Warszawa

Hej! Hurra! Kicia Kocia powraca! "Kicia Kocia pod choinkę" - nowa część hitowej animacji studia EGoFILM w kinach od 8 grudnia

Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Uwielbiana przez najmłodszych kotka powraca z nowymi perypetiami w sam raz na sezon świąteczny! Najnowsza część serii, obejrzanej już przez ponad pół miliona widzów w całej Polsce, w kinach od 8 grudnia!

 

„Kicia Kocia pod choinkę” w kinach 8 grudnia. Przedpremierowe pokazy już na Mikołajki!

 

 

Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą sympatyczną bohaterkę?

W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

 

Każdy z odcinków pokazuje wyjątkowość czynności, które na pierwszy rzut oka wydają się zwykłe, powszednie. Sprzątanie, gotowanie, spacer w deszczowy dzień czy długa podróż pociągiem w towarzystwie Kici Koci stają się radosnymi przygodami, do których chcemy wracać. Mój ulubiony odcinek to „Kicia Kocia – zima!”. Dużo pracuję i rzadko udaje mi się wymknąć z miasta. Dlatego z taką przyjemnością oglądam zimową zabawę Kici Koci z przyjaciółmi. – mówi Marta Stróżycka, reżyserka nadzorująca.

 

Seria o przygodach Kici Koci to bestseller wydawnictwa Media Rodzina. Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej zostały wyprodukowane przez polskie studio EGoFILM. Animacje te są świetną okazją dla dzieci do nauki cennych lekcji życiowych, ale także na wspaniałą rozrywkę. „Kicia Kocia pod choinkę” w kinach od 8 grudnia!

 

 

Wielki sukces „Kici Koci”

 

Seria animacji o przygodach Kici Koci została już obejrzana przez ponad pół miliona widzów w setkach kin studyjnych oraz multipleksach w całej Polsce. Animacje szybko znalazły oddanych fanów, którzy bardzo chętnie przychodzą obejrzeć kolejne perypetie uwielbianej kotki. Najnowsza część serii ponownie trafi na ogromną liczbę ekranów i będzie kontynuować ten sukces.

 

Ogromnie cieszę się, że wielu rodziców zaufało nam i wybrało Kicię Kocię” na pierwszy seans w kinie swojego dziecka. Jest to dowód na to, że stworzyliśmy serial nie tylko interesujący, lecz także bezpieczny dla rozwoju najmłodszych. Dochodzą nas słuchy, że niektórzy chodzą do kina kilkukrotnie na tę samą część przygód Kici Koci” – z mamą, tatą, babcią czy dziadkiem. To świetne, że seansKici Koci” stał się pretekstem do wspólnego, międzypokoleniowego wyjścia do kina i spędzania ciekawie czasu – mówi Ewelina Gordziejuk, producentka serii o Kici Koci.

 

Twórcza ewolucja

 

Seria animacji o Kici Koci to ekranizacja książek dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Głównymi bohaterami tych historii są mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele. Perypetie Kici Koci nie tylko bawią, ale także uczą maluchy i dzieci wielu przydatnych czynności i zachowań. Przeniesieniem książek na kinowy ekran zajęło się polskie studio animacji EGoFILM, które koncentruje się na nowatorskich projektach i produkcjach filmowych dla najmłodszych widzów. To właśnie dzięki połączeniu wspaniałych historii Anity Głowińskiej oraz świetnej pracy animatorów i scenarzystów „Kicia Kocia” podbija coraz więcej serc polskich dzieci i ich rodziców.

 

Przyznam, że początkowo czułam niepokój, bo przecież Kicia Kocia to moje trzecie dziecko. Szybko się jednak przekonałam, że mogę być spokojna: ekipa filmowa ją pokochała i to naprawdę widać na ekranie. Wielką przyjemność sprawiają mi również entuzjastyczne komentarze maluchów oraz ich rodziców. No i oczywiście frekwencja – jest imponująca! Zdecydowanie przerosła moje oczekiwania. – Anita Głowińska, autorka książek o Kici Koci, opowiada o swojej reakcji na powstanie i sukces ich ekranizacji.


Zobacz zwiastun:

 

 

„Kicia Kocia pod choinkę”

1. Kicia Kocia zima – reż. Marta Stróżycka
2. Kicia Kocia gotuje – reż. Marta Stróżycka
3. Kicia Kocia w pociągu – reż. Dominik Litwiniak
4. Kicia Kocia sprząta – reż. Anna Błaszczyk
5. Kicia Kocia w bibliotece – reż. Anna Błaszczyk
6. Kicia Kocia nie może zasnąć – reż. Marta Stróżycka
7. Kicia Kocia i świąteczna niespodzianka

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć