Warszawa

Studia podyplomowe z grafiki komputerowej - czy warto?

Studia podyplomowe z grafiki komputerowej - czy warto?

Wybór kierunku studiów podyplomowych może zaważyć o Twojej przyszłej karierze zawodowej, dlatego powinien być starannie przemyślany. Popularnością wciąż cieszy się grafika komputerowa. Poznaj ją nieco bliżej!

 

Grafika komputerowa to satysfakcjonujący, dobrze płatny i niezwykle ciekawy zawód, do którego jednak trzeba mieć odpowiednie wykształcenie. Studia podyplomowe pozwolą Ci postawić pierwsze kroki w kierunku zdobycia wiedzy i doświadczenia w grafice komputerowej. Dowiedz się, jaka jest jej specyfika i czy warto ją studiować!

 

Jak wyglądają studia z grafiki komputerowej?

 

Współcześnie najwygodniejszą formą kształcenia się są studia zdalne, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas na dojazd do uczelni, a oferują tak samo bogaty program nauczania. Grafika komputerowa studiowana zdalnie składa się z:

 

  • wykładów – zjazdy wykładowe odbywają się na terenie uczelni (dla osób preferujących tradycyjną formę nauczania), jednak w tym samym czasie wykład zostaje transmitowany za pośrednictwem platformy oraz archiwizowany, aby móc go odtworzyć w dowolnym momencie;
  • ćwiczeń / laboratoriów – wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie, a uczestnictwo w nich jest obowiązkowe;
  • zaliczeń – zaliczenia odbywają się na platformie w wyznaczonym przez wykładowcę terminie.
  •  

Dzięki temu możesz łączyć naukę z pracą, podróżami, opieką nad dzieckiem i innymi aspektami prywatnego życia. Grafika jest jednym z kierunków niewymagających tradycyjnych spotkań w ramach ćwiczeń, ponieważ wszelkie zadania i tak wykonywane są za pośrednictwem narzędzi komputerowych.

 

Co można robić po grafice komputerowej?

 

Grafik komputerowy tworzy różnego rodzaju projekty graficzne za pomocą dostępnych narzędzi wizualnych (techniki komputerowej). Łączy działania artystyczne z informatyką, jako że ostateczny efekt jest inwencją twórczą specjalisty, zaś dążąc do niego, wykorzystuje się programy i algorytmy. Grafik komputerowy może więc tworzyć m.in.:

 

  • rysunki (ilustracje) wykorzystywane do ozdabiania okładek książek, jako logotypy itd.;
  • grafiki 3D wykorzystywane przy tworzeniu animacji, gier komputerowych, symulacji czy trójwymiarowych szkieletów budynków;
  • projekty stron internetowych wyłącznie z logiem firmy;
  • szatę graficzną aplikacji, programów, materiałów marketingowych.

 

Po ukończeniu studiów podyplomowych z grafiki komputerowej znajdziesz zatrudnienie w każdym wydawnictwie, studium animacji i gier komputerowych, firmie zajmującej się marketingiem internetowych, tworzącej strony internetowe lub działającej w sferze informatycznej. Możesz także zostać freelancerem i samodzielnie szukać zleceń, pracując dla samego siebie.

 

Grafika komputerowa – dla kogo?

 

Studia podyplomowe z grafiki komputerowej kierowane są głównie do absolwentów informatyki i kierunków pokrewnych, którzy chcą poszerzać swój wachlarz doświadczeń i rozwijać się właśnie w grafice bądź chcą się przebranżowić, pozostając w zawodzie związanym z komputerami. Kierunek ten sprawdzi się również w przypadku absolwentów całkiem innych dziedzin. Aby zostać grafikiem komputerowym, należy wykazywać się kreatywnością, umiejętnością pracy z oprogramowaniem (lub chęcią nauki) oraz cierpliwością.

 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć