Warszawa

Dlaczego dzieci uwielbiają czasopisma?

Dlaczego dzieci uwielbiają czasopisma?

Wydawać by się mogło, że obecnie największymi atrakcjami są bajki telewizyjne i gry komputerowe. Tymczasem nieustający popyt na czasopisma dla dzieci to dowód na to, że obcowanie z tradycyjnymi mediami również może stanowić wspaniałą rozrywkę! W czym tkwi sekret popularności czasopism dziecięcych?

 

Zbyt długie przebywanie przed ekranem niesie szkodliwe skutki dla zdrowia i samopoczucia, dlatego warto poszukiwać alternatywnych form spędzania czasu.

 

W świecie zdominowanym przez wszechobecny przekaz medialny nie można jednak ignorować wpływu telewizji i Internetu na życie dorosłych, jak i dzieci. Dlatego istotne jest umiejętne połączenie i zachowanie równowagi pomiędzy mediami a analogowymi sposobami spędzania czasu. 

 

 

Ulubieni bohaterowie

 

Rozwiązaniem mogą być czasopisma dla dzieci, oparte na doskonale znanych bajkach, które są oferowane przez wydawnictwo Egmont. Często pierwszą trudnością jest zachęcenie dziecka do sięgnięcia po książeczkę czy gazetkę. Jednak dzięki obecności na ich łamach ulubionych postaci, najmłodsi sami będą chcieli je przeglądać i czytać! Możliwość spotkania bohaterów znanych z ekranu w innej formie oraz przeżywania z nimi nowych przygód to wstęp do wspaniałej zabawy. Nie dziwi więc fakt, że dzieci tym chętniej sięgają po czasopisma z Psim Patrolem, Świnką Peppą i Barbie.

 

 

Activity

 

Oprócz poznania ulubionych bohaterów z innej strony, dzieci mogą także aktywnie rozwijać swoje umiejętności. Czasopisma dla najmłodszych oferują nie tylko opowiadania i komiksy, ale też liczne i co najważniejsze, różnorodne zadania, wspierające wszechstronny rozwój i odpowiadające na wiele potrzeb młodego czytelnika. Niezależnie od tytułu, na dzieci czekają łamigłówki rozwijające umiejętność logicznego myślenia oraz wyzwania wspierające motorykę i zdolności manualne – celem wszystkich zadań jest rozbudzanie kreatywności.

 

 

Zachęcanie malucha do wykonywania zaprezentowanych na łamach czasopism kreatywnych wyzwań nie jest trudne również dzięki oryginalnej formie narracji. To ulubieńcy najmłodszych, będący bohaterami gazetek, zwracają się bezpośrednio do małych czytelników, witając ich w nowym numerze, prosząc o pomoc czy pytając o radę. Dzięki temu dzieci mogą poczuć się, jak prawdziwi przyjaciele swoich ulubionych postaci, co pozytywnie wpływa na motywację i zaangażowanie w wykonywanie rozwijających zadań.

 

 

Wspólna zabawa

 

Rodzice pomagając swoim pociechom w lekturze również stają się czytelnikami. W proponowanych treściach można znaleźć ciekawe pomysły na wspólne spędzanie czasu. To zachęta do aktywności wymagających opieki dorosłego. Takie wspólnie wykonywane zadania, dają dzieciom mnóstwo radości.

 

Prezenty!

 

Na uwagę zasługują gadżety, które są dołączane do czasopism. Upominki w interesujący sposób nawiązują do treści prezentowanych na stronach gazetek. Zabawki mogą być wykorzystane do realizacji zadań znajdujących się w numerze, ale także służą do codziennej zabawy, zapewniając rozrywkę nawet po wykonaniu wszystkich poleceń.

 

 

Materiał promocyjny

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć