Warszawa

Wizyta u internisty online - jak wygląda i dlaczego warto z niej skorzystać?

Wizyta u internisty online - jak wygląda i dlaczego warto z niej skorzystać?

Internista to lekarz, który zajmuje się leczeniem szeroko pojętych chorób wewnętrznych. Można z nim omówić szereg przypadłości, a także poprosić go o wypisanie niezbędnych leków. Co najważniejsze – dzięki rozwojowi technologii – istnieje możliwość uczestniczenia w konsultacji medycznej bez potrzeby wychodzenia z domu. Komu przyjdzie z pomocą internista online? Jakie są zalety takiej teleporady i kiedy można z niej skorzystać? Tego wszystkiego, a nawet więcej dowiesz się z niniejszego artykułu!

 

Kiedy warto zgłosić się do internisty on-line?

 

Jakie dolegliwości kwalifikują cię do teleporady z internistą online? Do tego specjalisty warto udać się przy podejrzeniu choroby wewnętrznej. Niepokoi cię stan twojego układu sercowo-naczyniowego, ciągle doświadczasz spadków energii, bolą cię stawy, a może zauważyłeś na swojej skórze niepokojącą zmianę? W tych wszystkich przypadkach zalecana jest konsultacja z internistą. Warto także pamiętać, że oprócz udzielenia porady medycznej może on wypisać ci skierowanie do konkretnego specjalisty, wystawić e-receptę lub e-zwolnienie, a także ocenić wyniki badań diagnostycznych, w tym krwi, moczu, immunochemicznych czy hematologicznych.

 

Do kogo skierowana jest teleporada z internistą?

 

Teleporada to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy bez wyjątku. Polega ona na rozmowie z internistą online za pośrednictwem telefonu lub laptopa z dostępem do internetu. Usługa ta jest dedykowana wszystkim tym, którzy z jakiegoś powodu nie mogą dostać się na wizytę stacjonarną. 

 

Wśród pacjentów, którzy najczęściej korzystają z porady telemedycznej, można wymienić osoby będące na wakacjach, mieszkające z dala od przychodni oraz zapracowanych rodziców. Rozmowa z internistą on-line doskonale sprawdza się również w przypadku osób o ograniczonej mobilności lub tych, które nie mogą dotrzeć na wizytę stacjonarną ze względu na swój stan zdrowia lub wiek.

 

Twój problem dotyczy bardzo intymnej dolegliwości, której z jakiegoś powodu nie chcesz omawiać w gabinecie lekarskim? Wiedz, że w tej sytuacji również możesz skorzystać z teleporady. Kolejną zaletą rozmowy ze specjalistą w zaciszu własnego mieszkania jest brak konieczności przebywania z innymi chorymi w ciasnym pomieszczeniu.

 

Jak zapisać się na konsultację z internistą online?

 

Aby zapisać się na konsultację z internistą online, wystarczy skorzystać z platformy medycznej - na przykład Med24, która umożliwia szybki kontakt ze specjalistami z różnych dziedzin. Wystarczy zarejestrować się na teleporadę za pośrednictwem strony internetowej , uiścić stosowną opłatę i poczekać na kontakt wyznaczonego lekarza. Wśród największych zalet tej usługi wymienia się szybką realizację, która możliwa jest już w ciągu 15 minut, a także jej całodobową dostępność – również w weekendy i dni świąteczne. Proces rejestracji ukończysz w zaledwie kilka chwil. 

 

Jak przebiega wizyta u internisty on-line?

 

Wiele osób zastanawia się, jak dokładnie wygląda wizyta u internisty online. Okazuje się, że porada telemedyczna przypomina konsultacje, które znasz z gabinetu lekarskiego. Na samym początku weźmiesz udział w krótkim procesie weryfikacji tożsamości. Następnie specjalista przejdzie do właściwej rozmowy. Może on zapytać się o twoje najbardziej niepokojące dolegliwości, historię choroby, a także listę przyjmowanych leków i suplementów diety. Przed połączeniem istnieje możliwość przesłania dokumentacji medycznej, w tym wyników badań czy opisu USG lub rezonansu magnetycznego. Jeśli tego nie zrobiłeś przed wizytą, warto mieć je pod ręką.

 

Na samym końcu rozmowy z internistą online zostaniesz poinformowany o planowanym leczeniu. To również czas na zadawanie dodatkowych pytań, które rozwieją wszelkie twoje wątpliwości. W niektórych przypadkach potrzebne będzie wystawienie e-recepty, e-zwolnienia lub e-skierowania w celu dalszej diagnostyki bądź konsultacji z innym specjalistą. Pamiętaj, że usługa teleporady jest w pełni bezpieczna i bardzo wygodna. Jeśli potrzebujesz zasięgnąć specjalistycznej porady, zapisz się na nią już dziś! 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć