Kraków

Pierwszy telefon dla małego ucznia - na co zwrócić uwagę, wybierając smartfon dla dziecka

Pierwszy telefon dla małego ucznia - na co zwrócić uwagę, wybierając smartfon dla dziecka

Pierwszy smartfon dla dziecka powinien spełniać kilka kryteriów, dzięki którym posłuży mu wydajnie przez odpowiednio długi czas. Właściwy wybór modelu jest istotny zarówno dla ucznia, jak i jego rodzica, któremu zależy przecież na tym, by pozostać z dzieckiem w stałym kontakcie. Na co zatem warto zwracać uwagę, kupując pierwszy telefon dla dziecka? Wyodrębniliśmy 5 najważniejszych kryteriów wyboru.

 

Telefon dla dziecka musi mieć pojemną baterię

 

Dzieci często pytają rodziców, czy mogą pójść po szkole do kolegi lub koleżanki, na plac zabaw czy boisko… i tak dalej. Czas przy zabawie mija oczywiście bardzo szybko, a mały uczeń może stracić rachubę czasu i nie zauważyć nawet zachodu słońca. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo malucha, jako pierwszy telefon dla dziecka warto wybrać model z solidną baterią – najlepiej taką, która ma minimum 5000 mAh. Taka pojemność powinna (nawet przy intensywnym graniu w gry czy scrollowaniu TikToka) sprawić, że próba kontaktu telefonicznego ze swoją pociechą zawsze zakończy się sukcesem. Wytrzymałe smartfony dla dzieci można znaleźć tutaj: https://www.orange.pl/esklep.

 

Smartfon dla ucznia powinien być solidny

 

Nietrudno, by smartfon wypadł z kieszeni podczas emocjonującej gry na boisku czy biegania po korytarzu szkolnym, a nawet zwykłego wyciągania książek z plecaka. Dlatego wśród telefonów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym niezwykle istotne jest ich solidne wykonanie. Wysoką wytrzymałość wyświetlacza zapewnia szkło hartowane Gorilla Glass stosowane przez producentów smartfonów w części modeli.

 

Z kolei o bezpieczeństwo wnętrza telefonu zadba wodoszczelność oraz pyłoszczelność. Warto także zwrócić uwagę na tylną obudowę i zrezygnować ze szklanej, choć może kusić atrakcyjnym wyglądem. Dużo lepiej sprawdzi się taka wykonana z poliwęglanu. Polecamy również dokupić dopasowane etui ochronne!

 

Pierwszy telefon dla dziecka nie może być zbyt duży

 

Smartfon dla małego ucznia musi być dopasowany do rozmiaru jego dłoni. Choć nawet najmłodsze dzieci są w stanie poradzić sobie z telefonami o przekątnej ekranu sięgającej 7 cali, to nie ukrywajmy – przy dłuższym użytkowaniu szybko zaczęłyby marudzić. Nie wspominając o tym, że taki wyświetlacz prawdopodobnie zakrywałby maluchowi połowę buzi podczas rozmowy przez telefon. Jako pierwszy smartfon dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym warto zatem wybrać model z ekranem do 6 cali. Będzie wygodny i przy odbieraniu, i pisaniu wiadomości, i graniu w gry.

 

Telefon dla ucznia powinien pracować wydajnie

 

Dzieci zwykle dość intensywnie korzystają ze smartfonów. Oglądają dziesiątki filmików, nagrywają własne, piszą ze znajomymi, grają – a wszystko to obciąża RAM, czyli pamięć podręczną. Gdy ta szybko staje się zapełniona, to telefon zaczyna się zacinać albo całkowicie przestaje reagować. By zatem jak najdłużej działał wydajnie, na smartfon dla ucznia najlepiej jest wybrać model mający co najmniej 4 lub 6 GB RAM-u.

 

Pierwszy smartfon dla dziecka nie musi być flagowcem

 

Maluch w wieku nawet 6 lat może już mieć błyszczące oczy na widok telefonów premierowych, co nie znaczy, że taki smartfon będzie dla niego najlepszym możliwym wyborem. Nie wykorzysta większości jego możliwości, ekran najpewniej będzie zdecydowanie za duży, no i musimy wziąć pod uwagę ryzyko finansowe. Flagowce są drogie, a szanse, że maluch upuści i uszkodzi telefon – zwykle wysokie. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się zatem modele bardziej budżetowe, a przy tym wciąż wysokiej jakości – z dobrymi parametrami i rozmiarem dostosowanym do potrzeb oraz możliwości ucznia.

 

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć