Strefa rodzica » Artykuły » Jak znaleźć najlepszą Nianię dla Dziecka

 Jak znaleźć najlepszą Nianię dla Dzieckapowiększ

Jak znaleźć najlepszą Nianię dla Dziecka

 

Jak wszyscy rodzice oczekujemy, by naszym Maluchem opiekowała się osoba odpowiedzialna, troskliwa, empatyczna i posiadająca doświadczenie w opiece nad dziećmi. Wspaniale by było, gdyby był to ktoś wykształcony, kreatywny i oczywiście zakochany w dzieciach. Tak wysokie wymagania wynikają z naszej troski i obaw. Dzieci są dla nas najważniejsze. Niania ma szanse stać się członkiem naszej rodziny, dlatego tak ważne jest, by potrafiła zdobyć nasze zaufanie.

 

Niania idealna

Wiemy, że za poszukiwania należy zabrać się dużo wcześniej, by nie okazało się, że czas przeznaczony na znalezienie odpowiedniej niani nam się skończył. Przed rozpoczęciem poszukiwań Niani należy zastanowić się kogo właściwie szukamy. Zatem musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:w jakim wieku powinna być przyszła opiekunka?

  • jakie powinna posiadać kwalifikacje i doświadczenie w opiece nad dziećmi?
  • jakie obowiązki będą należały do przyszłej niani - czy zależy nam tylko na opiece nad dzieckiem, czy także na jego edukacji, przygotowaniu posiłków, wyprasowaniu ubranek, posprzątaniu dziecięcego pokoju?
  • jaki wymiar czasu pracy zaproponujemy niani?
  • jaka będzie wysokość pensji niani (powinniśmy wziąć pod uwagę, że jej wysokość powinna być adekwatna do wykonywanych przez nianię obowiązków)?

Zastanawiamy się też czy chcemy żeby niania była tylko nianią czy również kimś bliskim dla całej naszej rodziny. Dobrze, gdy jesteśmy gotowi pójść na kompromis bądź zrezygnować z pewnych wymagań, gdyż „ideałów nie ma”.

 

YourNanny czyli Twoja Niania

Dla wielu rodziców dobrym wyborem okazała się być Agencja YourNanny. Dzięki zespołowi  specjalistów (psychologów i pedagogów) łatwo tu o naprawdę sprawdzoną Opiekunkę. W przeciwieństwie do innych warszawskich agencji, YourNanny nie posiada cennika - koszt rekrutacji jest ustalany indywidualnie z rodzicami.

W zależności od potrzeb rodziców, YourNanny oferuje pomoc guwernantki, niani, niani językowej (także native speakera), opiekunki rekomendowanej oraz korepetytora. Agencja niań mieści się w Warszawie i zatrudnia wyłącznie wykwalifikowane osoby, posiadające wykształcenie pedagogiczne i duże doświadczenie w pracy z dziećmi. W czasie opieki i edukacji realizowane są autorskie programy edukacyjne, opierające się na nauce poprzez zabawę. Do opieki nad dziećmi polecane są osoby ciepłe, życzliwe i zaangażowane. Dodatkowo w każdej chwili możemy skorzystać z porady psychologa i pedagoga. Zaproponowany nam zostanie również udział w warsztatach kreatywności dla dzieci i rodziców, a także pomoc animatorów przy animacjach i zabawach podczas eventów z udziałem dzieci.

 

Gdy zależy nam na profesjonalizmie niani oraz pewnych umiejętnościach, które wydają się nam niezbędne, warto zaufać komuś, kto ma doświadczenie i narzędzia do tego by zweryfikować kwalifikacje przyszłej niani. Dodatkowym atutem jest oszczędność czasu i energii, zwłaszcza gdy zależy nam by przeznaczyć je na przebywanie z naszymi dziećmi.

 

Emilia Pyzel

 

YourNanny,  www.yournanny.pl

Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby... więcej » x
Zobacz » Artykuły
Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

Co robić kiedy dziecko kaszle? Skuteczne sposoby na kaszel u dzieci

U dzieci najczęściej pojawiają się katar i kaszel, które choć nie zawsze zwiastują poważne choroby, potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Powody do niepokoju budzi jednak zwłaszcza kaszel, zarówno ten suchy jak i mokry. więcej »
13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

13 zachowań, których unikają silni psychicznie rodzice

Wychowywanie silnych psychicznie dzieci, które są przygotowane do podejmowania wyzwań w realnym świecie, wymaga od rodziców unikania niektórych zachowań, podpowiada psychoterapeutka i autorka książek. więcej »
Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Dzieci do 5 lat
Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej we wszystkich czynnościach i zadaniach. więcej »
Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Czy istnieje lekarstwo na otyłość i choroby cywilizacyjne?

Już niewielka zmiana codziennych przyzwyczajeń może uchronić dziecko przed otyłością i chorobami cywilizacyjnymi. więcej »
Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przez otyłość do "zdrowego odżywiania" - Historia 16 letniej Oli

Przeczytajcie historie Oli, jej mama poprosiła o pomoc specjalistów. więcej »
"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" - przyjaźń na krańcu świata

"Kuba i Kanga" to wzruszająca opowieść o spotkaniach, które zmieniają nas na zawsze. Stworzyła ją Ursula Dubosarsky uznawana za jedną z czołowych australijskich autorek dla dzieci i młodzieży... więcej »
Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!
Patronat CzasDzieci.pl

Czytanie to recepta na wyważony dialog społeczny! Pierwsza akcja upowszechniania czytania pod patronatem Ministra Zdrowia!

Mniej niż 40% dorosłych Polaków czyta zaledwie jedną książkę rocznie. To dwa razy mniej niż w Czechach. Akcja "Książka na receptę. Recepta na sukces", to pierwszy krok w stronę zaangażowania neonatologów i pediatrów w popularyzację czytania. więcej »
Pierwsze podróże małego dziecka

Pierwsze podróże małego dziecka

Gdy w życiu młodych osób pojawia się niemowlę często wydaje im się, że z niektórych czynności, które dotychczas sprawiały im przyjemność trzeba będzie zrezygnować. więcej »
15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

15 prostych upominków i dekoracji DIY na Walentynki

Jeśli chcecie sprawić bliskiej osobie niespodziankę z okazji Walentynek, zobaczcie nasze propozycje. więcej »
Książki na Czasie - Styczeń

Książki na Czasie - Styczeń

Styczeń to czas, kiedy z nadzieją wchodzimy w nowy rok, snujemy plany na przyszłość i cieszymy się z pełni zimy (szczególnie jeśli mamy ferie).
Na styczniowe poranki, popołudnia i wieczory wydawcy przygotowali nam publikacje odpowiednie dla czytelników w każdym wieku, skrzące się od emocji, pełne ciekawych informacji oraz dobrej zabawy. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Pomysły na Czasie

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zabawki wspierające integrację sensoryczną, które można wykonać w domu

Zebraliśmy kilkanaście rodzicielskich pomysłów na zabawki sensoryczne. Wspierają rozwój dotyku, a co za tym idzie integracji sensorycznej, tak istotnej ze wszystkich czynnościach i zadaniach.  

Ferie na Czasie

Jeśli zarówno Wy, jak i dzieciaki macie ochotę na solidną dawkę śmiechu, a także wzruszające opowieści o przyjaźni, nie przegapcie nowych propozycji Multikina.  

Temat na Czasie

Poznajcie historię Oli

Poznajcie historię Oli

Ola próbowała też chyba każdej diety, jednak bez rezultatów. Była załamana: po pierwszych pozytywnych efektach waga zawsze wracała, dziewczynka potrzebowała profesjonalnej pomocy.  

Temat na Czasie

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Dlaczego jestem postrzegany jako "inny"?

Mama Wojtka nie zdawała sobie sprawy, że konsekwencje otyłości jej syna pociągają za sobą tak poważne problemy zdrowotne i społecznościowe.  

W domu z dzieckiem

Odchudzamy dzieci1 Gry Nasza Księgarnia1 Chłopiec z burzy1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019