Warszawa

Dzień Dziecka pełen zwrotów akcji - pomysły na rodzinne świętowanie!

Dzień Dziecka pełen zwrotów akcji - pomysły na rodzinne świętowanie!

Dzień Dziecka to – obok urodzin, Gwiazdki, wakacji i ferii zimowych – jedno z najważniejszych wydarzeń w dziecięcym kalendarzu. Co zrobić, by maksymalnie umilić ten dzień maluchowi? Z podpowiedziami przychodzi Rodzina Treflików, która wie, co to dobra zabawa.

 

Złapcie trop na zabawę!

 

Twoje dziecko ma smykałkę do rozwiązywania zagadek? Teraz wspólnie możecie wcielić się w detektywów i znaleźć jak najwięcej dowodów, które pomogą ustalić sprawcę zanim umknie sprawiedliwości.

 

 

Gra planszowa „Spy Guyod Trefl to nie tylko wspaniała okazja, by poczuć się jak Sherlock Holmes, ale też możliwość sprawdzenia, czy potraficie działać zespołowo. Jeśli zdołacie złapać przebiegłego sprawcę, zwyciężycie! „Spy Guy” została nagrodzona tytułem Zabawki Roku 2022.

 

 

Pobawcie się w… przeprowadzkę!

 

Dzień Dziecka i wspólna zabawa może być dobrą okazją, by przemycić dziecku ważne informacje, np. związane z przeprowadzką. Jeżeli planujecie w najbliższym czasie zmienić miejsce zamieszkania, to gra „Przeprowadzka z Rodziną Treflików” z pewnością ułatwi wyjaśnienie najmłodszym członkom rodziny, na czym ona polega.

Oczywiście, zabawka przeznaczona jest nie tylko dla rodzin, które się przeprowadzają, ale dla wszystkich tych, którzy cenią naukę poprzez zabawę. Zadaniem graczy będzie sprytne zapakowanie wszystkich rzeczy do samochodu, którym rodzina Treflików ruszy do nowego miejsca zamieszkania. Drewniana kostka będzie wskazywać, który mebel jako kolejny powinien zostać dołożony na tył samochodu.

 

 

Czy uda się zapakować wszystkie rzeczy? Gra uczy logicznego, strategicznego myślenia, a przede wszystkim daje mnóstwo radości i integruje wszystkich uczestników gry, a o to właśnie we wspólnym spędzeniu Dnia Dziecka chodzi! „Przeprowadzka z Rodziną Treflików” otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2021.

 

 

Każda zmiana to nowa przygoda – czas na książkę!

 

Wspólne czytanie zbliża równie mocno jak zabawa. Dlatego w Dzień Dziecka warto choć kilkanaście minut poświęcić na lekturę. Z pewnością Twoje dziecko będzie zadowolone, gdy poczytasz mu książeczkę, obejrzycie obrazki oraz dacie sobie czas na rozmowę o wydarzeniach z kart książki.

 

 

Na rodzinną przygodę zapraszają autorzy historii „Przeprowadzka z Rodziną Treflików i inne zwroty akcji”. Treści zostały stworzone pod okiem psychologów i w ciepły, zabawny sposób pokazują dzieciom, że zmian nie należy się obawiać. Lektura pomoże dziecku oswoić się z różnymi wydarzeniami w życiu tak, by czuło się zauważone i bezpieczne. Istotne i czasem nieuniknione momenty, które mogą być dla malucha małym końcem świata, jak np. pojawienie się na świecie braciszka czy kłótnia w przedszkolu, staną się znacznie bardziej zrozumiałe.

 

Domowe obowiązki niech staną się zabawą!

 

Rodzinne spędzanie czasu niektórym kojarzy się nie tylko z przyjemnościami, ale też z codziennymi obowiązkami, jak np. przygotowywanie posiłków, sprzątanie czy pranie.

 

Gra planszowa „Domowe kodowanie. Rodzina Treflików” pokazuje, że nawet tego rodzaju czynności wcale nie muszą być nudne, ale mogą dostarczyć mnóstwo radości, jeżeli tylko będą wykonywane w zgodzie i wspólnie. Misją graczy oczywiście nie jest realne wykonywanie konkretnych obowiązków, ale takie zakodowanie klocków i kolorów, by były zgodne z dołączoną instrukcją.

 

 

Gra została stworzona pod okiem edukatorki kodowania i jest szansą na to, by od najmłodszych lat wprowadzać do zabawy elementy kodowania. To świetny sposób na rozwój logicznego myślenia już u kilkulatków, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

 

Dzień Dziecka to przede wszystkim radosne święto najmłodszych! Warto umilić im te chwile i poświęcić im jak najwięcej czasu. 

Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć