Warszawa

Gry planszowe dodające energii i poprawiające nastrój

Gry planszowe dodające energii i poprawiające nastrój

Wspólna zabawa jako sposób na przełamanie jesiennej chandry

 

Męczy Cię jesienna szarówka? Brakuje Ci śmiechu i dobrej zabawy? Potrzebujesz dodatkowej dawki emocji? Jest na to rada – nowoczesne gry planszowe! To nie tylko ciekawa aktywność, która pozwoli lepiej radzić sobie z nudą, ale też doskonała zabawa, zbliżająca przedstawicieli różnych pokoleń. Dobrze dobrana planszówka skutecznie zaangażuje uczestników, pozwoli zapomnieć o codziennych problemach i sprawi, że długie wieczory będą wyczekiwanym punktem w harmonogramie wszystkich domowników.

 

Fantastyczne światy

 

 

Nie ma lepszego sposobu, by zapomnieć o codzienności, niż zanurzenie się w fascynującym świecie pełnym tajemnic i niespodzianek. Taką odskocznię oferują nam książki, filmy i gry wideo, ale także przygodowe planszówki, takie jak Kroniki zamku Avel. Ta oparta na współpracy zabawa przenosi nas prosto do magicznej krainy, w której rytm życia mieszkańców wyznaczają dziesiątki widocznych na niebie księżyców. Podczas rozgrywek wcielamy się w bohaterki i bohaterów, którzy muszą uratować Avel przed przebudzonymi siłami zła. Na samym początku tworzymy własne postacie o unikalnym wyposażeniu, a następnie wyruszamy w głąb krainy, odkrywając kolejne miejsca i walcząc z potworami. Po drodze czeka na nas wiele wyzwań, a każde z nich przygotowuje nas do ostatecznego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu.

 

Na tropie przestępcy

 

 

Walka z potworami to tylko jeden z przejawów heroizmu, na jaki natrafimy w grach planszowych. Innym może być rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie poszlak, które ma nas przybliżyć do rozwiązania zagadki i znalezienia sprawcy przestępstwa. Jako grupa dzielnych śledczych takiego zadania podejmujemy się w Tajemnicy w 5 minut – ekspresowej grze dedukcyjnej, która sprawdzi naszą spostrzegawczość i umiejętności komunikacyjne. Podczas zabawy będziemy wspólnie przeszukiwać karty z rozmaitymi miejscami, by znaleźć poukrywane na nich zestawy symboli. Każdy prawidłowo wskazany zestaw zapewni nam wskazówkę, a ta z kolei pozwoli wykluczyć część podejrzanych. Z rozwiązaniem zagadki musimy zmieścić się w określonym czasie, więc czeka na nas nie lada presja. Dzięki niej gra zapewni nam mnóstwo emocji i śmiechu z powodu zabawnych pomyłek.

 

Podróż w głąb książek

 

Chyba każdy z nas marzył kiedyś, by przenieść się prosto do świata ulubionej opowieści. Z grą Nowe strony ta wizja może się spełnić! Ta pobudzająca wyobraźnię, skojarzeniowa zabawa skutecznie łączy dwa najwspanialsze hobby na świecie: czytanie książek i granie w planszówki. A do tego pozwala spojrzeć na nowo na znane i lubiane historie! Do rozgrywki potrzebna jest nam dowolna książka, którą mamy na półce. Umieszczamy w niej dwie specjalne zakładki, a naszym celem będzie sprawne dotarcie od jednej do drugiej. Po drodze będziemy analizowali tekst i realizowali rozmaite misje, aby wyruszyć na kolejne strony i zbliżyć się do zwycięstwa. Kluczem do zwycięstwa będzie trafne interpretowanie skojarzeń gracza pełniącego rolę przewodnika, ale też uważne słuchanie fragmentów tekstu w poszukiwaniu odpowiednich elementów.

 

Walka dobra ze złem

 

 

Zostawmy na chwilę książki i skupmy się na samych historiach – niemal każda z nich opiera się na walce przeciwstawnych sił. Bohaterowie i potwory, okrucieństwo i sprawiedliwość, światło i mrok… A u podstaw tego wszystkiego proste rozróżnienie: Dobro kontra Zło. To właśnie na nim skupili się twórcy Eksplodujących Kotków, projektując najnowszą wersję swojej niezwykle popularnej karcianki. Podczas zabawy uczestnicy robią wszystko, by nie dobrać tytułowej puchatej bomby – ten, kto na nią trafi, wybucha i odpada z gry. Aby odwlec nieuniknione, możemy uciekać się do rozmaitych sztuczek: podglądać karty, tasować je, przekazywać kolejkę przeciwnikom… W tej wersji mamy też szansę uciec się do metod ostatecznych wywołując swój mały koniec świata, w którym rzucimy wyzwanie któremuś z przeciwników. Stawka jest wysoka: jedna osoba zyska najpotężniejszą kartę we wszechświecie, a druga… cóż, jest ryzyko, że nie uniknie wybuchnięcia.

 

Kraina wyobraźni

 

 

Choć wokół nie brakuje światów wymyślonych przez innych, również w naszych głowach mogą powstać fascynujące rzeczy. Gdy pozwolimy myślom błądzić swobodnie i podążymy za skojarzeniami, sami możemy być zaskoczeni, w jakie rejony skręci nasza własna wyobraźnia. Do takiej kreatywnej zabawy zachęca nas chociażby Dixit Disney – wesoła gra dla całej rodziny, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do bogato ilustrowanych kart. Wśród 84 grafik znajdziemy nawiązania do najpopularniejszych animacji – niektóre z nich są podane bardziej wprost, inne ukryte, a ich odnajdywanie stanowi wyzwanie samo w sobie. Taka kreatywna zabawa to także doskonała okazja, by jeszcze lepiej poznać naszych najbliższych, rozmawiając o naszych skojarzeniach i wspólnie je analizując.

Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć