Warszawa

Gry planszowe – stworzone pod choinkę, idealne na wiele sezonów planszówkowych!

Gry planszowe – stworzone pod choinkę, idealne na wiele sezonów planszówkowych!

Za rogiem Mikołajki, a potem już Święta Bożego Narodzenia. W radiu słychać już pierwsze świąteczne hity, a w bożonarodzeniowy nastrój wprowadzają nas pojawiające się dekoracje w centrach handlowych czy na ulicach miast. Jednak Boże Narodzenie to nie tylko takie klimatyczne ozdoby i gadżety, ale przede wszystkim możliwość spędzenia czasu z bliskimi. W te wyjątkowe święta najpiękniejszym prezentem dla wielu dzieci jest właśnie czas ich rodziców. Podczas wspólnych wieczorów, które zimą stają się dłuższe, zadbajmy o to, by się nie nudzić. Jak świetnie bawić się w domu z dzieckiem i innymi bliskimi, gdy za oknem ciemno? Rozwiązaniem są gry planszowe, które mogą stanowić idealny upominek pod choinkę. Oto kilka propozycji prezentowych, które przypadną do gustu małym i dużym.

 

Seria Halli Galli – rozwijaj szybkie liczenie!

 

 

Oprócz przyjemności rywalizowania z domownikami, seria gier Halli Galli rozwija też umiejętność szybkiego liczenia, zręczności i refleksu. Wybrany gracz odsłania kartę umieszczoną na stosie. Kto pierwszy zobaczy 5 takich samych przedmiotów, zgłasza to, naciskając przycisk dzwonka o uroczym imieniu Dzwonio.

 

 

W wersji owocowej gry Halli Galli gracze liczą owoce występujące na kartach, a gdy dojdzie do pomyłki, oddają każdemu graczowi po jednej zdobytej wcześniej karcie. Natomiast w części Halli Galli Junior reagują, gdy na odsłoniętych kartach pojawiają się 2 wesołe klauny w tym samym kolorze. Trzeba wykazać się tu nie lada spostrzegawczością, bo wesołe pajacyki do złudzenia przypominają te smutne. Gra uczy więc dużej uważności na szczegóły, które przecież w codziennym życiu mogą przesądzać o wielu sprawach.

 

 

Trzecia gra z serii, czyli "Halli Galli Twist", to najbardziej zaawansowana wersja tego światowego bestsellera. Gracze wygrywają dzięki szybkiemu liczeniu symboli, ale też spostrzegawczości, która pozwoli im na sprawne odróżnienie różnych kolorów. Tradycyjnie w zestawie znajduje się dzwonek, który z pewnością wywoła wiele salw śmiechu i mnóstwo zabawnych sytuacji podczas gry.

 

Będzie, będzie zabawa! Czas na wielką imprezkę!

 

 

Mali i duzi uwielbiają radosne przygotowania do zabawy. Jednak bardzo często roboty jest po kokardki. „Wielka imprezka” to gra, w której uczestnicy mogą wykazać się zmysłem organizatorskim i pomóc Delisi, postaciom znanym z bestsellerowej serii komiksów stworzonych przez polskich artystów: duet Maciej Kur & Magdalena „Meago” Kania.

 

 

Delisie to uosobienie różnych potraw – Ramen to młoda kucharka z rodziny Makaronów prowadząca restaurację w Alakart, Mysi Melon ma swój butik z ubraniami, Truskawka w Czekoladzie – swój zespół rockowy, a Tiramisu jest bardzo wymagającą smakoszką. Tym razem w Deliadzie odbywa się Święto Dobrego Smaku, a że patronki krainy – Mleko, Cukier i Mąka – długo nie mogły zdecydować się na to, gdzie odbędzie się impreza, zaplanowały ją w… 3 różnych miejscach. Teraz koordynatorka święta, Spaghetti, potrzebuje pomocy dzielnych śmiałków, którzy pomogą jej rozwieść ważne rzeczy. Gracze zostają kurierami, a ten, kto poradzi sobie najlepiej, zwycięży i zdobędzie fame na Pastogramie.

 

Gra uczy logicznego myślenia, zręczności oraz szybkiego podejmowania decyzji.

 

Królu złoty, nie mamy gdzie spać? Gra „Brakuje łóżek” podbija rynek!

 

 

Tym razem warto przenieść się w świat baśni dzięki grze „Brakuje łóżek”. Oto król wyprawił wielkie przyjęcie, na które zaprosił swoich poddanych. Hotele w stolicy zostały oblężone i wielu zaproszonych nie ma gdzie spać. Rozpoczyna się prawdziwy wyścig o godne posłanie i czyściutką (lub ciut mniej) pościel. Zadaniem uczestników gry jest szybkie znalezienie wolnych łóżek w hotelach dla określonych gości, biorąc pod uwagę specjalne cechy i wielkość danego przybytku.

 

 

Wygrywa ten, kto przenocuje w hotelu jak najwięcej swoich gości. Oprócz logicznego myślenia, szybkiego liczenia, umiejętności analizy sytuacji, przyda się tu również spryt, bo asem w rękawie jest możliwość aktywacji specjalnych zdolności wysyłanych postaci na tyły hotelu. Wpłyń na kolejkę gości i powiększ hotel, by przechytrzyć przeciwników.

 

Pędzące żółwie Extreme – przygotuj się na turbowyścig do sałaty!

 

 

"Pędzące żółwie Extreme" to zabawna propozycja dla mniejszych i większych, którzy uwielbiają niespodzianki i potrafią wychodzić z każdej opresji cało. Wszystkie żółwie na start otrzymały kaski i gogle, mogą więc ruszać w trudnym wyścigu pełnym zadziwiających zwrotów akcji. Na graczy czekają różnorodne przeszkody: złośliwe krety, głęboka rzeka, czający się w lesie lis.

 

 

Gracze jednak mają mnóstwo dodatków, które pozwolą im na uruchomienie trybu turbo, dzięki któremu szybko pokonają przeszkody. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety, po drodze wykazując się myśleniem strategicznym, pomysłowością i umiejętnością oryginalnego rozwiązywania problemów. Przyda się też garść sprytu, by przechytrzyć przeciwników.

 

Ubongo w zupełnie nowej odsłonie!

 

 

Świetnym prezentem na Boże Narodzenie dla fanów klasycznego „Ubongo” albo miłośników układania klocków i zagadek logicznych będzie zupełnie nowa wersja „Ubongo Shimo”. Zadaniem graczy jest jak najszybsze ułożenie na swoich kartach wzoru, by nie zasłonić nim pól specjalnych. W grę mogą grać osoby w każdym wieku i na różnym poziomie doświadczenia, bo składa się ona z czterech poziomów trudności.

 

 

Każdy więc – czy to początkujący, czy bardziej zaawansowany gracz – odczuje satysfakcję i frajdę podczas układania Ubongo!

 

Nogi stonogi na lodzie – liczenie i koncentracja przede wszystkim!

 

 

Żeby ubrać 100 nóg w łyżwy, a przy tym zadbać o ich bezpieczeństwo na lodzie, trzeba nieźle się nakombinować! "Nogi stonogi na lodzie" to gra, dzięki której dzieciaki jeszcze szybciej wkręcą się w tajniki liczenia, a przy tym nauczą się podejmować strategiczne decyzje, by przedłużać swoją stonogę. Wygrywa ten gracz, którego stonoga będzie najdłuższa, a więc jego robaczek otrzyma najwięcej łyżew.

Gra przypadnie do gustu osobom w każdym wieku, ponieważ pozwala na zabawę na 3 poziomach trudności: dla młodszych, dla starszych dzieci oraz w wersji solo – dla jednego gracza.

 

 

Gra jest dostępna wyłącznie w salonie Smyk, tylko do końca 2023 roku.

 


 

Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Warto spędzić go w rodzinnej atmosferze, umilając sobie wspólne chwile grami, które przynoszą wytchnienie od codzienności, wprowadzają w świat magii, wywołują uśmiech, a przy tym rozwijają praktyczne umiejętności związane z logicznym myśleniem i budowaniem rozsądnych strategii działania. Gry z pewnością będą Wam towarzyszyć przez kolejne sezony planszówkowe, ponieważ są przeznaczone dla graczy w różnym wieku. Jest to więc inwestycja na znacznie dłuższą, niż jedna jesień czy zima, zabawę.

 
Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć