Warszawa

Na tropie najlepszych prezentów na Dzień Dziecka

Na tropie najlepszych prezentów na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka tuż, tuż, a to oznacza, że to najwyższy moment, by ruszyć śladem najciekawszych prezentów dla najmłodszych. Drogi Rodzicu, wraz z nami rozpocznij śledztwo, którego wynikiem będzie wspaniały upominek, przynoszący radość Twojej pociesze. Gotowy na przygodę, drogi Sherlocku?

 

Na dzień dobry – Trefliki na dobranoc

 

Pierwsze lata życia to czas, gdy dziecko intensywnie eksploruje i odkrywa otaczającą rzeczywistość. Wspaniałą pomocą w tej podróży są książeczki ze słowami dźwiękonaśladowczymi, w tym niezwykle gruba pozycja „Idę lulu, to pa, pa! Wieczorny słownik malucha” od Trefl.

 

 

Zawarte w niej wyrazy m.in. chlap-chlap, lul-u, am-am, kojarzą się dziecku z codziennymi czynnościami, a ich wypowiadanie to nie tylko cenne ćwiczenie w zakresie rozwoju umiejętności językowych, ale przede wszystkim ogromna radość. Proste i ładne obrazki narysowane na aż 100 stronach tej książeczki ułatwiają zapamiętywanie zwrotów, a przy tym mogą stanowić podpowiedź dla maluszka, jak komunikować się z rodzicem i wyrażać swoje potrzeby.

 

Rozwój wszystkich zmysłów dzięki propozycjom zabaw

 

Dzień Dziecka to nie tylko okazja, by wręczyć pociesze prezent, ale też doskonały moment, aby pokazać dziecku, że jest dla nas ważne. Jak najlepiej wyrazić miłość wobec córki lub syna? Można to zrobić poprzez poświęcenie dziecku czasu! To tak naprawdę najlepszy podarunek dla malucha.

 

 

Oczywiście, czas spędzony razem powinien być pełen atrakcji, a mnóstwo podpowiedzi, co można robić z minimum rocznym maluszkiem znajdziesz w książce „Małe widu, małe słychu”. Zawiera ona ponad 100 stron z propozycjami ćwiczeń i zabaw sensorycznych do realizacji z maluchem. Dlatego, gdy Twoje dziecko jeszcze jest zbyt małe, by w pełni świadomie cieszyć się z konkretnej zabawki, wybierz taki sposób spędzania czasu, by maluch czuł, że jest dla Ciebie ważny. Odłóż smartfon, wyłącz komputer i ruszaj wraz z dzieckiem w świat, który jest warty poznania. W książce znajdziesz wskazówki, jak uczyć dziecko odbierać nowe bodźce.

 

 

A może czas na pizzę?

 

Trochę starszym dzieciom w Dzień Dziecka można zaserwować pizzę, a dodatkowo… zaproponować grę, której motywem przewodnim jest właśnie to danie. Jeżeli w domu masz małego fana kuchni włoskiej to koniecznie musi poznać grę „Cztery Sery z Rodziną Treflików”.

 

 

Tym razem marka Trefl stawia przed graczami nowe wyzwanie. Uczestnicy wcielą się w dostawcę pizzy – wygrywa ten, kto pierwszy dostarczy zamówienie na czas, a przeszkód jest całkiem sporo. Czyhać na Was będą – Ciotka i Kot, którzy już zacierają łapki, by zjeść pizzę! Gra to idealny prezent dla dziecka powyżej 5 roku życia. Uczy pokonywania przeszkód oraz myślenia strategicznego, a przede wszystkim wywołuje mnóstwo śmiechu w gronie grających.

 

 

Rozwiązanie dla prawdziwych detektywów

 

 

Twoje dziecko ma w sobie zmysł detektywa, uwielbia rywalizować, ale potrafi też współpracować i odkrywać zagadki? Czeka na nie przygoda detektywistyczna wraz z grą „Spy Guy”. Dzięki tej grze dziecko wcieli się w detektywa i wraz z innymi graczami spróbuje odkryć, kto stoi za serią występków w mieście. Spostrzegawczość, współpraca i umiejętność wyciągania wniosków – to zdolności, które rozwija gra „Spy Guy”, uznana za Zabawkę Roku 2022.

 

 

Mamy nadzieję, że naprowadziliśmy Cię na trop i czym prędzej osiągniesz zamierzony cel – znajdziesz ciekawy i rozwijający upominek na Dzień Dziecka dla Twojej pociechy lub innego malucha.

Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć