Warszawa

Resorty przyjazne dzieciom w górach - podpowiadamy jak wybrać najlepszy

Resorty przyjazne dzieciom w górach - podpowiadamy jak wybrać najlepszy

Resorty przyjazne dzieciom w górach — podpowiadamy jak wybrać najlepszy

Wakacje w górach to wyjątkowe przeżycie dla całej rodziny. Świeże powietrze, malownicze krajobrazy i szereg atrakcji dla dzieci. Kiedy jednak chcemy znaleźć najlepszy hotel przyjazny dzieciom, może to stanowić spore wyzwanie. Szczególnie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom komfort i bezpieczeństwo, a także mieć zakwaterowanie w miejscu z mnóstwem atrakcji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dokonać najlepszego wyboru, w tym artykule znajdziesz wiele przydatnych wskazówek.

 

Co powinien oferować hotel przyjazny dzieciom?

 

Atrakcje dla dzieci to nie tylko ładny i nowy plac zabaw. To, co najważniejsze dla każdego rodzica i dziecka, to oczywiście bezpieczne położenie resortu. Upewnij się, że hotel nie znajduje się zbyt blisko stromych zboczy czy rzek, a jeśli tak, to czy są tam odpowiednie zabezpieczenia. Wybierz lokalizację z łatwym dostępem do głównych szlaków i atrakcji, ale jednocześnie z dala od potencjalnych niebezpieczeństw, np. ruchliwych dróg. W dobrym hotelu, który troszczy się o swoich najmłodszych gości, nie powinno brakować atrakcji. Bogato urządzony zewnętrzny plac zabaw to jedna z tych rzeczy, które mogą zapewnić dzieciom zabawę na wiele godzin. Sprawdź ponadto, czy hotele przyjazne dzieciom oferują dodatkowe atrakcje, takie jak animacje, pokój zabaw i gier TV czy zorganizowane zajęcia sportowe. Fajnie, jeśli do dyspozycji gości oddany jest basen lub kompleks basenów z brodzikiem dla dzieci w różnym wieku.

 

Animacje dla dzieci — one to kochają!

 

Niektóre hotele oferują programy animacyjne dla dzieci, które pomagają im aktywnie spędzać czas, poznając jednocześnie górską przyrodę i kulturę danego miejsca. Takie zajęcia są nie tylko formą zabawy, ale również edukacji (zobacz najciekawsze śmieszne zabawy dla dzieci i młodzieży). Dla wielu dzieci (a także ich rodziców), bliski kontakt z naturą i zwierzętami to prawdziwa atrakcja. Pamiętając o tym, wiele hoteli prowadzi na swoim terenie mini-zoo, a także oferuje gościom możliwość jazdy konnej. Im więcej takich atrakcji będzie znajdować się na terenie obiektu, tym większym zainteresowaniem i sympatią będzie się on cieszył ze strony rodzin z dziećmi.

 

Co jeszcze powinny zapewniać hotele przyjazne dzieciom?

 

Chyba każdy rodzic doskonale o tym wie, że dzieci mają specyficzne potrzeby żywieniowe. Upewnij się, że restauracja hotelowa oferuje menu dla dzieci, bogate w zdrowe i smaczne potrawy. Idealnie sprawdza się pod tym kątem szwedzki stół, pozwalając samodzielnie wybrać takie jedzenie, które dziecko na pewno zaakceptuje i ze smakiem je zje. Idealny hotel przyjazny dzieciom powinien oferować wygodne pokoje rodzinne, łóżeczka dla niemowląt oraz inne niezbędne udogodnienia, jak np. przewijaki, foteliki do karmienia, a nawet plastikowe wanienki do kąpieli.

 

Oczywista sprawa, na którą każdy rodzic zwraca uwagę wybierając hotel na wakacje, to kwestia bezpieczeństwa. Należy przez nie rozumieć czy hotel ma odpowiednie zabezpieczenia, takie jak balustrady na balkonach czy zabezpieczenia do okien. W zdecydowany sposób zwiększa to poczucie bezpieczeństwa o swoje pociechy. W przypadku ewentualnych urazów warto mieć pewność, że w pobliżu jest apteka czy punkt medyczny, ewentualnie czy na recepcji istnieje dobrze wyposażona apteczka, a w hotelu jest osoba, która może udzielić pierwszej pomocy.

 

Gdzie znajdować rodzinne hotele z mnóstwem atrakcji?

 

Przy wyborze dobrego miejsca noclegowego musisz pamiętać o wielu elementach - np. o otoczeniu, które pozwala realizować rodzinne piesze wycieczki, spacery po lesie, jazdę na rowerze. Im więcej atrakcji jest oddanych do dyspozycji najmłodszych, tym ich rodzice mają więcej czasu dla siebie. Nie dziwi zatem fakt, że na internetowych forach i grupach tak chętnie wymieniają się opiniami i doświadczeniami z pobytów w różnych hotelach. Jeśli i ty szukasz takiego miejsca jak np. hotel górski raj, to przed dokonaniem rezerwacji w wybranym miejscu, przeczytaj opinie innych rodziców. To cenne źródło informacji o tym, czy hotel rzeczywiście jest przyjazny dla rodzin i jakie atrakcje zapewnia (sala zabaw z prawdziwego zdarzenia, kameralne spa dla rodziców lub bezpłatny pobyt w strefie basenowej, umożliwiający wspólny relaks). Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie hotel spełni Twoje oczekiwania, poszukaj informacji  o nim na forach dla mam, a także na blogach podróżniczych.

 

Czy o czymś jeszcze zapomnieliśmy? Przed wyjazdem upewnij się, że dojazd do hotelu nie jest zbyt długi, a jeśli podróż ma być mecząca dla dzieci, zaplanuj odpowiednio częste przystanki lub podziel ją na dwie części z między noclegiem. Możesz również sprawdzić, czy na terenie hotelu lub w jego pobliżu można wypożyczyć rowery, sprzęt turystyczny lub czy działa szkółka narciarstwa, w której Twoje dzieci będą mogły się nauczyć uprawiania sportów zimowych. Pamiętaj, że wspólne wakacje z dziećmi w górach mogą być bardzo satysfakcjonujące, jeśli wcześniej dokładnie przeanalizujesz wszystkie aspekty wybranego hotelu i decydując się na ten, który jest rzeczywiście przyjazny dzieciom. Nie tylko na zdjęciach w internecie, ale na prawdę, co znajdzie potwierdzenie w opiniach gości.

 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć