Warszawa

Tworzymy świąteczne tradycje: Rodzinne wieczory z grami planszowymi

Tworzymy świąteczne tradycje: Rodzinne wieczory z grami planszowymi

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy wspólnie z najbliższymi zbieramy się, by dzielić się radością, wspomnieniami i prezentami. Każda rodzina ma własne tradycje związane z tym okresem: wspólne pieczenie ciasteczek, dekorowanie otoczenia, kolędowanie, spacery... A gdyby tak dodać kolejną, opartą na jeszcze lepszym poznawaniu bliskich i dobrej zabawie?

 

Wartościowy sposób na spędzanie czasu

 

 

Domowe rozgrywki niosą ze sobą wiele korzyści dla naszych relacji i umysłów, a niepozorne pudełka planszówek pełne kartoników i kolorowych pionków mogą dać nam mnóstwo radości. Nawet najprostsze tytuły, jak chociażby kultowe Dobble (gra z charakterystycznymi, okrągłymi kartami, na których szukamy par identycznych symboli) czy Trio (ekspresowa zabawa, w której zgadywanie łączy się z zapamiętywaniem, a my staramy się podkraść odpowiednie karty przeciwnikom), pozwolą nam zapomnieć o codzienności, a pełna śmiechu zabawa z pewnością zbliży nas do siebie.

 

 

Każdy znajdzie coś dla siebie

 

Poszukując idealnego sposobu na spędzenie wieczoru warto zadbać, by gra była dopasowana do zainteresowań uczestników. Wiele popularnych tytułów występuje w różnych wersjach, nawiązujących do znanych filmów albo książek. Uwielbiacie bajki? Dixit Disney pełen jest przepięknych grafik inspirowanych najpopularniejszymi produkcjami! Kreatywna rozgrywka z pewnością pobudzi Waszą wyobraźnię i pozwoli jeszcze lepiej się poznać, a wyszukiwanie nawiązań na obrazkach będzie dodatkowym wyzwaniem.

 

 

A może wychowujesz kolejne pokolenie fanów małego czarodzieja? Cortex Harry Potter to doskonałe ćwiczenie umysłu, w którym rozmaite zadania sprawdzą Wasz refleks, spostrzegawczość i logiczne myślenia.

 

 

Rozwój małych umysłów

 

Nowoczesne gry planszowe to niezwykle demokratyczna rozrywka – są projektowane w taki sposób, by w równym stopniu angażować dzieci, dorosłych i osoby starsze. I dobrze, bo każdej z tych grup przynoszą szereg wymiernych korzyści! Dzięki nim dzieci mogą doskonalić umiejętności matematyczne, logiczne myślenie, a także rozwijać umiejętności społeczne, jak komunikacja, współzawodnictwo czy radzenie sobie z porażką. Aby nauka przebiegała łagodniej, możesz postawić na gry kooperacyjne, takie jak Kroniki zamku Avel. W tej przygodowej zabawie wcielamy się w bohaterów, którzy wspólnie odkrywają magiczną krainę, walczą z potworami i szykują się do finałowego starcia z Monstrum. Wygrać możemy wyłącznie współdziałając, dzięki czemu dzieci uczą się, jak ważny jest skuteczny podział obowiązków oraz poznawanie i wykorzystywanie swoich mocnych stron.

 

 

Nie tylko dla dzieci

 

Z kolei dla osób starszych gry planszowe to świetna okazja, by zaangażować się w relację, gimnastykując przy okazji umysł, który z wiekiem często traci na sprawności. Wspólna zabawa to doskonała stymulacja poznawcza, a gry logiczne takie jak Azul dodatkowo pobudzają wyobraźnię przestrzenną seniorów, zachęcając ich do tworzenia i realizowania strategii prowadzących prosto do zwycięstwa.

 

 

Ciekawym wyborem będzie też taktyczna gra quizowa Wiem lepiej, dzięki której możemy się poczuć jak uczestnicy popularnych teleturniejów. Podczas zabawy indywidualnie lub w drużynach będziemy odpowiadali na pytania z 20 kategorii: od literatury czy geografii, aż po modę, religie i ekonomię, sprawdzając przy okazji naszą pamięć.

 

 

Zacznij już dziś

 

Gry planszowe mają wszystko, co potrzebne, by idealnie wpasować się w inne świąteczne tradycje: pozwalają zapomnieć o codziennych obowiązkach, zachęcają do spędzania czasu z najbliższymi i stanowią angażującą, wartościową rozrywkę. Wspólna zabawa pozwala uczestnikom jeszcze lepiej się poznać, a domowe rozgrywki zapewnią mnóstwo wyjątkowych wspomnień. Możesz się o tym przekonać na własnej skórze: zastanów się, jaki tytuł przypadnie do gustu Twoim domownikom, zarezerwuj nieco czasu w grudniowy wieczór i pozwól, by zadziała się magia. Kto wie, może polubicie to hobby na tyle, że będziecie chcieli kontynuować wspólną zabawę nie tylko od święta?

 

Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć