Warszawa

Gwarancja bezpieczeństwa podczas azjatyckiej przygody dzięki polisie turystycznej

Gwarancja bezpieczeństwa podczas azjatyckiej przygody dzięki polisie turystycznej

Azja to kontynent, który odwiedza wielu turystów. Zachęca on swoją kulturą, odmiennością, oryginalnością i kuchnią. Nic więc dziwnego, że podróże w tamtejsze rejony są coraz bardziej popularne. Azjatyckie kraje to także ryzyko powstania wypadku czy choroby, np. tropikalnej. Jak się chronić, jeśli dojdzie do takich zdarzeń?

 

Ważną sprawą do załatwienia przed zagranicznym wyjazdem jest ubezpieczenie turystyczne. Zakup takiej ochrony powinien być przemyślany i dostosowany do specyfiki wyjazdu. Dokładnie przemyśl plan wycieczki. Zwróć uwagę na to, jakie niebezpieczeństwa Cię czekają, co może Ci się przydać i jaka suma ubezpieczenia będzie odpowiednia. Jest to bardzo istotne, aby ochrona spełniała swoją rolę.

 

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Azji jest tak ważne?

 

Każdy zagraniczny wyjazd powinien być przez Ciebie odpowiednio przygotowany i przemyślany. Oprócz samego planu wycieczki, podstawą jest ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego? Koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie. Jeśli będziesz wymagał wizyty u lekarza lub hospitalizacji, a nie wykupisz polisy, pokryjesz wszystkie opłaty z własnej kieszeni. W takiej sytuacji wspomnienia związane z wycieczką nie będą należały do miłych, a w dodatku z pewnością odczujesz to w swoim portfelu. 

 

Jeśli posiadasz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego to, jak sama nazwa wskazuje, nie obejmuje ona krajów azjatyckich. Wówczas ochrona ta jest zbędna i konieczne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

 

Więcej na temat ubezpieczenia na podróż przeczytasz w poradniku, który wyjaśnia wiele ważnych kwestii związanych z ochroną na zagraniczne wyjazdy. Jest on dostępny na https://mubi.pl/ubezpieczenie-turystyczne/

 

CZY WIESZ, ŻE…

 

Transport medyczny z krajów azjatyckich do Polski to koszt nawet kilkuset tysięcy złotych. Jeśli już decydujesz się na zakup polisy turystycznej, zadbaj o to, aby posiadała ona wystarczającą sumę ubezpieczenia.

 

Dzięki polisie turystycznej zyskasz:

 

  • pomoc medyczną, jeśli dotknie Cię choroba lub będziesz ofiarą wypadku (wizyty lekarskie, leczenie, hospitalizacja),
  • pomoc związaną z ratownictwem i akcją poszukiwawczą,
  • transport medyczny,
  • odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć,
  • ochronę w postaci odszkodowania na rzecz osób trzecich za wyrządzone przez Ciebie szkody,
  • wsparcie i pomoc dla bliskich, jeśli konieczny będzie Twój pobyt w szpitalu,
  • pomoc tłumacza,
  • pomoc w przypadku zniszczenia lub utraty dokumentów,
  • ochronę związaną z utratą lub zniszczeniem bagażu.

 

UWAGA!

 

To, co dokładnie będzie obejmował Twój pakiet, zależy od tego, jaką polisę kupisz. Podstawowe oferty zawierają zazwyczaj ubezpieczenie dotyczące kosztów leczenia i assistance. Pozostałe elementy to ryzyka dodatkowe. Zanim zdecydujesz się na zakup, przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia!

 

Co znajduje się w zaleceniach MSZ dotyczących podróży?

 

Przed wyjazdem za granicę zapoznaj się z informacjami dla podróżujących. Przygotowuje je Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Państwowa strona opisuje i wyjaśnia, przepisy, wskazówki oraz ostrzeżenia obowiązujące na terenie krajów całego świata. Są one na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób w dowolnym momencie sprawdzisz, z czym musisz się liczyć podczas zagranicznej podróży oraz jak się przygotować.

 

Informacje dla podróżujących dostępne na stronie MSZ wyjaśniają:

 

  • zasady dotyczące COVID,
  • jaki dokument jest potrzebny do przekroczenia granicy danego kraju i jaka powinna być jego minimalna ważność,
  • czy konieczna jest wiza,
  • dodatkowe wymogi dotyczące wjazdu,
  • zasady pobytu,
  • wytyczne dotyczące tranzytu,
  • kwestię ubezpieczenia,
  • ważne elementy związane ze zdrowiem, 
  • przepisy celne,
  • zasady dotyczące podróżowania po kraju,
  • przepisy prawne,
  • zwyczaje, również religijne.

 

UWAGA!

 

Przed podróżą zapoznaj się także z tym, czy region, do którego wyruszasz, nie jest narażony na choroby charakterystyczne dla tamtejszego klimatu. Najlepiej udać się w tej sprawie do lekarza medycyny tropikalnej. Udzieli on wszystkich ważnych informacji i wskazówek oraz zleci ewentualnie wykonanie szczepień.

 

Co warto ująć w ubezpieczeniu turystycznym?

 

Ofert ubezpieczeń podróżnych jest naprawdę wiele. Dużo towarzystw, różne ceny i zakresy mogą sprawić, że wybór odpowiedniej ochrony nie będzie należał do łatwych. Najważniejsze jest to, abyś jeszcze przed zakupem oferty zaznajomił się z tematem i zapoznał z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Pomoże Ci w tym artykuł dostępny na https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-wyjazd-do-azji/

Co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe? Zazwyczaj podstawowe polisy na podróż posiadają ochronę dotyczącą kosztów leczenia i assistance. Uwzględnia ona pomoc związaną z wizytami lekarskimi, leczeniem, hospitalizacją, ratownictwem, transportem medycznym czy wsparciem tłumacza.

 

Jakie inne formy ochrony możesz dokupić do polisy?

 

  • OC, czyli odszkodowanie na rzecz osób trzecich (osobowe i w mieniu).
  • NNW, czyli odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć.
  • Ubezpieczenie bagażu, czyli ochrona ekwipunku dotycząca utraty, zniszczenia i opóźnienia w jego dostarczeniu.
  • Ubezpieczenie sportowe, czyli pomoc związana z uprawianiem sportów oraz OC (np. jeśli zniszczysz wypożyczony sprzęt).

 

Ile zapłacisz za polisę na wyjazd do Azji?

 

Wiesz już, co warto ująć w ubezpieczeniu na wyjazd, więc sprawdź teraz ceny takiej ochrony. Poniższa tabela przedstawia kilka propozycji. Pochodzą one od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. 35-letni Maciej wyjeżdża na 14 dni do Japonii i interesuje go pakiet, który zawiera koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu, ochronę sportową i klauzulę dotyczącą zdarzeń pod wpływem alkoholu.

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe

Zakres

Cena

 

Generali

koszty leczenia: 300 000 zł

NNW: 40 000 zł

OC: 50 000 zł

 

111 zł

 

Generali

koszty leczenia: 500 000 zł

NNW: 40 000 zł

OC: 100 000 zł

 

143 zł

 

AXA Partners

koszty leczenia: 600 000 zł

NNW: 50 000 zł

OC: 250 000 zł

 

178,75 zł

 

Generali

koszty leczenia: 800 000 zł

NNW: 60 000 zł

OC: 200 000 zł

 

204 zł

 

 

Materiał sponsorowany

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć