie będą brzmiały zupełnie niecodziennie.


Paulina

72/100
72/100

Napisz na karteczkach słowo KOCHAM, a karteczki pochowaj w różne miejsca w domu, tak aby ukochana/y co jakiś czas odnajdywali wyznanie miłosne. Karteczki warto schować w: lodówce, spiżarce, garażu, w samochodzie, koszu na pranie, w garnku, pudełku z kosmetykami czy biżuterią. Miejsc jest tyle ile tylko przyjdzie ci do głowy.


Anna

73/100
73/100

Agnieszka

74/100
74/100

Jestem w 13-letnim związku – 10 lat po ślubie – więc wiem, że słowa czasami mają mniejsze znaczenie niż gesty, czyny. Gdy myślę o tym jak ja pokazuję mężowi, że go kocham to od razu myślę o małych prezencikach i wiadomościach, np czasami do uszykowanego śniadania do pracy dorzucam mu cukierka, albo batonika (mój mąż to straszny łasuch)- pokładam do tego karteczkę z uśmiechem i dopiskiem miłego dnia, albo wysyłam sms z informacją, że czeka na niego słodka niespodzianka.

 

Gdy myślę o tym jak mąż mi okazuje, że mnie kocha to od razu myślę o porannym pocałunku, gdy wychodzi do pracy. A najbardziej lubię gdy jeszcze śpię (w sumie to czasami nawet udaję, że śpię), a on podchodzi do łóżka, przesuwa delikatnie moje włosy, żeby mnie nie obudzić i całuje w czoło albo policzek...

 

Trzeba umieć docenić te małe rzeczy, żeby być kochanym przez inną osobę.

 

Aldona

75/100
75/100

Na ten dzień mój plan przedstawia się następująco. O 7.00 moja żona wstaje i pierwsze co, to idzie zrobić sobie kawę. W szlafroku i potarganych włosach włącza wodę i bierze puszkę od kawy, a tam schowany prezent, jej wymarzony zegarek. Po minucie (to czas potrzebny na przymierzenie zegarka) wpada do sypialni, aby mi podziękować. Podziękowania przedłużają się do 9.00 rano, bo to był drogi zegarek, ale czego nie robi się z miłości.


Waldemar

76/100
76/100

Słowo kocham mówię mojemu Mężowi, wracając i jeżdżąc każdego dnia z pracy i do pracy 125 km. w jedną stronę. Mam zapewniony w miejscu pracy nocleg, ale nie korzystam z niego. I tak każdego dnia, od przeszło 2 lat. Robię to, bo Kocham i w ten sposób okazuję Miłość.


Magda

77/100
77/100

Moim pomysłem na okazanie miłości w sposób niecodzienny było zrobienie niespodzianki. Rok temu wzięłam słoik i obkleiłam go folią aluminiową. Wydrukowałam karteczkę z napisem "SPEŁENIĘ TWOJE MARZENIE, BO CIĘ KOCHAM NAD ŻYCIE, ZA...", a obok słowa "ZA" była umieszczona cyfra. I codziennie kazałam mu zrywać karteczki z liczbą dni do końca... Dziś tych dni jest już niewiele, ponieważ 14.02 tuż, tuż... Codziennie sama wrzucałam do skarbonki 1zł, tym sposobem uzbierałam przez rok dla niego kwotę na wymarzony prezent, na który nie mógłby sobie obecnie pozwolić. Niby tak prosty sposób, a dzięki temu codziennie rytuał zrywania karteczki przerodził się w okazywanie sobie miłości, uśmiech na jego twarzy, czułe gesty i słowa, o których w gonitwie dnia i codziennych obowiązków niestety często zapominamy...


Justyna

78/100
78/100

Niecodziennym sposobem na wyznanie miłości jest zrobienie dużego serca z balonów.

 

Daniel

79/100
79/100

Moim sposobem na okazanie miłości drugiej osobie jest pozostawienie krótkiej wiadomości na lodówce. Jest to miły gest jak i również pokazanie tej drugiej połówce że myśli się o niej od samego rana.

 

Daniel

80/100
80/100

Moim sposobem na okazanie miłości bliskiej mi osobie jest śniadanie do łóżka, ponieważ jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.
Pomysłów na okazywanie miłości jest mnóstwo, ale ważniejsze są drobne gesty i codzienne zachowanie niż tylko słowa. Gdybym miała wybierać, to zabrałabym męża na wycieczkę, bez przyjaciół czy rodziny, aby wspomnieć sobie młodzieńcze lata do miejsca sentymentalnego, o którym wiemy tylko my.

 

Ewa

81/100
81/100

Moim niecodziennym sposobem na wyznanie miłości drugiej osobie jest ułożenie krótkiej wiadomości ze słodkich cukierków.

 

Justyna

82/100
82/100

Napisać miłosne wyznanie i umieścić je w dziale OGŁOSZENIA w lokalnej prasie. Niby przypadkiem kupić gazetę i poprosić partnera, by pomógł wyszukać potrzebną nam rzecz.


Ewa

83/100
83/100

WALENTYNKA DO MĘŻA I SYNKA

 

Anna

84/100
84/100

Dokładnie tydzień po Walentynkach mija 18 rocznica mojego ślubu i muszę przyznać, że kocham swą Żonę każdego dnia bardziej. Często Jej to powtarzam lecz jeszcze częściej okazuję:
-gdy dzieci były małe także i ja wstawałem w nocy do nich
-wiem jak bardzo moja Żona nie lubi prasować moich koszul więc gdy tylko mam więcej wolnego czasu wyręczam Ją w tym
-raz na jakiś czas pozwalam Jej pospać do 10-tej i to ja wtedy odprowadzam syna do szkoły
-wtedy też podaję Jej śniadanie do łóżka
-sobotnie sprzątanie, gotowanie i zakupy to zawsze nasz wspólny obowiązek
-gdy Żona jest zmęczona nie ma lepszego lekarstwa niż masaż zrobiony rękami kochającego męża
-w każdej sytuacji Ją wspieram i wspólnie rozwiązujemy nasze problemy
Kocham... tak łatwo powiedzieć, ale nie trudniej pokazać.


Daniel

85/100
85/100

Kocham Cię tak po prostu, zwyczajnie - nigdy nikogo tak nie kochałam. Kocham rozmowy z Tobą, potrafimy rozmawiać ze sobą na tysiące tematów, choć czasem bywa, że milczymy to, to jest po prostu rozumienie się bez słów .Dzisiaj jest piękny dzień dla nas, kocham Cię bardziej niż wczoraj, nasza miłość kwitnie i sam pewnie czujesz to samo co ja, że z dnia na dzień nasze dni, godziny, minuty, sekundy są coraz piękniejsze. Pomimo tych lat bycia razem u nas wciąż jest tak pięknie...


Julita

86/100
86/100

Skarbie, tak bardzo Cię kocham, że nie mam nic przeciwko, żebyś pospał do 12. Jak wstaniesz, będzie czekało na Ciebie Twoje ulubione śniadanie.


Kasia

87/100
87/100

Do tej pory myślałam, że w moim sercu nie ma miejsca dla nikogo innego prócz mnie, ale się okazuje, że nawet taki kamień jaki tkwi w mojej klatce piersiowej można skruszyć. A wiesz kto to uczynił?... TY. Kocham Cię bo podoba mi się, że jesteś ze mną zawsze kiedy cie potrzebuję. Przy tobie czuję się jakbym latała, była w innym wymiarze i właśnie za to Kocham Cię najmocniej na świecie!


Natalia

88/100
88/100

Ja już mam pomysł! Otóż, przygotuję Ukochanemu smaczną kolację oraz pewien mały prezencik. Będzie to pudełko, a w nim malusie buciki i... test ciążowy. Oczywiście z dwiema kreseczkami. Kiedy otworzy już prezencik, ja podejdę do mojego Kochanego i powiem mu z radością "Kocham Cię!".


Małgorzata

89/100
89/100

Słowa są czasami zbędne... a miłość można pokazywać na wiele sposobów – może to być na romantycznym spacerze, kolacji przy świecach czy na wspólnych dawno odkładanych ale wymarzonych wakacjach, ale może też być przedstawiona w całkiem prozaicznych sytuacjach jak np. podczas zwykłego obiadu. Muszę przyznać, że mąż był bardzo zdziwiony gdy podałam mu tego ziemniaczka na talerzu. Oczywiście zdziwienie miało charakter wzruszenia. Szkoda mi było go obierać a już na pewno przy gotowaniu straciłby swoją formę, dlatego ten miłosny symbol pozostał tylko symbolem wyznaniowym, a potem głodny mąż dostał już prawdziwy obiadek. Serce na talerzu a tym bardziej kartoflane to rzadkie zjawisko ale polecam polować.

 

Julita

90/100
90/100

Można wyciąć serca od małego do dużego z czerwonego papieru i na każdym napisać „Kocham Cię za...” i przykleić te serca zacząwszy od klatki lub drzwi mieszkania. Niech będą to drogowskazy prowadzące do pokoju gdzie czeka to największe serce i pyszna kolacja przy świecach.


Izabela

91/100
91/100

Nasz niecodzienny sposób na powiedzenie sobie KOCHAM? Zamiast tych słów, mówimy:
„JA CIEBIE TEŻ”


Gosia i Daniel

92/100
92/100

Najbardziej zaskakujące i jednocześnie najbardziej słodkie wyznanie uczuć, które przygotowałam dla swojego ukochanego, polegało na tym, że kupiłam jego ulubione ciasteczka, delikatnie otworzyłam opakowanie i podpisałam lukrowymi pisakami każde ciasteczko tak, by mówiły o tym jaki jest i za co Go cenię. Potem dokonałam fabrycznego zamknięcia,by wyglądało orgynalnie. Niespodzianka udana i wywołała wielki uśmiech, można rzec: „przez żołądek do serca”.


Monika

93/100
93/100

Bardzo często okazuję miłość mojemu mężowi po sprzeczkach. Wtedy przygotowuję mu kanapki do pracy w kształcie serduszek, a na obiad wielkie piernikowe serducho.


Justyna

94/100
94/100

Chciałabym się podzielić z wami moim pomysłem na powiedzenie KOCHAM współmałżonkowi czy też partnerowi. Otóż może to i banalne, ale każdy chyba z nas oglądał film "I nie ma mocnych" jest tam scena w której to Zenon pisze telegram do Ani w której wyznaje miłość. Może warto napisać list do ukochanego?


Drugim sposobem jakim chciałabym się podzielić jest zakupienie tzw. magicznego kubka, na którym to podczas nalewania gorącego napoju będzie się wyświetlać napis "Kocham cię" i np. wspólne zdjęcie.


Judyta

95/100
95/100

Pewnego razu zrobiłam super niespodziankę mężowi.


Wieczorem, gdy mój mąż był zajęty i siedział w pokoju ze słuchawkami na uszach oglądając film, po cichutko zabrałam jego kluczyki do auta i pojechałam na myjnię samochodową. Auto zostało przeze mnie pięknie wyczyszczone, a do odtwarzacza CD włożyłam płytę z nagraną przeze mnie jego ulubioną piosenką. Rano jak jeszcze spał zrobiłam mu kawę w kubku termicznym i włożyłam do auta, a do tego kanapkę w kształcie rombu zawiniętą w przezroczystą folię spożywczą z naklejonymi oczkami i uśmiechem, wystający pomidor był językiem, a sałata włosami. Na malutkiej karteczce samoklejącej napisałam "Kocham Cię" i przykleiłam kartkę na osłonkę przeciwsłoneczną.


Proszę sobie wyobrazić jaki mój mąż był zadowolony. Nie wiem tylko kiedy konkretnie odkrył tę kartkę z napisem, ale sam fakt odkrywania był super zabawą.


Agnieszka

96/100
96/100

Zostawiłam mężowi w portfelu w miejscu na banknoty karteczki z wyznaniami miłości.
Dałam mu własnoręcznie zrobione zdrapki, takie jak w Lotto, a pod sreberkami było napisane za co go kocham.


Wysłałam mu voucher na spełnienie erotycznej fantazji - oczywiście ze mną.
Zrobiłam mu kanapki do pracy w kształcie serc.


Wysyłałam mu zbereźne sms-y cały dzień.
Zarezerwowałam tor kartingowy, miał przejażdżkę a na mecie posypały się balony w kształcie serc.


Monika

97/100
97/100

Podczas skoków na spadochronie podlatuje do ukochanej, wręczam Jej pierścionek i mówię „Kocham Cię”.


Michał

98/100
98/100

Ja swojemu mężowi (5 lat po ślubie) w te Walentynki powiem:
Zanim Cię poznałam po prostu żyłam, dziś żyję pełnią życia dzięki Tobie!


Magda

99/100
99/100

Niecodziennym sposobem okazania miłości jest list napisany pewnego zwyczajnego dnia przez mojego męża, który zostawił na stole, kiedy wychodził do pracy:


„Skarbeńku,
Nie mogę wyobrazić sobie życia bez Ciebie
Chcę spędzić resztę mojego życia na rozśmieszaniu Cię
Jesteś moim darem od Boga
Tak się cieszę, że mogę obok Ciebie budzić się i zasypiać
Najpiękniejsze dni to te spędzone z Tobą
Nie mogę sobie wyobrazić życia bez Ciebie
Przy Tobie czuje się sobą
Bez Ciebie czuję się stracony
Jesteś moim aniołem
Na zawsze Twój R.”


Mąż okazuje mi również miłość kiedy zmywa naczynia po obiedzie, żebym mogła odpocząć, choć tego nie znosi; sprząta mieszkanie w sobotę, żebym kiedy przyjdę z pracy miała niespodziankę i wolny dla nas czas; schodzi po torby, kiedy przyjadę z zakupami; mamy również tradycję, że mąż szykuje śniadanie w sobotę, ja natomiast w niedzielę i przynosimy je sobie do łóżka. O miłość należy dbać każdego dnia, w każdym geście.


Magdalena

100/100
100/100

Drodzy czytelnicy, pamiętajmy, że miłość nie jest do wyznań tylko w walentynki. Ja swoją miłość wyznałem 8 lat temu mojej Monisi. Zabrałem ją wieczorem na spacer do parku, usiedliśmy, nastała piękna cisza, gwiazdy były piękne na niebie i wtedy wyszeptałem swoją miłość do jej ucha. Od razu poprosiłem o rękę i zgodziła się. Mamy cudowną rodzinę, troje wspaniałych dzieci. Gdy tulę je na noc do snu jestem szczęśliwy, że moja ukochana dała mi tak cudowne dzieci. Nasza miłość pali się do dziś, bo o miłość musimy dbać wzajemnie, pielęgnować i szanować się wzajemnie. Wieczorami, gdy mamy czas dla siebie, non stop szepczę mojej żonie, że ją kocham do szaleństwa, moje serce płonie dla mojej całej rodziny, mam nadzieję, że do starości tak pozostanie.


Krzysztof

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć